Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2018, 13:15   #11
Miloszroza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2015
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nowe, głośne amortyzatory KYB

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na amortyzatorze pisze made in hungary albo spain
Aaaa, no tak, to zaglądnę.

Miloszroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 13:31   #12
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Nowe, głośne amortyzatory KYB

generalnie o japan zapomnij
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 22:49   #13
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Nowe, głośne amortyzatory KYB

Cytat:
Napisał Miloszroza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak bym pomyślał, ale w zeszłym roku miałem generalnie wymieniane 90% wahaczy i gumowych elementów. Na stacji diagnostycznej potwierdzili że nie ma luzów czy uszkodzonych elementów.

Miałem wymienione obie gumy w przednich wahaczach? Dużą i małą?
Z dobrze to zrobili? Nie oberwało ich czasem już?

Poduszka amora by się tłukła na teście diagnostycznym. Jak się nie tłucze to wahacz.
No chyba, że się rozpadł amortyzator, ale to był strasznie waliło i przede wszystkim ciekło.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 13:26   #14
Miloszroza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2015
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nowe, głośne amortyzatory KYB

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem wymienione obie gumy w przednich wahaczach? Dużą i małą?
Z dobrze to zrobili? Nie oberwało ich czasem już?

Poduszka amora by się tłukła na teście diagnostycznym. Jak się nie tłucze to wahacz.
No chyba, że się rozpadł amortyzator, ale to był strasznie waliło i przede wszystkim ciekło.
Wymienili obie w zeszłym roku, sprawdzili jeszcze raz i wszystko ok z nimi. Wahacz niby po diagnostyce ok. Na teście diagnostycznym twierdzą że nic nie widać co by wydawało te dźwięki. Diagnosta stwierdził że może te amortyzatory tak mają i taka ich naturaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Napisałem w tej sprawie do sklepu internetowego , gdzie kupiłem te amorki. Opisałem sytuację. Dostałem taką odpowiedź: " Witam serdecznie,
Sporadycznie ale zdarzają się przypadki że amortyzator stuka, będzie spełniac parametry, gdyż na stacji diag. wyjdzie np 75-80% ale stukał będzie. Jedyne rozwiązanie aby nie stukał wymiana na nowy + reklamacja "starego". Czy tak faktycznie jest w Pana przypadku ciężko powiedzieć....." - ciekawe. Osobiście, w tej krótkiej informacji odczytuję informację (zdarzyło się już tak, jak Pan opisał). Nie wiem jak wy?
Miloszroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 13:56   #15
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Nowe, głośne amortyzatory KYB

Stuka na ścieżce diagnostycznej jak Ci załączą test amorków?
Jeżeli amortyzator by stukał powinny być wyczuwalne.

Czy to tylko jedna strona? Możesz zrobić test, aby raz jedną raz drugą stroną przejechać po kamieniach i wywołać problem?
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 07:49   #16
Miloszroza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2015
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nowe, głośne amortyzatory KYB

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stuka na ścieżce diagnostycznej jak Ci załączą test amorków?
Jeżeli amortyzator by stukał powinny być wyczuwalne.

Czy to tylko jedna strona? Możesz zrobić test, aby raz jedną raz drugą stroną przejechać po kamieniach i wywołać problem?
Pojadę jeszcze raz na inną stacji, nową wybudowali w mojej okolicy mają nowszy sprzęt , tam popytam i sprawdzę co i jak.

Ogólnie wydaję się że te odgłosy są bardziej donośne z prawej strony, ale to może kwestia tego że drogi są w gorszym stanie właśnie po prawej stronie. Wywołać te odgłosy jest dosyć łatwo, wystarczy że zwolnię do około 30 km i wjadę na drogę z licznymi małymi nierównościami. No i wtedy słychać te pukanie najbardziej. Co ciekawe tak jak mówił gość ze obsługi sklepu, czuć że amortyzatory sprawiają dobrze jeżeli chodzi o właściwości jezdne. Nie buja na boki, trzyma się jezdni, reaguje na ruchy kierownicy. Powoli zaczynam myśleć że ten typ amorków po prostu tak ma.

Bump:
Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stuka na ścieżce diagnostycznej jak Ci załączą test amorków?
Jeżeli amortyzator by stukał powinny być wyczuwalne.

Czy to tylko jedna strona? Możesz zrobić test, aby raz jedną raz drugą stroną przejechać po kamieniach i wywołać problem?
Pojadę jeszcze raz na inną stacji, nową wybudowali w mojej okolicy mają nowszy sprzęt , tam popytam i sprawdzę co i jak.

Ogólnie wydaję się że te odgłosy są bardziej donośne z prawej strony, ale to może kwestia tego że drogi są w gorszym stanie właśnie po prawej stronie. Wywołać te odgłosy jest dosyć łatwo, wystarczy że zwolnię do około 30 km i wjadę na drogę z licznymi małymi nierównościami. No i wtedy słychać te pukanie najbardziej. Co ciekawe tak jak mówił gość ze obsługi sklepu, czuć że amortyzatory sprawiają dobrze jeżeli chodzi o właściwości jezdne. Nie buja na boki, trzyma się jezdni, reaguje na ruchy kierownicy. Powoli zaczynam myśleć że ten typ amorków po prostu tak ma.
Miloszroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 09:56   #17
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Nowe, głośne amortyzatory KYB

tak jak kolega wyzej pisze, jak na trzepakach diagnostycznych amorków nie słychać to pewnie wahacz, końcówka drążka, gumy itp
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
amortyzatory


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.