Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2011, 22:58   #11
erro_radom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-11-2011
Skąd: RADOM
Model: Fiesta
Silnik: 1,4 diesel
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: jak wymontować reflektor

Witam wszystkich forumowiczów
Dzisiaj właśnie wymieniałem żarówkę wiec reflektor musiałem wyjąć.
1. Odłączasz przewody na kostce doprowadzającej napięcie (musisz wcisnąć do dołu taki "klinek" przez otwór na kostce i wyciągaj śmiało
2. odkręcasz 2 śrubki - u mnie są dwie
3. reflektor jest połączony ze zderzakiem takim plastikowym wciskiem - ja go nie wyjmowałem
4. po odkręceniu śrubek możesz śmiało go wyjąć z zacisku, który znajduje się pod reflektorem -możesz go zobaczyć od środka pod reflektorem- tzn wyciągasz reflektor do góry dosyć mocno , pamiętając jednak że reflektor jest połączony na zacisk ze zderzakiem
To wszystko
Acha potrzebny ci będzie zestaw kluczy torks, ponieważ gniazdo żarówek jest dociśnięte małymi śrubkami, lecz nie odkręcaj ich do końca tylko poluzuj a sam uchwyt delikatnie przekręcasz i wyciągasz.

erro_radom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 09:03   #12
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: jak wymontować reflektor

proces technologiczny wymiany żarówek, mnei pokonał chyba poczekam aż się przepalą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myślałem, że jak auto nowsze to będzie jeszcze łatwniej niż w mdo 2 dinksy i już reflektor wychodzi.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 17:49   #13
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: jak wymontować reflektor

jest też szybszy sposób (widoczny mniej więcej 2:05)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak dla przypomnienia, że niestety lampa przednia w naszych fifkach jest montowana dołem do zderzaka - więc uderzenie takie, że wywala zderzak z mocowań podbija tez lampy do góry, które wskakują pod maskę i uszkadzają sobie szkło (przykład własny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2012, 10:04   #14
michalb77
ford::average
 
Avatar michalb77
 
Zarejestrowany: 11-03-2012
Skąd: SWD
Model: Fiesta mk7 Sport
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: jak wymontować reflektor

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez michalb77 ; 11-03-2012 o 10:07
michalb77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 10:40   #15
MatRat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: jak wymontować reflektor

Nie chcę zaśmiecać forum kolejnymi tematami, więc podrzucę pytanie tutaj.

Mam problem z reflektorem, a konkretnie z jego wnętrzem. Pewnego dnia po prostu przestała świecić żarówka H7. Pomyślałem - nic wielkiego, kupiłem komplet nowych i zabrałem się za wymianę. Najpierw prawy reflektor, wszystko bez najmniejszych problemów. Później lewy i tutaj doznałem szoku.

Mocowanie całego wnętrza lampy w kloszu po prostu pękło. W tym miejscu, gdzie fragment lampy wchodzi w taki biały plastik ze śrubka (od strony silnika). Aby jakkolwiek wrócić z długiej podróży dokręciłem te śrubkę i biały plastik teraz przytrzymuje wnętrze reflektora w pozycji "akceptowalnej". Ale moje pytanie - czy jest sens naprawiać coś takiego? Czy już lepiej szykować kasę na nowy reflektor?
MatRat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 20:17   #16
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: jak wymontować reflektor

Cytat:
Napisał MatRat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mocowanie całego wnętrza lampy w kloszu po prostu pękło.
W szoku jestem, wiem że ciężko wychodzi, ale aż tak. Pękła Ci sama płetwa, czy odpadło z kawałkiem obudowy? Może posklejać/pospawać, nawet dać dodatkowe łatki, aby wzmocnić. Są firmy, które zajmują się takimi naprawami.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2016, 07:56   #17
juniorkm7
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2014
Model: Ford Fiesta Sport + Fiesta Titanium Econetic
Silnik: 1.6 Tdci DPF FAP 95KM + 1.6 Tdci 95KM Econetic
Rocznik: 11.2013 + 06.2014
Postów: 92
Domyślnie Odp: jak wymontować reflektor

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tutaj masz - musisz reflektor pociagnac ku tylowi do góry. Na dole jest taki biały plastikowy zatrzask trzymajacy reflektor za dolna część. Jest to znacznie niżej niż wiązka przewodów
juniorkm7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2016, 15:26   #18
MatRat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: jak wymontować reflektor

Panowie, dzięki za odpowiedź. Dwa słowa wyjaśnienia - niestety to nie ja urwałem ten zawias - zauważyłem to podczas wyciągania wtyczki. Mam obawy, że po prostu jakaś piękna dziura spowodowała tę usterkę. Pękł tylko taki drobny metalowy haczyk (wchodzący w biały plastik).

Znalazłem już speców, którzy zerkną na lampę. Chociaż najpewniej będę szukał nowej. Więc jakby ktoś miał... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MatRat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
demontaż lampy , reflektor


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.