Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2015, 20:07   #11
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Panowie się chyba zagalopowali dwa razy. Raz z polityką, która nie jest chyba tematem tego forum.
Drugi raz opowiadając, jaka to fajna jest rewitalizacja wiekowego samochodu dostawczego podając za przykład wątki, w których czytamy o spapranych przez producenta profilach, które zaprojektowane są, by gnić. Czytamy o reperaturkach, które nie pasują i o tym, że to w pieron roboty. No tak, to jest roboty od pierona i oczywiście, jak już się uda zakończyć choćby pierwszy etap czy dwa, satysfakcja przeogromna.

I mowa jest nie o 3 dniówkach, ale o setkach roboczogodzin, które - jeśli się nie ma możliwości samemu, to trzeba przynajmniej częściowo zlecić.

Jeśli ktoś to lubi i wie, na co się pisze. Jeśli wie, to raczej nie zakłada wątku, czy warto, tylko zabiera się do roboty albo pozbywa się klamora.

Jeśli nie wie, to powinien znać realia tych napraw. I super jest, jak ktoś sobie sam może pospawać albo wymienić. Tylko tak realnie pospawanie podłużnic to nie jest heftnięcie oczka do kłódki przy bramie, prawda?
Silnika nie robić, tylko kupić inny? Da się. Czy to realnie będzie tańsze? Może, ale tu też pytanie o ile i czy może jednak nie warto zrobić, niż kupować używkę, która raczej po remoncie nie jest.

I tak dalej i tak dalej.

Tak, samochód jest fajny, ale to nie zmienia faktu, że właściciel powinien mieć świadomość wszystkiego. Także, tego, że posiadanie takiego fajnego samochodu w fajnym stanie to dużo nakładów.

__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km

Ostatnio edytowane przez maciekd ; 04-05-2015 o 05:29
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2015, 23:33   #12
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

No tak. Trochę poszło w galop. Analizując teraz od pierwszego postu uświadomiłem sobie że to jest camper. Mój został dofinansowany ale codziennie ciężko pracuje i zarabia na siebie.
To co jest tematem tego wątku to zadanie dla prawdziwego pasjonata nie liczącego na koszty który na koniec założy osiołkowi żółte tablice pojazdu zabytkowego. Jak sądzę ten pojazd w takiej wersji za kilka lat może być sporo warty... Popatrzcie na ceny WOŁGI , WARSZAWY,VW T1 do pewnego czasu bedzie tracił na wartości ale jak dać mu szanse - czyli czasu, to dobra inwestycja.
Poza tym z jednego zdjęcia nie możemy dokładnie nic powiedzieć...
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 11:28   #13
mazo89
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 26-04-2015
Skąd: Wrocław
Model: Transit
Silnik: 2.0B+LPG
Rocznik: 1986
Postów: 3
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Cześć,

Dawno mnie tu nie było;-) Temat upadł wtedy, natomiast narodził się teraz na nowo.

Tzn. myślę o tym, żeby zrobić z niego Food Trucka. Bus jest bardzo oryginalny a to się na tym rynku bardzo liczy.

Oczywiście za Waszymi radami chciałbym go dobrze sprawdzić przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac remontowych. Czy znacie kogoś z Wrocławia (okolic) z Forumowiczów, kto byłby odpowiedni do takiej inspekcji?

Dodam tylko, ze bus dalej stoi w ogródku i pewnie trzeba by go było gdzieś przetransportować na twarde podłoże, żeby podnieść i popatrzeć.

Pozdrawiam,
Maciek
mazo89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2022, 13:05   #14
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Kamper 2.5D

