Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2020, 17:32   #1
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie [Transit 2000-2006] 2.0 TDCI - Kopci na biało

Witajcie,

Od dłuższego czasu wertuje tematy o przypadku który mi się wydarzył, ale postanowiłem założyć osobny wątek bo można powiedzieć że 'zgłupiałem'.

Zacznijmy od silnika czyli 2.0 TDCI 125KM, niecałe 380tyś nalatane (mój w posiadaniu od 300tyś, czy tyle ma na pewno? Nie wiem.) z 2003. Według dowodu wypust z września 2003.

Gdy go kupiłem ponad rok temu wszystko chodziło jak w zegarku, gdy jednego dnia (przy ok 320tyś) podczas przyśpieszania zapaliła się legendarna już sprężynka. Spadek mocy, przy mocniejszym wdepnięciu lekki biały dym, ale dało się jeździć nie zwracając na siebie uwagi (do ok 1900 obrotów bez dymu). Rozruch po nocy to katorga czyli odpalał dopiero po trzecim rozruchu i po przytrzymaniu lekko gazu aż chwile popracuje. Im bardziej się rozgrzewał, tym przestawał kopcić.

Przez problemy pieniężne zregenerowałem tylko jeden wtrysk (EJDR01001D), wymieniłem filtr i pojeździłem tak dalej kilka tysięcy. Sytuacja się powtórzyła (teraz czyli równo 380 tysięcy) i zrobiłem to samo wymieniając kolejny wtrysk. Pierwszy dzień przejechałem normalnie. Czyli odpalał na strzała (nawet przy -10 w nocy), chodził równo, nie dymił. Na drugi dzień jechałem, momentalnie stracił moc w taki sam sposób jak wcześniej i zaczęła migać sprężynka. Zgasiłem go przy sklepie, odpaliłem znowu - kontrolka przestała migać i jechał normalnie. Kilka kilometrów dalej jadąc pod wzniesienie usłyszałem masywny terkot spod silnika (w kabinie hałas, jakbym stał przy silniku), kupa białego dymu za mną i strach w oczach. Myślałem że silnik się rozbiegał przez co puściłem pedał gazu i co? Stałe 900 obrotów, a terkot i dym cały czas. Trwało to jakieś cztery sekundy i przestało. Oczywiście kontrolka zaczęła migać i pomału dojechałem na najbliższe miejsce postoju. Zgasiłem go i już nie mogłem odpalić. Pomyślałem że zregenerowany wtrysk poszedł czy coś, więc siknąłem trochę plaka, zagadał normalnie i pojechałem dalej. I tak co sklep musiałem go z plaka bo inaczej nie chciał. Stwierdziłem że pierdzielę trasę którą mam do zrobienia i zajadę do moich mechaników. Prędkości powyżej 50km/h nie rozwijałem bo wtedy dym za mną i wielkie wibracje. Przy równych 50km/h było OK.

Na drugi dzień nie mogli go nawet z plaka odpalić. Nie pamiętam już jakie były dokładnie kody błędów ale nic z wtryskami. Jedyne co, że pompa daje za wysokie ciśnienie. Wyczyścili czujnik z siateczką która jest w pompie i zaczął delikatnie zagadywać ale nadal nic. Rozebrali górę silnika i okazało się że samoregulatory się rozsypały po stronie powietrznej. Po wymianie całości (wałek, dźwigienki) kręcił równiej bez przeskoków ale nadal nie chciał zagadać. Następnie sprawdzony czujnik położenia wału, wyczyszczony i coraz bardziej chciał odpalić. Sprawdzili rozrząd, końcówki wtrysków wyczyścili i odpalił na strzała (bez plaka) ale zaczął dymić na biało.

