Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2020, 13:13   #521
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Możecie zerknąć na schemat?
Będzie dobrze?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 13:54   #522
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Schemat nie oddaje rzeczywistości:
- w przednich zestawach głośnikowych jest biamping - masz po dwie pary kabli osobno do wooferów i osobno do tweeterów
- do subwoofera masz dwa kable, bo głośnik jest dwucewkowy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg glosnik1.jpg (88.6 KB, 70 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg glosnik.jpg (89.7 KB, 58 wyświetleń)
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 14:38   #523
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Tak, widziałem, na schemacie uprościłem.
Miałem wątpliwości czy za wzmacniaczem można dać konwerter (a nie przed), bo sygnał już jest wzmocniony.
Czyli jest ok?
Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 18:32   #524
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Jeszcze pytaniem sterowanie głośnością z kierownicy- będzie działać?
Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 10:30   #525
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Sławek1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... sterowanie głośnością z kierownicy- będzie działać?
Przy obecnych ustawieniach radia sterowanie głośnością jest realizowane przez fabryczny wzmacniacz. Jeśli będzie podłączenie ZA wzmacniaczem (do jego wyjść) to będzie działać.
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 10:58   #526
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Sławek1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem wątpliwości czy za wzmacniaczem można dać konwerter (a nie przed), bo sygnał już jest wzmocniony.
Mam wątpliwości, czy taka konfiguracja da wyraźną poprawę.
DSP aby oszczędzać głośniki zmienia charakterystykę częstotliwościową wraz z poziomem głośności. Jeśli będziesz łapał sygnał za DSP to będzie on ze wszystkimi dobrodziejstwami/niedostatkami fabrycznej konfiguracji.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 11:19   #527
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Zobaczymy jak to będzie.
Z tego co wiem- tył jest niefiltrowany i tam się podłączę z przednimi głośnikami. Jak będzie tak jak piszesz, dam konwerter przed wzmacniacz.
Którędy najlepiej przeciągnąć kabel z aku do wzmacniacza?

Ostatnio edytowane przez Sławek1977 ; 07-09-2020 o 11:26
Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 20:07   #528
Sławek1977
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2020
Model: Focus ST MK3 USA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 337
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Póki nie mam jeszcze konwertera zabrałem się za wytłumienie drzwi oraz zmianę przewodów głośnikowych na grubsze. Założyłem mocniejsze głośniki na przód- puszczając je przez tylne niefiltrowane kanały.
Efekt: tragedia. Tryb głośnomówiący nie działa, bo dsp puszcza go tylko na kanały przednie, maksymalna głośność to nawet nie połowa tego co w innych seryjnych autach, ale to można wytłumaczyć prądożernymi głośnikami Helix RS6- po prostu seryjny wzmacniacz nie daje im rady, kolejna sprawa to sama jakość dźwięku- sucho, bez przestrzeni, bez dynamiki, bez jaj.
Wspominał ktoś wcześniej o zmianach w eq- Forscanem da się to zmienić?
Sławek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 19:40   #529
lechgb
ford::beginner
 
Imię: Lech
Zarejestrowany: 26-04-2013
Skąd: Swarzędz
Model: Mondeo MKV hybryd kombi
Silnik: 2.0 Hybryda
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał Sławek1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wspominał ktoś wcześniej o zmianach w eq- Forscanem da się to zmienić?
EQ w Forscanie niewiele daje a przy dobrych głośnikach jeszcze pogarsza sprawę. Ostatnio się bawiłem i sprawdzałem słynne EQ 7, które większość wybiera. Dźwięk popodbijany bez sensu. Uszy bolą. Być może przed modem nagłośnienia ( głośniki + wytłumienie drzwi ) jako chwilowy "polepszacz" niektórym przypasi ale i uwypukli czego brakuje ale na dłuższą metę grzebanie przy tym EQ nie ma sensu. Z resztą tak sobie myślę, że to raczej są gotowce pod dany system nagłośnienia w różnych Fordach w zależności od modelu i wsadzonych tam "grajków". Gdzieś na forum zza oceanu natknąłem się na inne ustawienia tego parametru. Mondeo ma 0 a np. Focus czy F150 ma inny.
lechgb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 20:38   #530
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał lechgb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Gdzieś na forum zza oceanu natknąłem się na inne ustawienia tego parametru. Mondeo ma 0 a np. Focus czy F150 ma inny.
A wystarczyło na naszym forum znaleźć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pisałem już o tym kilka razy...
Nastawy "EQ" to nic innego niż "tryby dźwięku" (jak zwał tak zwał...) występujące w większości audio fabrycznych. Chodzi o "pop" rock" itp. itd...
Jeszcze w Sync2 było to dostępne do wyboru. W Sync3 jakiś "audiofil" stwierdził, że to "... przy dobrych głośnikach jeszcze pogarsza sprawę..."Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i kazał zlikwidować nastawy equalizera ("tryby dźwięku")... Na moją pamięć wybierane "EQ 7" to nic innego jak "pop".

Zapomniał niestety załatwić "dobrych głośników"...
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.