Pozdrawiam wszystkich , kupiłem kampera jest to Ford Transit mk3 z 2.5D chce go wiadomo trochę odmłodzić i w kabinie i na zewnątrz jeśli to możliwe , więc mam klika pytań odnoście wymiany deski , lamp lub drzwi czy maski , czy te elementy pasują od młodszych wersji np:mk4 gdzie jest lepsza deska , jeśli chodzi o drzwi to wiadomo że fordziku ma swoje lata i rudy chce go potraktować zębem czasu , czy drzwi można podmienić od nowszego modelu ? , Lampy te zespolone z kierunkami da w nowszych wersjach podejdą do niego(wiadomo że to grill czy zderzak też) , proszę o wypowiedzenie się .
Z góry dziękuję
kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2022, 15:01   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Niektóre elementy pasują, a inne nie. Przednie drzwi z zawiasami pasują, maska nie - także reflektory mają inny kształt, deska nie - trzeba rzeźbić, w tym także instalację elektryczną. Do modelu Mk3 sporo części i reperaturek znajdziesz w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz trzeba szukać w sieci.
Ja bym starał się zachować oryginalny wygląd auta...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2022, 16:35   #16
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Dziękuje za informację , a jesli chodzi o tą pompę paliwa to jaka jest wadliwa chodzi mi rozpoznanie jej bo wiem że Boscha jest mniej awaryjna , potem mam do wymiany rozrządu i tutez trzeba lub nie wymieniać laski czy reguluje się luzy na zaworach bo napewno poprzedni własciciel lub ich grono nic nie robiło myślę że jak raz miał wymieniony rozrząd to będzie sukces.
kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2022, 07:45   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

W zasadzie wszystko jest opisane na Forum, trzeba poszukać.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #10
Zawory się ustawia, lasek nie wymienia się. Potrzebna jest korkowa uszczelka.
W poście jest informacja jaki pasek potrzebujesz. Jak się go wymienia, jest opisane w wątku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #8
To dotyczy wersji z układem elektronicznym Lucas Epic, ale pasek wymienia się tak samo. Jedna różnica - jeżeli masz pompę najstarszą typu CAV Lucas, to kołek do ustawienia koła pompy może być wkładany na godz. 6, a nie na godz. 12 jak przy Boschu i Epic-u. Ale nie zawsze, trzeba to sprawdzić. Trzeba też wymienić napinacz i jeżeli pompa wody nie wygląda za dobrze (początki wycieku) to ją też wymień. Wg instrukcji wymienia się pasek co 80.000 km, ale ten pasek z Mk3 ma bardzo niskie zęby i często był awaryjny (zwłaszcza zalany płynem chłodniczym lub olejem), więc warto częściej go wymieniać, np. co 50.000 km.
Pompy wtryskowe były trzy różne, CAV Lucas, Bosch (w różnych wykonaniach) i Lucas Epic. Bosch i Epic mają dodatkową pompę paliwa zamontowaną na bloku silnika pod kolektorem wydechowym (bliżej przegrody), przy pompie CAV nie ma tej pompy, za to jest ręczna pompka odpowietrzania na filtrze paliwa.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-10-2022 o 07:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2022, 10:19   #18
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Mam też pytanie odnoście czujnika ciśnienia oleju , widziałem , że można kupić dodatkowe zegaryz czujnikami(ładowanie , temp. i ciśnie oleju) jeśli chodzi o temperaturę to myślę że można w misce zamontować(zdaje sobie sprawę że to trzeba zrobić dobrze i z głowa) ,ale czujnik ciśnienia tu będzie mały problem bo podejrzewam że ford nie ma dodatkowego zaślepionego kanału olejowego(chyba że jest gdzieś ten od smarowania turbiny) , i tu przychodzi mi na myśl trójnik do którego wkręcę te czujniki .
kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2022, 13:05   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Chyba byłbyś na Forum pierwszy, który chciałby w tym silniku montować te czujniki. To jest mało wysilony, wolnossący silnik który nigdy się nie przegrzewa (przy prawidłowo działającym termostacie i wentylatorze chłodnicy).
Ja nie widzę uzasadnienia w takim przedsięwzięciu.
Lepiej byłoby zadbać o prawidłowe działanie systemu cold-start, bo jeżeli auto ma przyzwoicie odpalać w zimie po dłuższym postoju, to ten system powinien działać. A bywa zawodny...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2022, 14:43   #20
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Na ta chwile odpala można by powiedzieć od strzału, nie wiem czy to kondycja silnika czyli one tak odpalają , a jeśli chodzi o wskaźnik to myślę , że lepiej mieć jakiś obraz jak silnik się zachowuje podczas jazdy zwłasza że to kamperek . To czy ktoś wie czy ten silnik ma dodatkowy kanał ten co smaruje turbinę ?
kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.