Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2019, 15:36   #1
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosstraffi

witam,

mam mały problem z 2017 Ford Escape, VIN 1FMCU0G94HUE93509 - wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosstrafficu.

W samochodzie w trakcie wypadku zaginął prawy czujnik BLISS. Wyszukałem, że powinien być GV6Z-14C689-A, ale dostępny tylko w USA.

Jest dostępny czujnik z 2017 Ford Kuga EU, oznaczenie DV6T-14C689-BC.

Gdyby ktoś był w stanie pomóc z odpowiedziami:
1) czy wersja EU będzie kompatybilna z USA? domyślam się, że trzeba zakodować
2) odpiął się jeden kabelek z wtyczki w samochodzie, pod który pin podłączyć?
3) czy ostrzeganie o crosstrafficu też działa w oparciu o czujniki martwego pola?

Ewentualnie może możecie kogoś polecić kto to ogarnie (+podłączenie przeciwmgielnego + polski język Sync III i jakby dało radę aktywacja navi + dorobienie kluczyka). Najlepiej łódzkie lub mazowieckie ewentualnie do 200 km.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 21:30   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,986
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Cytat:
Napisał radex1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
1) czy wersja EU będzie kompatybilna z USA? domyślam się, że trzeba zakodować
2) odpiął się jeden kabelek z wtyczki w samochodzie, pod który pin podłączyć?
3) czy ostrzeganie o crosstrafficu też działa w oparciu o czujniki martwego pola?
...
1) Wtyczka i mocowanie nie będzie pasować. Oba radary muszą być takiego samego typu.
2) Z ostatniego, 8-mego pinu wtyczki. Jest to masa kodująca, że ten radar jet po prawej stronie. Czyli lewy radar nie ma tego sygnału.
3) CTA działa w oparciu o radary BLIS

Reszta PW.
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 15:38   #3
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Koledzy,

czy ktoś miałby możliwość sprawdzić jaki powinno być oznaczenie tego sensora martwego pola z prawej strony, VIN 1FMCU0G94HUE93509?

Na stronach amerykańskich jest, że ten sam model (GV6Z14C689A) jest z obu stron, a w Polsce upierają się, że inny model jest na lewą stronę, a inny na prawą.

Zdemontowałem narożnik lewy tył i z lewej strony jest GV6T14D599AC. Rozmawiałem z jednym handlarzem i twierdzi, że na prawą powinien być GV6T-14D453AC.

Przy okazji zapytam się jeszcze o kluczyk. Samochód przyjechał z jednym kluczykiem, nie ma przycisku ford power, ale w menu ma funkcje konfiguracji uruchamiania zdalnego. Oto kluczyk:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I teraz pytanie jaki kluczyk dokupić, żeby działało uruchamianie zdalne? Jaki orientacyjny koszt?

Z góry dziękuję za pomoc...

Ostatnio edytowane przez radex1978 ; 17-10-2019 o 15:51
radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 08:38   #4
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Cytat:
Napisał radex1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rzy okazji zapytam się jeszcze o kluczyk. Samochód przyjechał z jednym kluczykiem, nie ma przycisku ford power, ale w menu ma funkcje konfiguracji uruchamiania zdalnego.
W tym przypadku od samochodu był jeszcze osobny pilot z jednym przyciskiem. Bardzo trudno taki kupić u nas, a ściągać z USA to nie wiem czy gra jest warta świeczki - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 09:27   #5
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

dzięki za wyjaśnienie, rzeczywiście chyba nie ma sensu...

Gdybyś ktoś jeszcze mógł pomóc z tym BLISS-em...
radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 09:53   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Tadeusz nie wyjaśnił?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 10:04   #7
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Wyjaśnił tylko, że wersja EU nie jest zgodna z USA.
Ale nadal nie wiem jaki model radaru na prawy tył mam kupić.
ASO Forda też nie pomogło...
radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 11:33   #8
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Cytat:
Napisał radex1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyjaśnił tylko, że wersja EU nie jest zgodna z USA.
Mi też ktoś poradził, że jeśli mam samochód z USA to moduł musi być z za wielkiej wody :-)
Zamówiłem moduł zgodnie z nr vin w stanach nr amerykański i po ok 2 tygodniach przyszedł. Na pudełku made in germany i nr europejski. Analizując naklejki adresowe mój amerykański moduł wyszedł do stanów z Niemiec tam przykleili naklejkę adresową i poszedł do Polski. Założyłem, zaprogramowałem i działa, więc na Twoim miejscu sprawdziłbym ten europejski czy czasem nie będzie działał u Ciebie. Tylko z tego co gdzieś czytałem trzeba mu wpisać nr vin, a chyba najprościej to wgrać konfigurację z etisa taką jak miał oryginalny w Twoim samochodzie.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 12:27   #9
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

a możesz napisać jakie oznaczenie miał ten moduł co zamówiłeś i czy była na lewą czy na prawą stronę?
radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 12:46   #10
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: wyskakuje komunikat o błędzie czujnika martwego pola z prawej strony oraz crosst

Cytat:
Napisał radex1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a możesz napisać jakie oznaczenie miał ten moduł co zamówiłeś i czy była na lewą czy na prawą stronę?
Zamawiałem inny moduł nie bliss, ale potwierdzam, że jest na lewą i prawą - różnią się symbolami bo ktoś na grupie fb szukał już i sprawdzali mu jakie mają być nr.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.