Stan na dzisiaj:

-Sprawdzony rozrząd (nie przeskoczył, jest OK)
-Sprawdzony EGR
-Olej i płyn chłodniczy nie ubył
-W filtrze paliwa pełno opiłków
-Nowych błędów po zagadaniu nie przybyło
-Sprawdzony i wyczyszczony czujnik położenia wałka rozrządu
-Sprawdzony i wyczyszczony czujnik na pompie
-Kompresja na każdym z cylindrów jest (27 bar chyba z tego co pamiętam, ale mogę się mylić, wiem że były ok jak byłem u nich przy testach)

Na krótko podłączyli baniak z paliwem i odpala bez plaka, chodzi W MIARĘ równo (nie jakby miał wyskoczyć z poduszek) ale im bardziej się rozgrzewa, tym bardziej kopci na biało. Czuć niespaloną ropę.

Jako że potrzebuje auta to rozglądam się za Tranzolem 2.4 TDDI (ojciec w swoim 2002 2.4 TDDI 90km robi już prawie pół miliona), ale ja nie o tym. Póki co ten stoi jak stoi i nie wiem co mam z nim zrobić. Podejrzewam że tymi wtryskami mogłem zarżnąć tłoki. Nie chcę za bardzo go złomować bo trochę w niego włożyłem, zwłaszcza że ma klimę i dobre rozmiary (L3H3), ale jeśli ma to być koszt rzędu siedmiu tysięcy to go po prostu oddam na części czy inny złom.

Zrozumiem wszystko, ale ten terkot mnie zastanawia cały czas. Wtrysk poszedł przez opiłki i się zaciął co doprowadziło do zbyt bogatej mieszanki na tłoku, który temperaturą i siłą uderzoną w zawory rozsadził samoregulatory (??).


Wybaczcie za ścianę tekstu, ale wolałem napisać jeden treściwy post niż się rozdrabniać. Koledzy nie chcieli mnie narażać na koszty wyciągania silnika bez sensu jak i oddawania pompy/wtrysków do sprawdzenia bez ogarnięcia reszty.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez VectroV ; 29-08-2020 o 17:44
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2020, 20:34   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 125KM 2.0 TDCI - Kopci na biało i śmierdzi nieprzepaloną ropą.

1. Powinny być wtryskiwacze EJDR00401Z
2. Jeżeli są opiłki w filtrze, to pompa jest na 100% do naprawy, a wtryskiwacze też.
3. Najlepsza metoda sprawdzenia wtryskiwaczy włożonych do silnika jest próba przelewowa - prosta, tania i szybka, ale teraz nie ma sensu jej robić. Taka próba mówi prawie wszystko wtryskiwaczach.
4. W tej sytuacji raczej nie ma sensu robić wszystkiego jak nakazuje profesjonalizm - czyli wszystko z autoryzowanych, sprawdzonych warsztatów (pompa, wtryskiwacze) plus płukanie całego układu - bo koszty cię zjedzą.
Ja bym kupił z Allegro tzw. regenerowaną pompę (cokolwiek to znaczy w rozumieniu sprzedawcy), sporo poniżej 1000 zł z oddaniem starej (wyszukać sprzedawcę wyglądającego na najbardziej godnego zaufania) oraz kupiłbym używane wtryskiwacze EJDR00401Z. Wtryskiwacze albo od razu samemu regenerować albo włożyć takie jakie są i zrobić po uruchomieniu (może się uda...) próbę przelewową, która powie czy trzeba je robić, czy nie. Takie wtryskiwacze były też w Mondeo Mk3 przed liftem w połowie 2003 roku (tzw. długie wtryskiwacze).
5. EGR zaślepić - w tym modelu robi się to w pół minuty, zdejmując z króćca EGR-a wężyk podciśnieniowy i zaślepiając wężyk np. gwoździem, nitem, śrubką, aby nie zasysał do układu vacu powietrza. EGR pozostanie na zawsze zamknięty.
-------------------------
6. Inne zdecydowane działanie - kupić inny używany silnik z Transita Mk6 2,0 tdci lub z Mondeo Mk3 2,0 tdci (wtedy może być nawet dawca poliftowy, ale będzie miał tzw. krótkie wtryskiwacze - nie szkodzi, będą poprawnie pracować z PCM i softem Transita).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-03-2020 o 10:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 17:39   #3
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: 125KM 2.0 TDCI - Kopci na biało i śmierdzi nieprzepaloną ropą.

