Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2019, 21:34   #1
klikklak
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-07-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 70
Domyślnie Jak zdemontować osłonę słupka

Witam
Potrzebuję zdjąć plastikową osłonę przedniego prawego słupka. Nie chcę się z tym szarpać na siłę aby nie pourywać zaczepów. Może ktoś podpowie jak się do tego zabrać?

klikklak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2019, 12:47   #2
Kwiatek6178
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-07-2018
Skąd: Nysa
Model: Cmax
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Jak zdemontować osłonę słupka

Ja podjechalem do szybiarza bo mi sie woda lala do srodka. 60 zl z robocizna i bez stresu
Kwiatek6178 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2023, 14:35   #3
elo222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-08-2023
Model: FORD
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 6
Domyślnie Demontaż / Montaż plastików słupka A wewnątrz

hej,
mam problem z założeniem plastiku wewnętrznego osłaniającego słupek A od strony pasażera. Musiałem to odpiąć aby uchylić podsufitkę, a teraz nie umiem tego założyć. Jest tam też jakaś tasiemka i kable a pod podsufitką jest poduszka powietrzna więc trochę się boję bo nie wiem czy np. pociągnięcie tego sznurka lub czegoś innego nie spowoduje, że ta poduszka odpali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po oderwaniu widzę, że 2 zatrzaski puściły i niestety nie są one na wcisk tylko jakby na wsunięcie...:
1. Na zdjęciu B i C widać zatrzask górny - widać taką żółtą plastikową tasiemkę i zastanawiam się czy nie powinienem jej wyrwać i wtedy wsunąć w ten plastik szary po lewej. Jeśli tak to czy powinienem wyrwać sam żółty plastik z prawej strony czy może powinienem wyrwać ten czarny plastik w który wchodzi żółty i wtedy wsunąć w ten szary po lewej?

2. Na zdjęciu A widać z kolei biały zatrzask po prawej wciśnięty w jakiś inny platik czarny który z kolei jest wciśnięty w szary po prawej. Pytanie takie samo - czy mogę to wyrwać? Jeśli tak to czy wyrwać biały czy czarny?

Czy może jednak powinienem to zdjąć całkowicie? Nigdzie na necie nie mogłem znaleźć instrukcji jak to się robi w C-Max. Może ktoś z forum wie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg a.jpg (96.3 KB, 39 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg b.jpg (53.9 KB, 40 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg c.jpg (51.5 KB, 39 wyświetleń)
elo222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2023, 19:59   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Jak zdemontować osłonę słupka

Witam

Na trzeciej fotce widać żółty kołek
Musisz wyjąć wszystkie kołki ze słupka,
wsunać w plastikowe szczeliny w osłonie słupka
i dopiero wtedy wcisnąć słupek razem z kołkami.

Ta "tasiemka" to jest chyba od kurtyny powietrznej

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2023, 11:37   #5
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Demontaż / Montaż plastików słupka A wewnątrz

Cytat:
Napisał elo222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po oderwaniu widzę, że 2 zatrzaski puściły i niestety nie są one na wcisk tylko jakby na wsunięcie...
Nie do końca, ponieważ najwyższy zatrzask jest przeciwnie skierowany do dwóch pozostałych, chyba nie da rady zdemontować tej osłony przez wysunięcie.

Cytat:
Napisał elo222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Na zdjęciu B i C widać zatrzask górny - widać taką żółtą plastikową tasiemkę i zastanawiam się czy nie powinienem jej wyrwać i wtedy wsunąć w ten plastik szary po lewej. Jeśli tak to czy powinienem wyrwać sam żółty plastik z prawej strony czy może powinienem wyrwać ten czarny plastik w który wchodzi żółty i wtedy wsunąć w ten szary po lewej?
Jeżeli Ci się uda to możesz wyrwać sam żółty plastik. Czarnego plastiku raczej nie dasz rady wyrwać, jest za mało miejsca na taką operację. Ale musisz pamiętać, że przed poprawnym złożeniem tego żółtego zatrzasku musisz najpierw złożyć biały zatrzask piętro niżej.

Cytat:
Napisał elo222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Na zdjęciu A widać z kolei biały zatrzask po prawej wciśnięty w jakiś inny platik czarny który z kolei jest wciśnięty w szary po prawej. Pytanie takie samo - czy mogę to wyrwać? Jeśli tak to czy wyrwać biały czy czarny?
Jeżeli już chcesz wyrywać to biały. Jak uszkodzisz to można takie spokojnie kupić. Tylko ta operacja nie pomoże Ci generalnie w złożeniu tej osłony. Jeżeli biały plastik jest nieuszkodzony, to możesz próbować nasunąć na niego osłonę i zostanie Ci wtedy najwyższy zatrzask do założenia.

Cytat:
Napisał elo222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy może jednak powinienem to zdjąć całkowicie?
Tak właśnie proponuję.
Skoro masz uwolniony zatrzask najwyższy (1), to w tym stanie powinieneś dać radę zdjąć całkowicie osłonę przesuwając ją w górę, żeby uwolnić z zatrzasku (2) i (3), zobacz wcześniej na zdjęciu gdzie są. Najważniejsze jest to, żeby nie uszkodzić mocowań zatrzasków na osłonie, bo wówczas czeka Cię zakup nowej osłony lub klejenie zatrzasków, żeby osłona poprawnie trzymała się karoserii.
Później "wygrzebiesz" sobie te białe zatrzaski z karoserii. Nie znam poprawnej metody na ich wydobycie, wychodzą dosyć ciężko, są zrobione z twardego i kruchego plastiku, jeżeli uda Ci się wygrzebać je bez uszkodzenia to założysz ponownie do osłony, jeżeli je uszkodzisz to spokojnie można takie kupić nowe.
Przed ponownym montażem osłony należy założyć do niej wszystkie trzy zatrzaski i wcisnąć w odpowiednie miejsca w karoserii, zaczynając od dołu od podszybia.

Sama osłona i słupek wygląda tak jak na zdjęciach.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg osłona_słupka_1.jpg (98.1 KB, 22 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg osłona_słupka_2.jpg (94.1 KB, 23 wyświetleń)
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2023, 08:41   #6
elo222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-08-2023
Model: FORD
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jak zdemontować osłonę słupka

tego mi trzeba było, dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ten biały zatrzask niżej rzeczywiście jest kruchy i ułamał mi się i jeszcze wpadł gdzieś na dół jak już go wyciągnąłem. Żółty udało się wyciągnąć. Ostatecznie założyłem osłonę z powrotem ale trochę mi odstaje bo przy wyrywaniu trochę mi się ten plastik gdzie się wsuwa żółty zatrzask się wygiął. Już tak zostawię bo nie będę wymieniał całej osłony tylko po to.
elo222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.