Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2020, 17:03   #1571
ogonek1989
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-01-2015
Skąd: Rybnik
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1.4 16V Pb
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Tak więc Panowie rozeznałem temat i jak się okazuje chyba wszystko jest na miejscu. Czujnik na sprzęgle i dwa na hamulcu, z GEM'a wychodzi pin 10-18 Biały i Brązowy. Dodaje zdjęcie z wersją GEM'a i proszę o potwierdzenie czy to zagra. I takie małe btw. dodam Foty wyjść z GEM "Floor" i "Front" i proszę czy ktoś mi powie czy mam piny do podświetlenia podłogi z Lusterek bocznych ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Acha i jeszcze jedno... Szukam jakiegoś magika co mi to aktywuje. FORD w Rybniku powiedział że fabryki nie poprawia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak więc szukam kogoś jak najbliżej Rybnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez ogonek1989 ; 07-02-2020 o 17:11 Powód: Skleroza ;)
ogonek1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 17:51   #1572
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał ogonek1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... FORD w Rybniku powiedział że fabryki nie poprawia ...
Sugeruję jeszcze raz zapytać dopowiadając, że ponowne pytanie doradził Tadeusz...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli nowy doradca serwisu "nie zajarzy" jaki Tadeusz - dodać "ten od Fordów"...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 18:00   #1573
ogonek1989
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-01-2015
Skąd: Rybnik
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1.4 16V Pb
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

a czy mając zwykłego ELM327 z ElmConfigiem ogarnę to ? Czy to wyższa szkoła jazdy. Aktualnie szukajką grzebie po postach i próbuje znaleźć program ELMConfig i w ogóle tą instrukcje ale znalazłem tylko spolszczenie stron w ELMConfigu
ogonek1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 18:11   #1574
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał ogonek1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodaje zdjęcie z wersją GEM'a i proszę o potwierdzenie czy to zagra
Ostatnich 100 postów nie przeczytałeś

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał ogonek1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
próbuje znaleźć program ELMConfig
Cytat:
Napisał ogonek1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zwykłego ELM327 z ElmConfigiem ogarnę to
naprawdę słabo to widzę

Mam jeszcze swojego starego elma327 przerabianego na MS-CAN ale dziś bym się nie odważył nim robić tempomatu.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 18:17   #1575
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał ogonek1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czy mając zwykłego ELM327 z ElmConfigiem ogarnę to ?...
Każdy ma prawo eksperymentować na własnym aucie - szczególnie jak się na tym nie zna WCALE.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stawki za "przywrócenie do życia auta zamienionego w nieruchomość" zaczynają się zdecydowanie powyżej dwukrotności stawki za aktywację tempomatu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 18:20   #1576
ogonek1989
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-01-2015
Skąd: Rybnik
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1.4 16V Pb
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze swojego starego elma327 przerabianego na MS-CAN ale dziś bym się nie odważył nim robić tempomatu.

ajjj obawiałem się takiej wypowiedzi... Więc ponawiam pytanko, czy ktoś na śląsku mi to ogranie. Bo z Dealer FORD w Rybniku raczej wolę omijać bo pewnego razu gdy pytałem o dołożenie wyłącznika poduszki pasażera chcieli mnie wysłać nawet na szkolenie w tym zakresie(seriooo ;) ) Oczywiście za dodatkową opłatą. I w sumie miało mnie to kosztować około 1k. Jak twierdzili że skoro samochód nie wyjechał z tym z fabryki nie jest do tego przygotowany ani samochód ani użytkownik. Skończyło się na wypiętej wtyczce AIR BAG ;)
ogonek1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 18:32   #1577
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Kup Viakena i ogarniesz sam na spokojnie. A kabel przyda się na przyszłość do sprawdzania ewentualnych błędów.
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 18:38   #1578
ogonek1989
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-01-2015
Skąd: Rybnik
Model: Focus MK2 Lift
Silnik: 1.4 16V Pb
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał majtol88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup Viakena i ogarniesz sam na spokojnie. A kabel przyda się na przyszłość do sprawdzania ewentualnych błędów.

No byłbym skłonny ku temu ale czy to jest intuicyjne ? Wejść, odczytać, zaznaczyć ptaszkiem, zapisać i voila ? Działa ?
ogonek1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 18:41   #1579
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Masz benzynę - musisz wgrywać całe oprogramowanie. Tylko w diesel zaznaczasz ptaszkiem.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 18:44   #1580
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Bardzo chciałbym zobaczyć kolegę
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] który ma PCM EDC16C34-2
jak siada do auta z PCM SIM28 i robi to auto tak samo jak swoje.

Od razu odpowiem, nie będzie tak samo i nie będzie szybko.

To naprawdę nie jest bezpieczne zadanie w aucie i można położyć się mając wiedzę (praktykę) i niezły sprzęt.

Cytat:
Napisał ogonek1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy to jest intuicyjne ? Wejść, odczytać, zaznaczyć ptaszkiem, zapisać i voila ? Działa ?
Tak to wygląda u kogoś kto się zna.
Chociaż sugeruję najpierw sprawdzić czy jest dostępna kopia w internecie, potem zrobić swoją kopię i dopiero potem na spokojnie coś zmieniać.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 07-02-2020 o 18:52
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.