Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2017, 12:13   #4261
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał DevonIP8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś borykał się z problemem ?
ja się borykałem. Problemem okazały się moje okulary - to one skrzypiały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 12:15   #4262
DevonIP8
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 29-10-2017
Skąd: Bolesławiec
Model: Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja się borykałem. Problemem okazały się moje okulary - to one skrzypiały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje nie skrzypią bo ich tam nie trzymam, ale gdy jadę po dziurach i delikatnie dotknę tego całego plastiku do góry to problem ustaje. Nie mam pojęcia jak to zlikwidować.
DevonIP8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 12:28   #4263
MarkyMark
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: podlaskie
Model: Mondeo/Kuga
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2015/2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał akajo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem problem z automatyczną zmianą świateł z drogowych na mijania, szczególnie gdy jedzie się za innym autem. Trzeba wyłączać ręcznie, bo kierowcy z przodu są oślepiani
Temat zgłosiłem w ASO i mam odpowieź, że też to zauważają ale nic się z tym nie zrobi
Czy słyszał ktoś o możliwości ustawienia czulości czujnika automatycznych świateł przy soczewkach??
Przy okazji czy podobny problem jest przy full ledach??
Mam to samo. Co ciekawe gdy auto było nowe, układ świateł automatycznych działał idealnie, potem ukazała się aktualizacja, która poprawiała błędne działanie układu w niektórych sytuacjach. Jak wspomniałem układ działał super, po aktualizacji, ech... Raz działa dobrze raz oślepia ludzi, raz reaguje na światło uliczne, raz nie. Rzekomo nie ma możliwości regulacji czułości, etc. Wgrywali mi jeszcze raz soft, ale różnicy prawie żadnej i tak z dobrze działającego systemu zrobiono system wkurzający Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez MarkyMark ; 30-10-2017 o 12:30
MarkyMark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 14:39   #4264
akajo
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 102
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

U mnie aż tak źle nie jest jak u Markiego. Generalnie jak przede mną jedzie auto z ledami z tyłu to wszystko jest ok. Za późno wyłączają się światła jak jadę za autem ze zwykłymi żarówkami.
Reakcja na jadących z naprzeciwka i lampy uliczne jest ok
akajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 16:22   #4265
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał DevonIP8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje nie skrzypią bo ich tam nie trzymam, ale gdy jadę po dziurach i delikatnie dotknę tego całego plastiku do góry to problem ustaje. Nie mam pojęcia jak to zlikwidować.
Sygnalizowaano na forum ze czasami moze lekko skrzypieć plastikowa osłona od kamer - można pomylić ze schowkiem na okulary. Lekkie ruszenie tej osłony eliminowało problem. Mnie się tak zdarzyło raz lub dwa razy w pierwszym półroczu użytkowania, potem nie doświadczyłem

Bump:
Cytat:
Napisał kubiba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak samochód po stoi przez noc w garażu i rano wyjeżdżam na zimnym silniku to słychać piszczenie, a w szczególności jak skręcam kołami.

Spotkaliście się*z taką*przypadłością?
Czy może to te felerne sprzęgło.
Zdarzyło mi się popiskiwanie po staniu w garażu (jak auto się wolno toczyło i zamknięta przestrzeń parkingu podbijała ten dźwięk). Mam jednak wrażenie że to było od układu hamulcowego - dwu / trzykrotne lekkie przychamowanie i problem ustępował (silnik mam inny - więc to raczej nie sprzęgło)
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 17:22   #4266
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sygnalizowaano na forum ze czasami moze lekko skrzypieć plastikowa osłona od kamer - można pomylić ze schowkiem na okulary. Lekkie ruszenie tej osłony eliminowało problem. Mnie się tak zdarzyło raz lub dwa razy w pierwszym półroczu użytkowania, potem nie doświadczyłem

Bump:

Zdarzyło mi się popiskiwanie po staniu w garażu (jak auto się wolno toczyło i zamknięta przestrzeń parkingu podbijała ten dźwięk). Mam jednak wrażenie że to było od układu hamulcowego - dwu / trzykrotne lekkie przychamowanie i problem ustępował (silnik mam inny - więc to raczej nie sprzęgło)
Mi w FF3 skrzynka na szybie (osłona kamery) strasznie skrzypiala. Potraktowałem ja gąbką

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2017, 14:26   #4267
Bobini
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2015
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bartos1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, czy komuś udało się definitywnie powstrzymać ubytek płynu chłodniczego? U mnie wydawało się, że po dolaniu od min do max nierozcieńczonego koncentratu Forda przestało ubywać, ale ostatnio otworzyłem maskę i po około 3-4 tys km znów jest na min.
Cytat:
Napisał avio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mnie sie udalo . wymiana chłodnicy na nowa -dolewki byly prawie jak KFC
oczywiscie na gwarancji . mikropekniecia na kroccu w dolnej jej czesci.
teraz sie uspokoiło. ale mimo wszystko po przejechaniu ponad 100kkm uwazam ze znow dzieki mk5 jest modne powiedzenie ze nie kupuje sie aut na F . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety
Cytat:
Napisał bartos1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A bardziej wymiernie jak wyglądała kwestia dolewek? Było widać wyciek? Moje ASO olewa sprawę i twierdzi że wszyscy dolewają. Z kolei mechanik u którego naprawiałem wszystkie auta zanim kupiłem nówkę robi zdziwioną minę na wersję ASO i mówi że nie ma prawa nic znikać.
Jak wyglądała sprawa wymiany? ASO samo wyszło z inicjatywą czy musiałeś naciskać?

