Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2023, 09:44   #71
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Cytat:
Napisał kar26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak pobieżnie patrzyłem jaka to konstrukcja tylnego mostu i też stwierdziłem że trochę jak by za licha
Mam starego osiołka na stanie z przekroczonym milionowym przebiegiem i takie przeładowania doświadczał wraz z uciągiem, ze stanowczo nie odważyłbym sie przenieś na posiadane nowsze konstrukcje. Przyznaje że mój transit jest zadbanym egzemplarzem

tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 16:39   #72
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Witam - mam jeszcze jedno pytanie jaka powinna być prędkość tego starego Zgredka , chodzi mi o jego taka autostradowa nie obciążony , wiem że to nie jest demon prędkości ale jakieś minimum powinien przy sprawnym silniku popędzić, jeśli chodzi o mnie to takie 90km/h to jest słychac że motorek nie da więcej rady lub zabraknie mu pasa startowego .
kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 17:26   #73
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Transity Mk3 2,5D najmniejsze z pięcioszpilkowymi kołami, z silnikiem na pompie CAV Lucas 68 KM lub na Boschu 70 KM osiągały ok. 130 km/godz., więc w trasie te 110 do 120 można było pociskać. Ale twój jest wersją cięższą ze wzmocnionym zawieszeniem na sześcioszpilkowych kołach, z wolniejszym przełożeniem, no i jako kamper ma spadochron hamujący w postaci zabudowy. Wydaje mi się, że 80-90 km/godz. to jest wszystko co można z niego bezpiecznie wycisnąć podczas dłuższych przejazdów...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 20:51   #74
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Rozumiem że żadna podmiana mostu(bo gdzieś robili takie zabiegi)nic nie da , a chce się upewnić bo nie wiem czy przy tej 80-90 szybkości to mu serce nie wyskoczy , nie mam obrotomierza i mi się wydaje że jak by miał gdzieś z 3tys obrotów.
kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2023, 12:14   #75
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Obrotomierz możesz sobie zainstalować, z tego co pamiętam alternator ma wyjście na obrotomierz.
Ważniejsze jest jednak twoje odczucie, jak szybko samochód dochodzi do szybkości maksymalnej na najwyższym biegu (na prostej drodze, bez wiatru). Jeżeli robi to stosunkowo pewnie i szybko, a potem ogranicznik robi swoje i już tak jedzie ze stałą prędkością nie reagując za mocno na niewielkie wzniesienia - to można przypuszczać, że ma bardzo duże przełożenie mostu, przystosowane do dużych ładunków. Wtedy można ewentualnie pomyśleć o zmianie przełożenia mostu.
Most wzmocniony typu Salisbury - taki jak ty masz - ma główkę typu G i stosowane były w niej przełożenia 4,63, 5,14 oraz 5,83. Ale ja bym w takie zamiany nie wchodził, chyba że robisz tym autem roczne przebiegi rzędu 40-50 kkm - w co wątpię.

Mój pierwszy Transit L1H1 to był Mk3 z układem wtryskowym CAV Lucas i z czterobiegową skrzynią typu G. Dochodził wyjątkowo szybko do prędkości maksymalnej rzędu 127 - 128 km/godz. i tak szedł, nie reagując na obciążenie, wzniesienia lub silny wiatr. Ewidentnie brakowało mu szybszego mostu - ale w latach osiemdziesiątych w Polsce taka zmiana przełożenia mostu to była jak lot kosmiczny na Księżyc. Do tej skrzyni można było dołożyć ewentualnie overdrive, ale jego koszt zakupu też był kosmiczny...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2023, 15:00   #76
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Więc idąc twoja rada to zostaje przy moście bo podejrzewam koszt i praca nie będą współmierne do korzyści,, a jeśli chodzi o obrotomierz to szukać alternatora z wyjściem (D+) tylko czy jest sens zmieniac prądnice na alternator , chodzi mi o ładowanie bo w sumie to nie wiem jaka siedzi u mnie ta prądnica ile ma Amper.
kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2023, 12:33   #77
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Cytat:
Napisał kar26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko czy jest sens zmieniac prądnice na alternator
Wszystkie modele Mk3 miały alternator 55 A, potem w modelu Mk4 zmieniono alternator na 70 A, ale obydwa były identyczne zewnętrznie, miały montowaną na korpusie pompę vacu. W 1997 roku w modelu Mk5 wprowadzono jeszcze mocniejszy alternator Mitsubishi 95 A, ten już o innej konstrukcji.
Wszystkie alternatory mogły sterować obrotomierzem, ale jak to było skalowane - nie mam pojęcia. Bo przecież były różne koła pasowe, o różnej średnicy, więc i obroty alternatora w poszczególnych modelach były różne w stosunku do obrotów silnika.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-08-2023 o 13:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 02:29   #78
konfederator
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2015
Model: Transit
Silnik: 2,0 100PS
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździłem parę razy tym z resorami i z serwem i też myszkował po drodze
Przy jakich prędkościach ?
konfederator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 08:34   #79
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Przy jeździe szosowej - wtedy to czuć wyraźnie, bo są długie proste odcinki. W mieście raczej tego nie odczuwa się.
Czyli szybkości powyżej 80 km/godz.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.