1. A to ciekawe, bo akurat takie spisałem z samego wtryskiwacza który był na aucie. Przy kupowaniu posługiwałem się też tą stroną [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i wychodzi że to jeden i ten sam wtrysk. Chyba że o czymś nie wiem...

4. Jakieś problemy większe z przepisaniem immo na nową pompę? Pamiętam że w DI tak było trzeba zrobić i lepiej było zregenerować tą która już jest na aucie. Generalnie zapomniałem dopisać że po ostatniej awarii pierwsze co zrobiłem to kupiłem dwa regenerowane wtryski. Trochę się chyba pośpieszyłem i głupio kazałem i tak je zamontować bo "a nóż może to" po ostatnich problemach z wtryskami.

5. Jeśli po sprawdzeniu EGR okazał się sprawny to coś to da dokładniej?

6. To była moja pierwsza myśl w momencie kiedy po odpaleniu dymił na biało. Modele z inną wersją koni pasują? Bo zgaduje że silnik ten sam tylko oprogramowanie/wtryski inne.


Ciekawi mnie że nic nie zostało wspomniane o samym silniku. Przez to że chodzi w miarę równo i odpalił na krótko oznacza że można wyeliminować uszkodzone tłoki?

Czyli bym musiał na ten moment załatwić pompę żeby patrzeć co dalej, tylko co syfem który został w układzie w takim razie? Jakby nie było ją też zarżnie, chyba że taka 'chwila' na sprawdzenie pracy nie wyrządzi dużych szkód.
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 19:06   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 125KM 2.0 TDCI - Kopci na biało i śmierdzi nieprzepaloną ropą.

Ad.1. Nie sugeruj się ogłoszeniam - tam mogą być błędy.
Generalnie do Transita Mk6 2,0 tdci możesz wsadzić kilka różnych wtryskiwaczy, ale wszystkie muszą być długie. Są to EJD R00301Z, R00401Z, R01001D, R00201Z, R00001Z, R00101Z. Po wpisaniu ich kodów będa pracowały mniej wiecej poprawnie. Problem polega na tym, że kody używanych już są nieco nieaktualne - podczas eksploatacji układ w ramach samoadaptacji wprowadza korekty kodów, wynikające z ich wypracowania (zużycia). Optymalny układ to znać te korekty i wpisać je do nowego silnika - ale w praktyce to jest przecież nierealne. Drugie rozwiązanie - oddać do profesjonalnego zakładu do sprawdzenia i nadania kodów - drogo. Trzecie rozwiązanie. chyba najlepsze finansowo - wpisać ich początkowe kody zapisane na oryginalnych naklejkach i spokojnie pojeździć na stukającym silniku aż samoadaptacja zrobi swoje; czasami wystarczy dwadzieścia kilometrów, czasami potrzeba przejechać dwieście.

Ad.4 Pompa wysokiego ciśnienia w tdci nie ma własnego sterownika, steruje nią PCM. Jeżeli nie zmieniasz PCM, nie musisz zajmować się immo przy wymianie pompy.
Nie wierz w regeneracje kupowanych na wolnym rynku używanych wtryskiwaczy - nawet jeżeli ktoś zmieni zaworki (nie mówiąc o rozpylaczach), to są to zapewne dziadowskie zamienniki. Tylko wymiana na oryginały Delphi ma sens.

Ad.5 EGR to techniczne zło; nawet jeśli teraz jest sprawny, to tylko kwestia czasu, że zacznie się przycinać, sprawiając coraz to większe kłopoty, aż wreszcie uniemożliwi jazdę.; ten sposób zaślepienia jest tak prosty i szybki, że nie ma co się zastanawiać. Po odłączeniu rurki EGR pozostanie cały czas zamknięty i przestaniesz w ogóle o nim myśleć; ten sposób zaślepienia jest tu możliwy, bo tylko dwa modele Forda - Transity Mk6 2,0/2,4 tdci mają EGR bez czujnika położenia, pozostałe modele mają taki czujnik i trzeba zaślepiać EGR przy pomocy założenia metalowej płytki w kanał EGR-a - kłopotliwe, czasochłonne i efekt czasami wymaga powtórnej wymiany płytki na inną.

