Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2020, 09:20   #11
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Re: Odp: 1.8 TDCI nie odpala. Wtryski, pompa?

Cytat:
Napisał Pawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy Ty nie wierzysz nikomu, tylko sam szukasz co by tu jeszcze wymienić.
Wytłumaczę Ci łopatologicznie,, gdyby wszystkie zespoły, nawet pompa wtryskowa szmelc, to jak rozrusznik kręci, tłoki w cylindrze chodzą i R O Z R Z A D jest prawidłowo ustawiony, to po psiknięciu samostartu w odpowiednie miejsce, co pisałem, silnik M U S I zapalić.

Nie koniecznie musi zapali. Kiedyś w 6 cylindrowym dieselu 2 wtryski wymieniliśmy na takie co mialy byc sprawne. Auto nie odpalało więc odrazu do głowy przyszedł samostart w sprayu. Niestety to tez nie pomogło bo wtryski lały. Dopiero po wymianie wtrysków na takie sprawdzone było ok.

Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2020, 10:43   #12
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala. Wtryski, pompa?

Bo psikałes nie tam gdzie trzeba.
Na samostarcie, nawet jak beda odkrecone rurki od wszystkich wtryskiwaczy, to jak sie psika do kolkektora bezpostednio, to silnik bedzie pracował tak długo, jak bedzie zaciagał samostart.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2020, 17:50   #13
Sokółłł
ford::advanced
 
Avatar Sokółłł
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-12-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 337
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala. Wtryski, pompa?

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W dieslu najwazniejsze rzeczy to paliwo, kompresja i zakrecenie wałem korbowym.
Zapomniałeś o (nie)zapowietrzeniu układu na co bym stawiał w tym przypadku, do sprawdzenia szybkozłączki (o-ringi w nich) przy filtrze paliwa.
Sokółłł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2020, 18:23   #14
CaKiPL
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2019
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000r
Postów: 91
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala. Wtryski, pompa?

Sprawdzałeś rozrząd? Może przeskoczył o 1-2 ząbki
CaKiPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 13:55   #15
NORBERTII
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: FOCUS
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala. Wtryski, pompa?

Witam. Czujnik położenia wału korbowego to ten pierwszy, jeżeli mówimy o focus TDCI 115 KM. Można go łatwo sprawdzić omomierzem, sprawny ma ok 400 omów.
Przyczyn braku zapłonu może być wiele. Sprawdź czujnik położenia wałka rozrządu to czujnik Halla i nie można go łatwo sprawdzić omomierzem ( odradzam) . Jeżeli jest w obudowie czarnej to była partia wadliwa- padająca po latach. W obudowie szarej była O.K. Najlepiej sprawdzić komputerkiem np ja używam interfejs do FORDA.
Czujnik wałka znajduje się na deklu zaworów i ma trzy przewody. Podczas gdy wału korbowego ma tylko dwa.

Sprawdź szczelność lub wymień rurki powrotów. Szczególnie tej która wchodzi do pompy -zwężki Venturiego.
Małe pęknięcia szczególnie przy połączeniach z metalowymi rurkami (mogą mieć pęknięcia - jest sparciała i stara) zapowietrza pompę paliwa i odpalanie jest niemożliwe czasem nawet na aotostarcie . Przed kolektorem ssącym umieszczona jest klapka sterowana podciśnieniem wspomaga gaśnięcie motoru , aby nie szarpał. Należało by tą klapkę ręcznie uchylić i zasilić autostartem. Teoretycznie motor powinien zaskoczyć.

Następnie jeżeli układ paliwowy się zapowietrzył to komputer nie da sygnału do startu bo w komorze ciśnieniowej (CAMON RAIL) brak jest ciśnienia do startu - musi być ko 300 bar-ów
W tedy należy zdjąć przewód zasilający pompę Wysokiego ciśnienia ( w dowolnym miejscu przy filtrze lub przy pompie- jednak przy pompie jest dużo rozbierania) rurką z podwieszonego pojemnika np plastikowa butelka.
Ja zwykle robiłem w korku otwór na przewód paliwowy przezroczysty o średnicy 8 mm, który idealnie pasował do zdjętego z filtra paliwa króćca.
W butelce robiłem mały odpowietrzający otworek, który zamykałem kciukiem aby napełnić paliwem. Następnie podwieszałem na zaczepie maski. Jedna osoba startowała silnik a ja zamykałem otworek kciukiem i ściskałem butlę aby paliwo podciśnieniem dostało się do pompki wstępnej. Zawsze zapalał jak objawem było zapowietrzenie. Potem trzeba przed założeniem przedudzi na filtr paliwa strzykawką go napełnić.
Powodzenia.
P.S
Ford FOCUS z silnikiem !.8 TDCI i tylko z oprzyrządowaniem DELPHI, ma jeszcze jeden mankament - ciężko pali w temp. w okolicach zera i poniżej.
Mam swoją teorię i możliwość poprawy tego stanu, ale to temat wymagający ingerencji w układ paliwowy i trzeba tym samym poprawić fabrykę.
Do tej pory nie mam jakoś weny do takiego działania, od kiedy zamontowałem grzanie elektryczne silnika.
Pozdrawiam.
NORBERTII jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2020, 09:34   #16
KubuśWariat
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 06-07-2010
Model: Scorpio Cosworth
Silnik: BOA, 2,9 V6 24V
Rocznik: 1993
Postów: 50
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala. Wtryski, pompa?

Odgrzeje temat.. moja foka to 1.8 tdci z roku 2003. Najpierw 5 lat temu podczas jazdy zapalala się kontrolka swiec i silnik tracil moc. Wystarczylo zgasic, odpalić i problemu nie było. Jednoczesnie przy odpalaniu na zimno dluuugo trzeba było krecic rozrusznikiem podczas czego strasznie rzucalo silnikiem. Dzisiaj po zaświeceniu się kontrolki swiec raz sam tryb awaryjny i stukowe spalanie, albo silnik gasnie. Praktycznie kazde odpalenie wymaga uzycia plaka, a oprócz tego coraz częściej zapala się check engine i gasnie po wielokrotnej eksploatacji auta, z jakiego powodu nie wiem, bo mechanicznie nic nie robie. Czy moglibyście doradzić, od czego zacząć? Pozdrawiam
KubuśWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2020, 17:11   #17
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI nie odpala. Wtryski, pompa?

Wtryski pompa. Na diagnostykę komputerową

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.