Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2016, 08:43   #1
shabu1991
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: tranzit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Witam mam problemz transitem a mianowicie po wejściu do auta resetuja się liczniki gdy nie włożę kluczyka do stacyjki i włączam światła awaryjne to zamiast migac kierunki to miga licznik i resetuje się. Drugim problemem jest nawiew zewnetrzny który po wyłączeniu klimy nie działa. Trzecim problemem jest to że jak zamykam auto to ono trabi . Następnym problemem jest to gdy nawiew jest włączony czy to wewnętrzny czy zewnętrzny przy włączonej i wyłączone klimie parują szyby jadę np. 50 km i nic i nagle taki strzał że nic nie widzę w moment zaparowane są wszystkie szyby i nie mogę tego niczym powstrzymać. Pozdrawiam i proszę o pomoc .


Ostatnio edytowane przez shabu1991 ; 14-03-2016 o 07:28 Powód: Zły temat niezgodny z regulaminem
shabu1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 14:49   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Problem z elektryka transit 2008

Jakiś huragan przeszedł przez tę twoją elektrykę...
Z tymi awaryjnymi to jakaś zagadka, być może uciekła gdzieś masa, ale również może być jakieś przebicie...

Co do klimy - przy włączonym pełnym nawiewie na szybę włącza się klima niezależnie od kierowcy. Klima osusza powietrze i jej włączenie bardzo przyspiesza odparowanie. Ale od czasu do czasu klima może się z jakiegoś powodu wyłączać i wtedy - jeżeli jest wilgoć w aucie - szyba od razu paruje. Myślę, że tak jest u ciebie.

Przy włączonej klimie musi działać wentylator nawiewu, więc specjalny przekaźnik go uruchamia - nawet jeżeli włącznik wentylatora jest ustawiony na "0". Skoro w żadnej pozycji wentylator nie działa po wyłączeniu klimy - albo uszkodzony jest włącznik wentylatora, albo włącznik nie ma masy. Musisz dostać się do niego i sprawdzić próbnikiem z żarówką czy na jego styku nr 1 jest masa.

Popraw tytuł tematu - wg regulaminu jest... nieprawidłowy.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 08:08   #3
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

co do klimy zamarza Ci parownik: nie chodzi wentylator, za dużo gazu, niedrożne przewody lub przekaźnik zwalony. Z zegarami miałem podobnie kiedyś przeważnie naprawiałem to uderzeniem skalowanym( tak mocno uderzyć aby zadziałało ale tak słabo aby nic nie pękło)
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 09:30   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Cytat:
Napisał shabu1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugim problemem jest nawiew zewnetrzny który po wyłączeniu klimy nie działa.
Niejasno to piszesz - czy chodzi ci o niedziałający nawiew z zewnątrz, a obieg wewnętrzny działa? Czy ogólnie piszesz o wentylatorze?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 12:26   #5
shabu1991
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: tranzit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

obieg wewnętrzny działa a z zewnątrz nie przy wyłączonej klimie przy włączonej tylko na trzecim biegu obiegu zewnętrznegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
shabu1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 17:09   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Prawie na pewno masz uszkodzony przełącznik wentylatora. Nie działają styki przełącznika dla obiegu zewnętrznego.
Przy włączeniu klimy zawsze uruchamiany jest specjalny przekaźnik, który załącza wentylator na najsłabszy nawiew, niezależnie od położenia włącznika ręcznego (chodzi o to, że musi działać wentylator przy włączonej klimie, więc jest to zabezpieczenie na okoliczność, gdy użytkownik włączy klimę a nawiew ustawi na 0).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-03-2016 o 17:15
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 17:25   #7
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Podepnę się pod temat, gdzie jest przyczepiona masa z akumulatora? Patrzeć na ten pod maską czy pod siedzeniem? Zrobiłem masy na słupkach z tyłu a dalej mam choinkę przy awaryjnych i kierunkach, kamera cofania wariuje po nacisnieciu hamulca i kierunków. Domyślam się że masa jest dalej słaba ale nie wiem gdzie teraz szukac? Przednie światła nie migają w rytm kierunków, w kabinie też nic prócz oświetlenia kabiny jak jest zapalone.
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 17:47   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Gdybyś nie miał masy bezpośrednio na akumulatorach, to byłyby zupełnie inne objawy.

Sprawdziłbym próbnikiem z żarówką (omomierz/multimetr jest tu nieprzydatny) te masy które robiłeś, wpierw na odpiętym wtyku od lamp (czyli sprawdzam przewód masowy pomiędzy pinem na wtyku i nadwoziem), potem wyjąłbym wszystkie żarówki z lampy i po kolei sprawdzał każde gniazdo żarówki próbnikiem.
Tak samo z przodu.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 17:57   #9
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Próbnik z żarówką to żarówka samochodowa z przylutowanymi kabelkami może być? W sensie żeby coś "ciągneło" prąd? Żarówka od postojówek da radę?
W sumie to ta choinka by mnie nie denerwowała gdyby nie włączająca się kamerka cofania cały czas na kierunkach i hamowaniu.
Mam nadzieje że to nie ma nic wspólnego z tym czujnikiem od klocków.

Jeszcze jeden objaw możliwie związany z masą to że system ECO mi się nie załącza, tzn limituje np prędkość na 115 chyba ale nie ma systemu start/stop, żaden bład się nie wyświetla ale nie gaśnie silnik wtedy kiedy powinien. Teraz w zimie to i tak chyba nie powinien ale w garażu mam np 20 stopni a i w lecie też tak się zachowywało, wczęśniej działał.

Światła z tyłu przygasają coraz bardziej, na początku to było takie nie zauważalne, przy odpalonym silniku było spoko, teraz bez różnicy czy odpalony czy nie to prawie gasną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 18:46   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Mrygajace zegary przy awaryjnych parujace szyby przy włączonej klimie

Cytat:
Napisał terragady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbnik z żarówką to żarówka samochodowa z przylutowanymi kabelkami może być? W sensie żeby coś "ciągneło" prąd? Żarówka od postojówek da radę?
Tak.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.