Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2020, 23:46   #541
inquinabor
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 TDCI Powershift
Rocznik: 2017
Postów: 35
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Witam.
Nie znalazłem odpowiedzi nigdzie, więc podepnę się pod temat.
Mianowicie, mam pytanie, czy da się podgłośnić komunikaty nawigacji w cysc3? Niezależnie jak głośno mam ustawione "zwykłe" audio komunikaty jak dla mnie są zbyt ciche. Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
I jeszcze jeden temat. Czy jest jakaś firma która robi pudła subwoofera do mk5? na alledrogo itp. są max do mk4.

__________________
Był Focus MK2 1.6 TDCi 90 kulawych, parszywych chabet. Jest Mondeo MK5 2.0 TDCi Powershift 180 jeszcze rześkich rumaków.
inquinabor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 09:22   #542
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

A próbowałeś podglosnic w momencie kiedy jest wypowiadany komunikat?
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 09:31   #543
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Dokładnie jak kolega wyżej pisze- komunikaty pogłaśnia się wtedy kiedy są wydawane.
Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 09:56   #544
inquinabor
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 TDCI Powershift
Rocznik: 2017
Postów: 35
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Na to nie wpadłem. Dziś spróbuje. Dziękuję.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy po rozebraniu tapicerki, w bagażniku, będzie gotowa już wiązka do podłączenia oryginalnego wzmacniacza i subwoofera, czy będzie trzeba ją dorabiać. No i czy trzeba tą modyfikację jakoś uruchamiać w sync-u czy zadziała z automatu?
__________________
Był Focus MK2 1.6 TDCi 90 kulawych, parszywych chabet. Jest Mondeo MK5 2.0 TDCi Powershift 180 jeszcze rześkich rumaków.
inquinabor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 16:35   #545
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał inquinabor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....czy po rozebraniu tapicerki, w bagażniku, będzie gotowa już wiązka do podłączenia oryginalnego wzmacniacza i subwoofera...
A jakim cudem???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież jak jest wzmacniacz to głośniki podłączone są do wzmacniacza a nie do radia (ACM)... Więc nic by nie działało jak by wiązkę pod wzmacniacz zakładali gdy go nie ma...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 17:47   #546
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Sławek1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A da się jakoś ustawić opóźnienia czasowe dla poszczególnych głośników?
Tylko za pomocą aftermarketowego DSP.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 18:20   #547
inquinabor
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 TDCI Powershift
Rocznik: 2017
Postów: 35
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakim cudem???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież jak jest wzmacniacz to głośniki podłączone są do wzmacniacza a nie do radia (ACM)... Więc nic by nie działało jak by wiązkę pod wzmacniacz zakładali gdy go nie ma...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIe bardzo rozumiem.
Wydawało mi się, że to jest niezależne od siebie, czyli głośniki maja swój wzmacniacz, a subwoofer oddzielny tylko dla siebie.
Jeśli Cię dobrze rozumiem, do po włączeniu wzmacniacza od suba, głośniki też będę musiał przepiąć z ACM-a do wzmacniacza od suba ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za info. Pogłośnienie w trakcie komunikatu pomogło.
__________________
Był Focus MK2 1.6 TDCi 90 kulawych, parszywych chabet. Jest Mondeo MK5 2.0 TDCi Powershift 180 jeszcze rześkich rumaków.
inquinabor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 19:16   #548
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał inquinabor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIe bardzo rozumiem.
...
A co tu jest niezrozumiałe??? Najpierw trzeba wiedzieć jak działa fabryczny zestaw... Fabryczny wzmacniacz Sony obsługuje suba i głośniki we wszystkich drzwiach.
Jak nie ma wzmacniacza to nie ma suba a głośniki w drzwiach podłączone są do radia (ACM). Ma ono swój wzmacniacz "wewnątrz". Jak jest wzmacniacz Sony, to wewnętrzny wzmacniacz radia (ACM) jest wyłączony.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2020, 19:46   #549
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Kodowanie zadziałało, zmiana ustawień eq na 7 - zrobiła dużą różnicę w dźwięku ( na plus oczywiście).
Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2020, 17:39   #550
yaro74
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-01-2020
Skąd: Łuków
Model: Ford fusion
Silnik: Hybryda pług in
Rocznik: 2018
Postów: 9
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

czytam posty i .... audiofilem nie jestem , ale róznice w dzwieku jakieś rozpoznaję, nie mam wiedzy jak spece od car audio, ale tez potrafie sam troche zrobić
Z doswiadczenia z mojego poprzedniego auta wiem ze można i warto troche poprawić fabryke.
Ja poszedłem droga bez inwazji w instalecje wzmacniacza i radia.
Stanęło na wygłuszeniu drzwi, tylnej półki(sedan) i wymiana głosników. Jestem w połowie drogi, wytłumione drzwi przednie i wymienione głosniki. Wybór przód focal rse165 kupione w promocji za 300pln, regularna cena to ok 440pln. Wymianie uległy głosniki w konsoli srodkowej i półce tylnej, wybór to polecane w temacie herz 87 mm. Dodatkowo tylna półka w macie wygłuszajacej i akustyczne. Do zrobienia jeszcze tyne drzwi, też wytłumienie i wymiana głosników. Mam hellix b62c, ale zastanawiam sie nad pozostaniem przy focalach.
Wrażenia, nie jestem fachowcem w opisywaniu dzwieku wiec jesli kogos mój opis rozsmieszy to trudno, ale ogólnie jest poprawa jakości dzwieku. Pojawiły sie tony wysokie, w moim odczuciu bardzo przyjemne delikatne, nie nachalne, bas stał sie bardzo przyjazny dla ucha, jest soczysty ale nie dudniący jak przed modyfikacja.
Myśle ze po zrobieniu tylnych drzwi bedzie już bardzo zadaowalająco jak dla mnie.
jako że mam sedana to w tylnej połce zamontowane sa 7x9 wofery, (moze to cos innego, nie wiem) i te pozostawię fabryczne.
może z czasem pojdzie wytłumienie dodatkowo nadkoli tylnych, chociaż w mojej wersji juz to niezle wygląda.
a co do do systemu redukcji szumów, nie zauważyłem jakichs negatywnych skutków zmian głośników, być może jest to skutkiem tego ze sluchanie muzyki w moim fordzie zaczyna być przyjemne dla mnie i robie to teraz troche głośniej.
aha, sam acm faktycznie jest kiepski, jest teraz poprawa ale to nie jego zasługa. mialem wymieniac na wersje europejska ale chyba sobie daruję, radia internetowe w android auto całkiem nieżle działaja. fajnie byloby lączyc sie z android auto bezprzewodowo, ale może cos sie ogarnie. Po zmianie tyłu, może za jakies 3 tygodnie, podzielę sie wrazeniami, moze ktos idzie ta samą drogą w poprawie fabryki.
kostki do fabrycznej instalacji zeby podpiąc niefabryczne głosniki mozna kupić po ok 2-3 pln na popularnym serwisie polskim
yaro74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.