Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Scorpio
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2009, 12:58   #21
R +
ford::beginner
 
Avatar R +
 
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Czechowice Dziedzice
Model: mondeo mk2
Silnik: 2,5v6 lpg
Rocznik: 1998
Postów: 49
Domyślnie Odp: Zakup Scorpio Mk III - prośba o porady

Witam. Na początku chciałem przywitać wszystkich bo jak widać jestem świeży na tym forum. Tak się składa że też rozglądam się za scorpio 2.9 i moje pytanie dotyczy właśnie elektryki w tych samochodach, bo o ile stan silnika,skrzyni itp. jestem w stanie sam ocenić to na temat prądu w aucie nie mam zbyt dużego pojęcia. Wiem że często zawodzą w tych autach skrzynki bezpieczników i wiązki silnika, skrzyni.Pytanie jest takie jak poznać że coś jest nie tak podczas zakupu auta?

R + jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 17:30   #22
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Zakup Scorpio Mk III - prośba o porady

ale które scorpio szukasz ? mk1, mk2, mk3 ?
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 17:53   #23
R +
ford::beginner
 
Avatar R +
 
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Czechowice Dziedzice
Model: mondeo mk2
Silnik: 2,5v6 lpg
Rocznik: 1998
Postów: 49
Domyślnie Odp: Zakup Scorpio Mk III - prośba o porady

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale które scorpio szukasz ? mk1, mk2, mk3 ?
He He no tak, nie napisałem... chodzi mi o mk 3 z silnikiem coswortha z LPG z wiadomych względów.
R + jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 17:54   #24
arthurw
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: konin
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 8v
Rocznik: 1995
Postów: 366
Domyślnie Odp: Zakup Scorpio Mk III - prośba o porady

Cytat:
Napisał Scyzor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za podpowiedzi koledzy (i proszę o więcej rzecz jasna)... Nie powiem, żebyście mnie pocieszyli... ale czasem cuda się zdarzają co wiem ze swojego poletka Probowego.
Co jest z ta elektryką właśnie - bo to najczęściej widzę ? Wiązki ? A dokładniej? Styki / wtyczki źle pozabezpieczane i się brudzą/woda się dostaje? Przecierają się? Czy coś innego?

Ja Wam powiem tak: auto którego szukam jak pisałem ma być dla żony (głównie miasto do pracy i z powrotem)... Miała Fiestę... ale chce coś większego. Jej ideał to Mondeo MkI... ale jak zobacyzłem że za niewiele większą kasę (mówię o ofertach z Allegro i Otomoto na przykład) można kupić o niebo lepszą furę a sam jestem raczej zwolennikiem aut dużych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to się podpaliłem - nie powiem... Tym bardziej że podoba mi się wielorybek MkIII... Ale jestem już za stary żeby wtopić bez zmrużenia oka - stąd moje pytanka.

Druga sprawa - nie miałem nigdy tylnonapędowca - a widzę co leży po rowach zimą... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fakt, że na zimę będziemy mogli się zamienić na dojazdy do pracy ale... jak to się prowadzi na śliskiej nawierzchni ?
jezeli chodzi o tyl naped zima w scorpio to nie martw sie to nie bmw z dupa z papieru scorpio to kawal zelaza jest ciezkie workow z piachem wozic nie trzeba

ja mam swojego 3,5 roku silnik podstawowy i najprostrzy sluzy mi bezawaryjnie!! Miesiecznie robie ok 1500km glownie do pracy zdazaja sie wyjazdy dalsze i absolutnie nigdy nie zawachalem sie myslac czy cos po drodze sie nie stanie ze stanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Auto jest bardzo bogato wyp lacznie ze skora o wygodzie nie ma co dyskutowac wygodniejszym nie jezdzilem gdyby szukac godnego nastepcy to A8 S-klasa moze Alfa 166

