Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2019, 01:18   #31
sswietlik
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 11-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: S-Max 2
Silnik: 2.0 Diesel 180hp
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Pochylające się lusterka przy cofaniu

Ja też preferuję park tyłem ale np z bajerów które wg mnie były zbędne a zmieniłem zdanie to automatyczne parkowanie równoległe (w ciasnych miejscach komputer dużo lepiej ocenia sytuację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Pozdrawiam

sswietlik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 19:04   #32
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Pochylające się lusterka przy cofaniu

no cóż, wersja Titanium z sierpnia 2018, bez elektrycznej regulacji fotela i pamięci jego ustawień nie ma pochylanych lutserek; próbowałem i nie zadziałało...

A swoją drogą, wie ktoś jak to aktywować w kompie?
Może to jest tylko kwestia odblokowania funkcji i nic więcej nie trzeba? pewnie pod warunkiem, że ta opcja korzysta z tych samych regulatorów, które służą do ustawiania lusterek...
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 20:08   #33
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Pochylające się lusterka przy cofaniu

Cytat:
Napisał Jarri S-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Titanium z sierpnia 2018, bez elektrycznej regulacji fotela i pamięci ...
A skąd lusterka miały by wiedzieć do jakiej pozycji się mają pochylać jak nie ma pamięci ustawień????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasami stan wyobraźni technicznej kolegów mnie emeryta mocno zadziwia...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomijam już taką "drobnostkę techniczną" jak fakt, że lusterka przy braku pamięci foteli nie mają po prostu czujników położenia...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2019, 17:15   #34
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Pochylające się lusterka przy cofaniu

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A skąd lusterka miały by wiedzieć do jakiej pozycji się mają pochylać jak nie ma pamięci ustawień????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasami stan wyobraźni technicznej kolegów mnie emeryta mocno zadziwia...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomijam już taką "drobnostkę techniczną" jak fakt, że lusterka przy braku pamięci foteli nie mają po prostu czujników położenia...
Wysokość podnoszenia klapy bagażnika mogę sobie zaprogramować, a pamięci foteli nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie każdy musi być ekspertem, dlatego pytam.
Podobno kto pyta nie błądzi.
Pozdrawiam!
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2019, 21:25   #35
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Pochylające się lusterka przy cofaniu

Cytat:
Napisał Jarri S-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wysokość podnoszenia klapy bagażnika mogę sobie zaprogramować, a pamięci foteli nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....
Kierownicę też możesz sobie ustawić na odpowiedniej wysokości i odległości...
I nawet tam zostaje sobie na miejscu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i co to ma wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i wyobraźnią techniczną?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2019, 11:33   #36
and.rzej
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-04-2018
Model: S-max
Silnik: brak
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pochylenie lusterka przy wstecznym, jak aktywować.

Odświeżając stary wątek: czy jeśli lusterka się nie pochylają i w menu mogę tylko wyłączyć składanie, to jest szansa na aktywowanie tego? Czy należy zapomnieć? Fotel z pamięciami, jeśli to istotne. Metoda opisana w instrukcji nie działa.
and.rzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 22:20   #37
jdkozak
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: GOLENIÓW
Model: S-MAX MK2, EDGE
Silnik: 2,0 BiTurbo, 2,0 BiTurbo
Rocznik: 2017, 2017
Postów: 158
Domyślnie Odp: Pochylenie lusterka przy wstecznym, jak aktywować.

Cytat:
Napisał and.rzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżając stary wątek: czy jeśli lusterka się nie pochylają i w menu mogę tylko wyłączyć składanie, to jest szansa na aktywowanie tego? Czy należy zapomnieć? Fotel z pamięciami, jeśli to istotne. Metoda opisana w instrukcji nie działa.
Andrzeju, czy poradziłeś sobie z problemem. Mam ten sam problem. Opis w instrukcji dotyczy teoretycznie aut ze skrzynią automatyczną. Ja mam manuala, a ty jaką masz?
jdkozak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 10:42   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Pochylenie lusterka przy wstecznym, jak aktywować.

Cytat:
Napisał jdkozak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andrzeju, czy poradziłeś sobie z problemem. ...
Pochylanie lusterek przy wstecznym możliwe jest jedynie dla aut z pamięcią fotela kierowcy.
Rodzaj skrzyni nie ma znaczenia.
Instrukcja nie działa, bo jak auto nie ma tej funkcji "z fabryki" (mimo pamięci foteli), to niezbędne jest jej aktywowanie w modułach drzwiowych oraz w liczniku. Do zrobienia jedynie oryginalnym UCDS. Można też FORScanem, ale znalezienie "jeńca" komu będzie się chciało z UCDSa przenosić na kody FORScana to zupełnie osobne zadanie...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 18:04   #39
jdkozak
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: GOLENIÓW
Model: S-MAX MK2, EDGE
Silnik: 2,0 BiTurbo, 2,0 BiTurbo
Rocznik: 2017, 2017
Postów: 158
Domyślnie

W liczniku też ...? Aktywowałem forscanem tylko w modułach drzwi.

Aktywacja forscanem w module IPC też nic nie dała, wygląda na to, że bez ucds'a ani rusz.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 01-03-2020 o 19:19
jdkozak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 21:36   #40
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Pochylenie lusterka przy wstecznym, jak aktywować.

Cytat:
Napisał jdkozak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W liczniku też ...
A jak by się miało pojawić menu włączania/wyłączania tej funkcji?
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.