Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2015, 23:46   #1
sadam76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-10-2014
Model: B-MAX
Silnik: 1,4
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Akcesoria polecane i nie koniecznie

Jakie akcesoria zamontowaliście w Waszych B-maxach? Jesteście z nich zadowoleni czy raczej był to zakup nie trafiony? Czego szukacie?
Ja założyłem komplet oryginalnych chlapaczy (przód/tył) - pasują idealnie, spinki i śrubki w komplecie, ale nie jestem do końca zadowolony bo jak się tylna szyba i klapa brudziły tak brudzą się nadalGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do bagażnika włożyłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] maty i jestem z nich zadowolony. Pasują idealnie, nie wydzielają brzydkiego zapachu, przedmioty w bagażniku nie latają tak bardzo.

Poszukuję dobrych dywaników na lato - gruby welur, porządne szwy fajnie by było gdyby miały podniesione ranty i gumowy spód (miałem coś takiego w 206tce i było super). Mógłby być też jakiś kawałek na tunel środkowy z tyłu. Dywanik kierowcy mógłby również mieć wypust na podstopnicę. Ma ktoś jakiś namiar?
W sumie zimowe z podniesionym rantem też bym przytuliłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do podstopnicy to ewentualnie coś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tylko nie aż tak błyszczące.

sadam76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 11:00   #2
Toscana
ford::average
 
Imię: Kinga
Zarejestrowany: 21-10-2014
Skąd: Kraków
Model: Ecosport
Silnik: Eco-Boost 1.0, 140KM
Rocznik: 2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie

W sprawie podstopnicy zapytaj tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (sprzedają też na Allegro - szukaj pod sprzedawcą chromemaster) - ja u nich kupowałam listwy progowe i osłonę zderzaka. Zapytałam, czy mogą je zrobić ze stali szczotkowanej, bo też nie chciałam błyszczącego chromu, i nie było żadnego problemu. Przy okazji zapytałam o rabat za zakupy zbiorowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - dali przesyłkę kurierską gratis (dobre i to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Dobrze, że napisałeś o chlapaczach, bo też się przymierzałam do ich zakupu, właśnie dlatego, że tylna klapa i szyba brudzą się niemiłosiernie - całe auto wygląda na czyste (kolor tectonic silver pod tym względem jest rewelacyjny!), a tył uświniony, jakbym z rajdu offroadowego wróciła. Skoro to nie pomaga, to nie będę kupować.

Z dodatków - złożoną mam kamerę cofania w lusterku. Zamawiałam ją przy kupnie auta, ale montowana była już u dealera, przez jakąś firmę, z którą współpracują. Dla mnie - super sprawa, tylko trzeba uważać na myjni.

Fajny temat założyłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Toscana ; 19-03-2015 o 11:06
Toscana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2017, 11:15   #3
TomaszKane
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie

Odkopię temat, ktoś może znalazł sprawdzony (skuteczny) sposób na brudzenie się tylnej klapy/szyby?
TomaszKane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2017, 11:19   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie

Tylna szyba nie brudzi się w sedanie (sedany nie mają tylnej wycieraczki, więc to niezbity dowód). Wymiana na sedana jest najbardziej skuteczna.

A praw fizyki żadnym wymyślnym sposobem nie oszukasz - tył musi się brudzić.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2017, 07:26   #5
gregor19710112
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: lublin
Model: 1.4 B-max
Silnik: 90
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie

ja mam siatkę w bagażniku super sprawa jak ktoś nie wyjmuję dodatkowej podłogi już raz zbiłem sobie piwko jak otwierałem bagażnik (wyleciało) a teraz wszystko jest na miejscu polecam z takich akcesoriów to mam jeszcze transmiter z ładowarką i zestawem głośno mówiącym (nie mam w radyjku ) sprawdza sie super a i uchwyt do tel uniwersalny na desce a nie na szybie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gregor19710112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2017, 23:52   #6
TomaszKane
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie

Cytat:
Napisał gregor19710112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...i uchwyt do tel uniwersalny na desce a nie na szybie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz się pochwalić zdjęciem jak to wygląda?
Sam się zastanawiam, co zrobić z telefonem... aż dziwne, że auto z 2013 roku i parowaniem smartphona po BT nie ma przewidzianej póki na ten sprzęt.
TomaszKane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2017, 09:25   #7
gregor19710112
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: lublin
Model: 1.4 B-max
Silnik: 90
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie

20171205_092029.jpgsuper trzyma polecam
gregor19710112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 12:44   #8
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie

Będę potrzebował pokrowce na siedzenia.

Czy macie jakiś pomysł na pokrowce?

Wszystkie sprzedawane nawet te niby szyte na wymiar nie posiadają żadnych wycięć na pasy bezpieczeństwa przykręcone do siedzenia, a nie koniecznie chcę kupić "koszulki".
Pisałem do sprzedawców jak założyć te pokrowce na przednie siedzenia, ale żaden nie odpisał (chodzi oczywiście o te szyte na miarę do B-Maxa).

Okresowo będę chyba musiał wozić ludzi do pracy w ubraniach roboczych i myślę, że pokrowce to chyba najlepszy sposób na zabezpieczenie siedzeń.

Czekam na rady, sugestie, linki itp.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 13:02   #9
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie

Pasy bezpieczeństwa nigdy nie kolidują z pokrowcami.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 13:28   #10
ptaszysko5
ford::average
 
Avatar ptaszysko5
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Lubań
Model: Ford B-Max/ Fiesta MK7
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2013/2014
Postów: 91
Domyślnie Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pasy bezpieczeństwa nigdy nie kolidują z pokrowcami.
Pas z całym jego mocowaniem jest przykręcony do foteli przednich w górnej części, to jak założyć pokrowiec?

Trzeba by pasy zdemontować, wyciąć otwór pod mocowanie, założyć pokrowiec, a później zamontować pasy ?

Bo nie za bardzo widzę inną opcję.
ptaszysko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.