Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2012, 17:40   #71
beria
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2011
Skąd: Kwidzyn
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 43
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Jakby ktoś był zainteresowany:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To jest ten silniczek który steruje wychyleniem dźwigni, 1 juan za sztukę minimalna ilość zamówienia 1000 sztuk = około 550 zł

beria jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2015, 08:27   #72
leon_z_dzialek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

witam. czy ktoś po przeczyszczeniu ślimaka i białej z nim współpracującej zębatki nasmarował to czymś ?
leon_z_dzialek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2015, 19:03   #73
buzzy
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Toruń
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

te nastawniki różnią się czymś w 2.0 i w 2.2 tdci?? bo turbiny chyba są inne... a na alledrogo wszędzie tylko 2.0.... chyba to jednak rozbiorę i się też pogapię....
buzzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 11:21   #74
jack_byk
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 15-04-2013
Skąd: łęczna
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Witam. Odświeżę trochę temat, prześledziłem nie tylko ten temat i potrzebuję waszej opini. Mam Mondka mk3 2.0 TDCI z 2006r, odkąd go kupiłem w 2013r tak z dwa razy do roku podczas jazdy potrafiła zapalić mi się owa sprężynka (podczas gazu wciśniętego do dechy samochód utrzymywał obroty i prędkość rozpędzoną natomiast więcej już nie chciał wtedy iść [brak mocy], po zwolnieniu pedału gazu tracił prędkość i obroty. Dopiero po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu wszystko wracało do normy. Zdarzało się to średnio 2x do roku także nie przywiązywałem do tego wagi. Od początku tego roku do czerwca działo się tak częściej, pojechałem do warsztatu. Okazało się iż, wąż od intercoolera był pęknięty na długości ok.4cm (ponoć typowa usterka pękające węże intercoolera) . Zapłaciłem ok. 40 zł i zadowolony wróciłem do domu że w końcu problem z głowy. Czytając forum na bieżąca, w lipcu wyczyściłem zawór EGR (nie był bardzo brudny, wręcz przykurzony tylko) oraz kolektor dolotowy (ten troszkę bardziej w nagarze). Wszystko czyściutkie nowe uszczelki. Od tego czasu wraz pojawiła się sprężynka (niby raz mi się zapaliła od lipca, aczkolwiek się zapaliła). Pomyślałem że póki 3 razy na rok się zapala to może sie nie przejmować, aczkolwiek gdy zapali się odpukać podczas wyprzedzania może się to zle skonczyc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


kupiłem niedawno interfejs diagnostyczny, (nie jakiś nie wiadomo co - za ok. 90zł) i w programie Forscan nie pokazuje mi błędów. Być może muszę z nim jeździć wyłapać moment jak pojawi się sprężynka.


Międzyczasie co byście podejrzewali ?

Czytając forum obstawiałem jeszcze sprawdzić sterownik turbo moze sie wiesza bądź samo turbo (wieszające się łopatki) ?? tylko bawić się samemu czy dać do regeneracji.



(Jeszcze nawracając do wymiany węza intercoolera, mechanicy powiedzieli że wtryski kuleją i turbina smarka olejem bo dymi mocno. Tylko sprawdzając kompem ciśnienie paliwa na zapłonie 4-10 bar, rozruch 300 bar +-50, i na biegu jałowym 250 bar +-40 to mieszczę się w normach.
Odchylenia na wtryskach na ciepłym silniku, A 1.430 B -0,787 C 0,541
D -1,191 chociaż nie wiem na ile wiarygodny moze byc ten program. (rozważam jeszcze próbę przelewową)

Podsumowując co może być przyczyną włączania się trybu awaryjnego czyli zapalania sprężynki u mnie ?
jack_byk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 21:31   #75
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Jack_byk,
na początek sprawdź na zimnym silniku, czy sztanga turbiny (po odpięciu jej ze sterownika geometrii) chodzi lekko.
Pomocnym będzie Ci [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] od początku do ~15s.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 10:33   #76
jack_byk
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 15-04-2013
Skąd: łęczna
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Ok, sprawdze i sie odezwe. Tylko mozliwe ze dopiero po niedzieli napisze.


Wracalem dzis o 23 z lublina i podczas wyprzedzania ciezarowki na 5 biegu, okolo110 km/h zapala sie sprezynka. Udalo mi sie zjechac przed nia na prawy pas i szybkie wylaczenie zaplonu i odpalenie ponownie auta wszystko wraca do normy, jade dalej. Nie bylo czasu na odczytanie bledu, na szczescie komputer mialem podpiety i wszystko zostalo zapamietane. Mianowicie pokazal sie kod bledu P132B. Problem z turbosprezarka.

Czyli teraz tylko sterownik czy mechanizm turbo. Jak sprawdze to napisze

Ostatnio edytowane przez jack_byk ; 27-10-2016 o 23:09
jack_byk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2016, 20:04   #77
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: 2.0 Wymiana/naprawa turbiny P132A

Widząc, że Twój bolid jest z 2006 roku to obstawiam nagar w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.