W swoim wymienilem zawieche bo padla wymiana byla tez ukladu hamulcowego bo tak mi sie zachcialo kable swiece i to wszystko kupione Motorcrafta zalozone LPG STAG 300 zrobione nadkola bo gnily wyczyszczony spod i malowany impregnatem wymienione lozyska

Wiec rzeczy ktore nie powoduja negatywnych komentarzy jezeli sie je w pore wymieni bo sa to sprawy eksploatacyjne jak kto dba tak ma Dlaczego Scorpiony sa tanie bo sa drogie w utrzymaniu i jak ktos sprzedaje MKIII za 5tys to 7tys trzeba wpakowac by sluzyl to nie Golf i nie BMW ze machnie sie reka i powie bedzie jezdzil

By cieszyc sie Scorpiakiem trzeba go pokochac i nie zalowac dla niego
Wystwilem swojego kiedys za 9500zl i smiano sie ze mnie ze jestem chory ze za tyle nie sprzedam bo normalnie to stoja po 4-5tys ok przytaknalem jeden z tych smiejacych sie ze mnie kupil takiego 2.0 16v i co hmm jezdzil 2m-ce i zaczelo sie wymiany naprawy a jak mu pier... gaz w kolektor i sie zdziwil ile kosztuje nowy i uzywany to biednego scorpiaka rozkrecil i sprzedal na czesci

Ostatnio edytowane przez arthurw ; 04-11-2009 o 18:05
arthurw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 19:24   #25
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Zakup Scorpio Mk III - prośba o porady

Cytat:
Napisał arthurw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jezeli chodzi o tyl naped zima w scorpio to nie martw sie to nie bmw z dupa z papieru scorpio to kawal zelaza jest ciezkie workow z piachem wozic nie trzeba
no przy silniku 2.0 8V to może i nie. Wsiądziesz do kosiary to się możesz mocno zdziwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 06:56   #26
Scyzor
ford::beginner
 
Avatar Scyzor
 
Zarejestrowany: 07-11-2005
Skąd: Bydgoszcz
Model: Probe
Silnik: 2,0
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie Odp: Zakup Scorpio Mk III - prośba o porady

Arthurw - dzięki za info - wiem co raz więcej...
Kolektory są plastikowe że LPG rozwaliło?

Będę szukał raczej z silnikiem 2,0 (nie cosworth bo ponoć wysilone mocno) choć marzyła by się fałka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
norma raczej w tych modelach.
No właśnie tak widzę...
Jak sobie z tym radzicie ? Wymieniacie wiązki ? Troszkę upierdliwa czynność chyba... ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Scyzor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 08:45   #27
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Zakup Scorpio Mk III - prośba o porady

jakby Ci sie trafil zadbany 2.9 12v nie cosworth tez to rozwaz .
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 12:55   #28
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Zakup Scorpio Mk III - prośba o porady

Cytat:
Napisał Scyzor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sobie z tym radzicie ? Wymieniacie wiązki ? Troszkę upierdliwa czynność chyba... ?
jak mus to mus.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 16:59   #29
Scyzor
ford::beginner
 
Avatar Scyzor
 
Zarejestrowany: 07-11-2005
Skąd: Bydgoszcz
Model: Probe
Silnik: 2,0
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie Odp: Zakup Scorpio Mk III - prośba o porady

Taaa... no trzeba się rozwijać a człek się uczy całe życie ponoć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem szczególnym mechanikiem (elektrykiem to już lepiej) ale co robiłem to wiem co i jak... dlatego w temacie Probe służę radą a tutaj o nią proszę... Cóż - takie życie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeraża mnie tylko ewentualne "przepychanie" owych wiązek bo na mój nos to na serio nie taka prosta rzecz. OK. Dzięki za info.
Scyzor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 18:46   #30
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Zakup Scorpio Mk III - prośba o porady

w rzędówkach wiązkę z silnika zdejmuje się stosunkowo łatwo, w cosworth-cie - przechlapane, ale do zrobienia. Wiązka podłużnicy to już w każdej wersji silnikowej spory wyczyn, niemniej również do zrobienia.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.