Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2020, 09:11   #31
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,706
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

Dla kierowniczego nie, ale jeśli po takiej usłudze zbieżność się rozjechała to opony się szybciej zużyją

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 09:39   #32
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

Cytat:
Napisał blaz13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie było to tak: mechanik, do którego najczęściej odwożę auto stwierdził (przy okazji wymiany łączników stabilizatorów), że nie wyprostuje mi kierownicy, bo to w Mondeo mk4 nie jest takie proste, że jest jakiś czujnik położenia kierownicy i nie można tak po prostu mechanicznie wyprostować koła kierownicy regulując kilkoma śrubami (jak to było np. w Focusie Mk2, którego miałem wcześniej). Tymczasem zadzwoniłem na pobliską stację diagnostyczną i przez telefon dowiedziałem się, że jak zbieżnośc jest ok, to samo wyprostowanie kierownicy jest proste i kosztuje 30zł. Pojechałem tam, sprawdzili zbieżność - wyszło, że jest w porządku, więc diagnosta wyregulował tylko samą kierownicę, co zajęło mu może3 minuty...
Czy taka uproszczona procedura może mieć jakieś negatywne konsekwencje dla układu kierowniczego?
Po pierwsze slaby ten twoj mechanik , bo jest co prawda czujnik skretu kierownicy ale nie wplywa na ustawianie zbieznosci.. Po drugie niezla ta stacja diagnostyczna , ktora no oko stwierdzila ze jest dobra zbieznosc i za 30 dychy zabiera sie za ustawianie kierownicy regulujac drążkami. Jak powinno ustawiac sie zbieżność opisal kolega. Jak juz jest wszystko ustawione jak trzeba i kierownica jest w czasie jazdy krzywo to ewentualnie powtarzam ewentualnie mozna ustawienie skorygowac drążkami ale skoro placimy za takie pomiary i ustawienia po 100 zl i wiecej to niech mechanicy ustawiają na przyrzadach do skutku a nie ida na łatwiznę i kreca drazkami. I tak wlasnie jak kolega juzek opisal powinno wygladac professjonalne ustawienie kierownicy i zbieznosci. Mondeo jest bardzo czułe na ustawienie i trzeba to zrobic dobrze. Poza tym ustawia sie najpierw tyl i dopiero potem przod.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 14:32   #33
Mortal_Kombat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Model: Mundek MK3
Silnik: 1.8 125KM Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Skrzypienie amortyzatorów

Sprawdź jeszcze gumy łącznika stabilizatora, sworznia, końcówki drążka, czy nie ma jakiegoś pęknięcia czy nacięcia, przez które mogła by dostać się woda. Miałem kiedyś tak, że miałem lekko pękniętą gumkę od łącznika, w środku zrobiła się rdzą i auto skrzypiało przy bujaniu i kręceniu kierownicą.

Kiedyś mi skrzypiał tył to co jakiś czas smarowałem smarem silikonowym golenie amortyzatorów na całej długości, na jakiś czas pomagało. Potem miałem wymianę ich razem z nowymi poduszkami, osłonami i odbojnikami, gdzieś od 3 lat po tej robocie nic nie muszę smarować i nic nie skrzypi
Mortal_Kombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
amortyzatory



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.