Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2017, 20:52   #11
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: zawór EGR, jazda z odłączoną kostką?

A regenerowane ? Do mojego 2.0 tdci to 250 zł przy oddaniu starego , calosc odnowiona , skalibrowana elektronika itp itd . Sam sie pokusze na wiosne .

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 09:14   #12
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: zawór EGR, jazda z odłączoną kostką?

Zamiast regenerować lepiej zacząć od czyszczenia.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Preparat do czyszczenia EGR/Turbo/Gaźników/Przepustnic bardzo ładnie rozpuszcze nagar osadzajacy się na zaworach EGR. Zdemontować, zatkać otwory i zalać preparatem. Przemduchać, popsikać znowu. Powinien być czyściutki jak ten regenerowany.

Jeżeli eketronika/silniczek lub pnaumatyka sterująca jego pracą jest sprawna to wystarczy czyszczenie. Jeżeli długo będzie jeździło się z zapchanym EGR, to może uszkodzić się jego sterowanie. Ale to raczej kiedy jest elektroniczne i silniczek będzie ciągle pracował pod zbyt dużym obciążeniem próbując rozruszać zapchane elementy. Pnaumatyczny EGR będzie raczej długo nie wrażliwy na przycięcia.

1.6 i 2.0tdci mają chyba elektroniczne EGRy. Im szybciej się go wyczyści, tym większa szansa, że będzie działał długo poprawnie do kolejnego zatkania.

Co do kalibracji EGR, chyba powinno się to robić programem do diagnostyki. Nie wiem który ma taką opcję. Czy tylko IDS czy może ForScan lub ElmConfig?

Po wymianie EGR jeżeli jest opcja kalibracji EGR to raczej jest bardziej niezbedna, jak kalibracja wewnątrz samego zaworu EGRGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. O ile taka się dokonuje i cokolwiek ona nie oznacza.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 13:42   #13
steve2
ford::beginner
 
Avatar steve2
 
Imię: krystian
Zarejestrowany: 22-01-2008
Skąd: myszków
Model: Focus mk2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: zawór EGR, jazda z odłączoną kostką?

Można spróbować czyszczenia, tylko żeby nie było za późno.
U mnie zaświeciła kontrolka silnika, Fordscan stwierdził błąd zaworu egr. Po obowiązkowej lekturze forum wymontowałem dziada. Nawet nie był taki brudny. Niestety okazało się że "zgnił " czujnik położenia zaworu ( w tym czarnym dekielku) .
Telefon na zaprzyjaźniony szrot i za 100 zł dostałem zawór z demontażu. Profilaktycznie dorobiłem zaślepkę z klachy miedzianej i po zamontowaniu obowiązkowa kalibracja Fordscan-em.
Na dzień dzisiejszy przejechane 2000 km i brak błędów.

Może spróbuj w ten sposób.
Ewentualnie zapraszam do siebie . Na składzie mają jeszcze jeden zawór a w garażu to jakieś dwie godziny pracy.
Kawa też się znajdzie.
steve2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 14:41   #14
kin22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-02-2015
Model: Ford focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: zawór EGR, jazda z odłączoną kostką?

No bardzo dziękuję Panowie za wszelkie wskazówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że sama się za to brać nie będę. Jak na kobietę to i tak nieźle władam śrubokrętem, młotkiem, wiertarką itp itd natomiast do czyszczenia zaworu ERG się dobierać nie będę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wykorzystam tę wiedzę na ewentualne utarczki z fachowcami.

Niemniej jednak, jutro bądź we czwartek spotkam się z panem mechanikiem, który ma sprawdzić czy to się nadaje do czyszczenia czy bardziej do wymiany. Świecąca kontrolka denerwuje mnie bardzo. A i o ewentualnym zaślepieniu też będę z nim rozmawiać. Po pierwszych rozmowach stwierdzam, że zaślepiał już ten zawór parokrotnie, ale wszystkiego dowiem się wkrótce.
Zastanawiają mnie oczywiście koszty?!

steve2
kawy nie pijam, ale może się okazać, że będziesz moją ostatnią deską ratunku, więc kto wie, może zrobię wyjątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kin22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 15:44   #15
steve2
ford::beginner
 
Avatar steve2
 
Imię: krystian
Zarejestrowany: 22-01-2008
Skąd: myszków
Model: Focus mk2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: zawór EGR, jazda z odłączoną kostką?

Herbatą też dysponuję.
steve2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
egr , focus , ford , zawór


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.