Ad.6 Wszystkie silniki 2,0 tdci Puma Duratorq pasują, ja np. teraz mam silnik z anglika Mondeo 2,0 tdci 115 KM (przedliftowy pod długie wtryski), ale wtryski i pompa jest z mojego oryginalnego FIFA, bo były świeżo po regeneracji. Bez niczego ten anglik z moim osprzętem i softem miał na hamowni 132 KM (zresztą tak samo jak oryginał FIFA), ale teraz ma ustawiony Power Box na ok. 140 KM i jest ok ponad 150 kkm.

Jeżeli chciałbyś zrobić ten układ wtryskowy, to trzeba by dać zdrową pompę i wtryskiwacze, układ wypłukać. Największy problem to zbiornik, przyznam, że moim zdaniem dobry filtr paliwa dedykowany do tdci (nie do tddi - jest inny!) jest tak dokładny, że nie przepuści opiłków ze zbiornika do pompy i dalej do wtryskiwaczy. Ale instrukcja serwisowa przewiduje płukanie nie tylko przewodów zasilających, wysokiego ciśnienia i przelewowych, ale także zbiornika.
Żadna chwila na sprawdzenie - pompa musi pracować na czystym paliwie.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-03-2020 o 19:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 16:58   #5
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: 125KM 2.0 TDCI - Kopci na biało i śmierdzi nieprzepaloną ropą.

Jeszcze mam pytanie co do samego faktu co teraz się dzieje. Im cieplejszy, tym bardziej dymi jak i czuć niespaloną ropę. Może to być objaw czegoś innego? Sam fakt że kompresja na cylindrach jest, eliminuje to całkowicie problem z tłokami? Jakby nie było bagnetu nie wybiło, oleju też nie ubyło. Dodam jeszcze że wyciągnięte wtryski dały się odkręcić normalnie, ale końcówki miały na sobie czarny nalot. Czytałem że gdyby była dziura w tłoku to końcówka wtrysku by była również stopiona lub w inny sposób uszkodzona.
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 18:03   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 125KM 2.0 TDCI - Kopci na biało i śmierdzi nieprzepaloną ropą.

Skąd wiesz jak jest kompresja? Mierzona była?
Jaki ten dym jest? Jeżeli szaro-niebieski (taki szklisty) i śmierdzi paliwem, to typowe tego przyczyny to:
- uszkodzone lub wypracowane wtryskiwacze, czyli uszkodzone, lejące rozpylacze (słaba atomizacja paliwa) i zbyt duża dawka paliwa
- brak kompresji
- opóźniony wtrysk, w przypadku tdci nie wchodzi to w rachubę.

Generalnie to prawda, że zniszczona końcówka wtryskiwacza może doprowadzić do pęknięcia tłoka, a w konsekwencji do wypalenia dziury w denku. Ale do tego potrzeba dłuższej jazdy z większą szybkością i kierowca musi być głuchy na odgłosy pracy silnika (wyraźny rzęchot/stukanie).

Rozumiem, że chciałbyś mieć pewność, że sam silnik mechanicznie jest ok. Jeżeli zmierzyłeś spręż i jest wyrównany i ma prawidłowe wartości, silnik pracuje cicho, nie stuka, to być może warto zająć się tylko układem paliwowym.