Swoją drogą Twoje auto zbyt często nie odpoczywa jeśli masz już tyle nalataneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał emte3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto wyprodukowane w 2017 i żadnych ubytków, niedawno był 1-szy przegląd po 30 tyś i żadnych uwag, wszystko w jak najlepszym porządku.... no dobra jedna uwaga była, mechanicy nie mogli się nadziwić, że tarcze i klocki w tak dobrym stanie, bardzo mało zużyte.
Powiedziałem im, że trochę oleju i smaru na tarcze i nic się nie zużyją....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Panowie...
Jestem po wymianie silnika spowodowanej ubytkiem płynu (uszkodzenia wynikające z przegrzania, w czasie jazdy żadnych oznak ze strony termometru ani innych kontrolek, jedynie bardziej szarpało przy gaszeniu silnika). Wcześniej, została wymieniona chłodnica. Nie było żadnych wycieków ani innych zewnętrznych śladów poza ubywającym płynem w zbiorniczku.

A teraz - po około sześciu miesiącach spokoju, znowu zauważyłem, że poziom płynu spadł poniżej minimum. ASO działało po omacku, nie jestem pewny, czy wiedzieli co się dzieje czy wymieniali kolejne części na czuja.
Bobini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2017, 18:47   #4268
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Bobini Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie...
Jestem po wymianie silnika spowodowanej ubytkiem płynu (uszkodzenia wynikające z przegrzania, w czasie jazdy żadnych oznak ze strony termometru ani innych kontrolek, jedynie bardziej szarpało przy gaszeniu silnika). Wcześniej, została wymieniona chłodnica. Nie było żadnych wycieków ani innych zewnętrznych śladów poza ubywającym płynem w zbiorniczku.

A teraz - po około sześciu miesiącach spokoju, znowu zauważyłem, że poziom płynu spadł poniżej minimum. ASO działało po omacku, nie jestem pewny, czy wiedzieli co się dzieje czy wymieniali kolejne części na czuja.
Jaki miałeś przebieg w momencie wymiany silnika? Jak szybko ubywał płyn (w sensie ile kilometrów od max do min)? Problem jest o tyle dziwny, że dotyka chyba każdej wersji silnikowej, chociaż jesteś chyba pierwszym przypadkiem na forum, w którym skończyło się to aż tak tragicznie.

Bump:
Cytat:
Napisał Hrdcr_real Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie, mam auto 4 msc, nalatane 18k km, i mam problem z piszczącymi, ćwiarkającymi i przeskakującymi wycieraczkami. Możliwe że tak szybko sie zzużyły, biorąc pod uwagę że jeszcze nie było mrozów??

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
U mnie wycieraczki skrzypią, ale to chyba nie jest ta słynna guma w podszybiu, bo jak podniosę ramię (konkretnie jest to lewa wycieraczka, tzn. ta od strony kierowcy), to dźwięk ustaje. Co ciekawe wygląda to tak, że jak zaczyna padać deszcz i włączam wycieraczki, to chodzą ok. Natomiast po kilku/kilkunastu minutach zaczynają piszczeć gdy schodzą z górnej skrajnej pozycji. Ostatnio na przeglądzie zainwestowałem nawet w nowe pióra i jest dokładnie to samo. Nie mam już pomysłu co to za diabeł...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2017, 18:54   #4269
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Problem ze znikajacym płynem nie tyczy się tylko silnika 1.5?? Czy ktoś kto ma 2.0 Eb też zauważył u siebie ten problem ??
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2017, 18:58   #4270
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie wycieraczki skrzypią, ale to chyba nie jest ta słynna guma w podszybiu, bo jak podniosę ramię (konkretnie jest to lewa wycieraczka, tzn. ta od strony kierowcy), to dźwięk ustaje. Co ciekawe wygląda to tak, że jak zaczyna padać deszcz i włączam wycieraczki, to chodzą ok. Natomiast po kilku/kilkunastu minutach zaczynają piszczeć gdy schodzą z górnej skrajnej pozycji. Ostatnio na przeglądzie zainwestowałem nawet w nowe pióra i jest dokładnie to samo. Nie mam już pomysłu co to za diabeł...

A dotyka gumy w podszybiu czy od każdej strony ma luz? Bo jak dotyka to na 100% to.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.