Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2020, 09:30   #1
Bartek_86
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Radom
Model: Transit
Silnik: 2.5D 4HB
Rocznik: 1995
Postów: 16
Domyślnie Wał napędowy 2.5D

Witam. Mam pytanie dotyczące wału napędowego w tranzystorku. Transit długi, na dużym moście (koła 15) wał na dwóch podporach. Pojawiły się wibracje podczas przyspieszania i przy jeździe z prędkością 60km/h. Krzyżaki są montowane poprzez zagniatanie (fabrycznie). Sprawdziłem, że dwa krzyżaki blokowały się, a z jednego wydostaje się ruda. Pojechałem do zakładu zajmującego się regeneracją wałów ze względu na to, że krzyżaki były zagniatane. Po ponownych oględzinach zdecydowałem róbcie wszystkie to będę miał z głowy na lata. I ot taka historyja, że znowu wyczuwam wibracje i obstawiam, że któryś krzyżak poleciał - od wymiany minął ponad rok. Na marginesie mówiąc, majstry nowe krzyżaki zaspawali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. I teraz tak chciałbym uniknąć kolejnej wizyty w owym warsztacie i mam pytanie do znawców czy w tym modelu transita bywały wały gdzie krzyżaki były montowane na segery?? Jeżeli tak to zakupiłbym taki wał, wymieniłbym podpory i krzyżaki i jakby trzeba było to dał bym go tylko do wyważenia i rozwiązałbym problem wału na amen.

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez Bartek_86 ; 26-03-2020 o 09:37
Bartek_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 10:02   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Wał napędowy 2.5D

Jeżeli chcesz rozwiązać problem na amen, to zadzwoń do firmy Wałcar w Ząbkach pod Warszawą, umów się na termin i zrobią wszystko jak Bóg przykazał w ciągu godziny. Ja tam (co prawda sporo lat temu) robiłem wały wiele razy i zawsze robili to szybko i dobrze. W sytuacji gdy okazało się, że przeguby są nierozbieralne, wycięli stare, wspawali nowe zamienniki, założyli wał i wyważyli go na samochodzie. Wszystko w ciągu godziny - na tzw. poczekaniu. I było ok.
Do Warszawy z Radomia nie jest daleko...

Wykonań wałów w Transicie było mnóstwo, znaleźć taki jaki ci odpowiada byłoby bardzo trudne. W modelach wczesnych (Mk3, Mk4) były stosowane przeguby rozbieralne, ale to nie jedyny problem, był zmieniany także rozstaw otworów we flanszach oraz długości wałów.

Czy te wibracje które teraz masz, były od razu wyczuwalne po naprawie (złe wyważenie), czy pojawiły się później?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-03-2020 o 10:07
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 11:43   #3
Bartek_86
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Radom
Model: Transit
Silnik: 2.5D 4HB
Rocznik: 1995
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wał napędowy 2.5D

Wibracje pojawiły się jakieś 3 miesiące po "naprawie", ale były znikome i po nasmarowaniu poprzez kalamitki było OK znowu przez te 2 - 3 miesiące. Teraz smarowanie już nie niweluje wibracji. Jak się przyjrzałem to mam zastrzeżenia co do wyosiowania jednego z krzyżaków.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bartek_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 13:27   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Wał napędowy 2.5D

Jeżeli po smarowaniu na jakiś czas pomogło, to prawdopodobnie padły igiełki w krzyżaku (korozja, nieszczelny krzyżak, przyciera się).
Z tej przyczyny wymieniać cały wał - to chyba za daleko idący zamiar. Jest problem z dobraniem wału, bo nawet to czy samochód ma ABS czy nie ma znaczenie. Nawet nie wiem dlaczego i jak...
Za zamiennik zapłacisz ok. 1000zł i na 100% nie wiesz, czy kupiłeś odpowiedni.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-03-2020 o 14:21
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 16:20   #5
Bartek_86
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Radom
Model: Transit
Silnik: 2.5D 4HB
Rocznik: 1995
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wał napędowy 2.5D

OK dzięki. Znalazłem po numerach jakiś zamiennik właśnie za około 1000zł, ale ryzykować póki co nie będę. Za wymianę tych krzyżaków zapłaciłem 100zł za sztukę x 4 i 200zł wyważenie. Gwarancja do bramy. Skontaktuję się z tymi majstrami co mi podpowiedziałeś i zobaczymy co powiedzą i jaki będzie wyrok.

Ostatnio edytowane przez Bartek_86 ; 26-03-2020 o 16:22
Bartek_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.