Wtryskiwacze można nawet samemu zregenerować, tzn. wymienić zaworki i końcówki. Ja to robiłem wiele razy dosłownie jak to się mówi - na stole w kuchni. Problemem jest brak kodów, trzeba liczyć na samoadaptację, ale to się sprawdza.
Pompa na pewno jest do regeneracji lub wymiany - bo opiłkowała.
Z płukaniem całego układu jak jest - już pisałem. Można liczyć na markowy filtr paliwa, że zatrzyma opiłki, tyle że ja bym go szybko zmienił powtórnie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 18:35   #7
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: 125KM 2.0 TDCI - Kopci na biało i śmierdzi nieprzepaloną ropą.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd wiesz jak jest kompresja? Mierzona była?
Cytat:
Napisał VectroV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-Kompresja na każdym z cylindrów jest (27 bar chyba z tego co pamiętam, ale mogę się mylić, wiem że były ok jak byłem u nich przy testach)

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki ten dym jest? Jeżeli szaro-niebieski (taki szklisty) i śmierdzi paliwem, to typowe tego przyczyny to:
Ciężko mi powiedzieć, jak dla mnie był biały, ale trochę niebieskiego w sobie miał, więc chyba to będzie to.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że chciałbyś mieć pewność, że sam silnik mechanicznie jest ok. Jeżeli zmierzyłeś spręż i jest wyrównany i ma prawidłowe wartości, silnik pracuje cicho, nie stuka, to być może warto zająć się tylko układem paliwowym.
Zgadza się, jeśli silnik by był padnięty to bym wolał się nie bawić w naprawę układu paliwowego bez znalezienia wpierw innej sztuki do swapu. W dieslu ciężko nazwać to "cichą" pracą ale chodzi całkiem ładnie. Jedyne co to delikatnie podryguje. Przypomniałem sobie teraz, że gdy go odpalili na krótko z baniakiem paliwa to na postoju gdy dodawałem gazu, dopiero po chwili od naciśnięcia wchodził na wyższe obroty.

Ostatnio edytowane przez VectroV ; 29-03-2020 o 18:39
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 18:56   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 125KM 2.0 TDCI - Kopci na biało i śmierdzi nieprzepaloną ropą.

Cytat:
Napisał VectroV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdy dodawałem gazu, dopiero po chwili od naciśnięcia wchodził na wyższe obroty.
Mój 2,0 tdci też wchodzi z pewnym opóźnieniem na obroty, zawsze tak miał. Nie miałem okazji sprawdzić na innym 2,0 Puma Duratorq tdci jak to jest, ale np VW tdi wchodzi od razu na obroty.

Jeżeli jeszcze teraz da sie go odpalić na parę minut, zagrzać i zrobić próbę przelewową, to bym ją zrobił. Upewnisz się, czy wtryskiwacze sa ok, czy nie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2020, 19:02   #9
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: 125KM 2.0 TDCI - Kopci na biało i śmierdzi nieprzepaloną ropą.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli jeszcze teraz da sie go odpalić
Po wymianie klawiatury w końcu zagadał. Też mój pierwszy post był taki obszerny w wszystkie rzeczy które się wydarzyły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na parę minut, zagrzać i zrobić próbę przelewową, to bym ją zrobił.
I tutaj właśnie pojawia się problem, bo zanim minie czas żeby się zagrzał (nie wspominając już o jeździe) to okoliczne bloki pomyślą że wybieramy papieża.


Czyli na ten moment wszystko wskazuje na układ paliwowy. Dopytam się ich o czyszczenie układu i wybieram się na zakupy.
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2020, 10:56   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 125KM 2.0 TDCI - Kopci na biało i śmierdzi nieprzepaloną ropą.

Cytat:
Napisał VectroV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to okoliczne bloki pomyślą że wybieramy papieża.
Jeżelii aż tak jest, to raczej to nie jest wina niespalonego paliwa, bo wtedy dym jest niebieskawy, taki lekko przezroczysty (szklisty). Natomiast biały kopeć to spalany olej - a to nie wróży sprawnego silnika lub osprzętu (głównie podejrzana jest turbina). Spalany olej nie musi też pochodzić od uszkodzonych tłoków, przyczyn może być więcej (np uszkodzone prowadnice zaworów).
No, ale miejmy nadzieję, że silnik okaże się sprawny mechanicznie...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.