Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2016, 08:53   #1
koziolo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-02-2016
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0L 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?

Muszę już wymienić olej w skrzyni PS. Na dolnym śląsku znalazłem tylko "p.Tomka", który się na tym zna. Dzwoniłem do Caros'y z zapytaniem czy wymieniają i czy robią aktualizację oprogramowania do skrzyni i adaptację sprzęgieł i wybieraka to mi Pan przez telefon powiedział, że jeśli są błędy to wykasują?!? To troszkę zwątpiłem. Wyczytałem, że zakład ze Smolca jest ok ale że walą na kasę. Czy jeśli się umówię na określoną kwotę z góry, to sama usługa będzie ok? Robił ktoś wymianę w tym warsztacie? Albo może polecić jakiś inny, który robi też adaptację i aktualizację?

koziolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 08:55   #2
koziolo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-02-2016
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0L 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?

Jako, że nikt nie odpisuje to ja odpisze może się komuś przydać. Wymieniłem olej u "p.Tomka" aka ATL. Cenowo najtaniej jak znalazłem. Dogadałem się na cenę, którą była o około 60zł większa niż bym zamawiał sam materiały (olej+filtr), czyli koszt usługi 60zł?!? Przyglądałem się: olej i filtry sądząc po opakowaniach oryginalne. Więc może ma taniej materiały. Co do samej usługi wydaje się fachowa. Jacyś młodzi mechanicy wymieniali ale pod czujnym okiem właściciela. Cały czas ich sprawdzał i instruował. Aktualizację i adaptację wykonywał sam. Jako, że inaczej wyobrażałem sobie procedurę adaptacji zadzwoniłem do użytkownika Tedi k który się tym zajmuje potwierdził. że tak wygląda cały proces więc prawdopodobnie adaptacja została przeprowadzona pomyślnie. Zastrzeżenia miął tylko do aktualizacji softu, którego ostatnia wersja jest z tamtego roku. Najprawdopodobniej wcześniej nie miałem robionej aktualizacji softu, bądź nie mam takiej informacji. W ATL stwierdzono, że nie ma aktualizacji do mojej skrzyni. Teraz albo miałem nowy soft albo jak sugeruje Tedi k, możliwe że był użyty starszy IDS, który nie widzi aktualizacji (tyle zrozumiałem z rozmowy telefonicznej). Jak będę przejazdem w Katowicach bądź Warszawie to zweryfikują co z tym softem. Reasumując ja polecam usługę wymiany oleju w ATL. Wiem, że za taka cenę lub większą wymieniają tylko olej i filtr bez adaptacji i aktualizacji. Więc i tak jest to opłacalne. Od wymiany auto zmienia biegi płynniej, cała operacja wydaje się być udana. Zamieniłem też kilka słów z Panem Tomkiem, w moich oczach jest dobrym fachowcem. Na podwórku stoi dużo fordów i na pewno daje mu to ogólny pogląd na tą markę. W moim aucie jest troszkę do zrobienia opisał mi wszystko co i jak widać że miał styczność z podobnymi naprawami a dla mnie to ważne. Wyczytałem że ostatnio ma nie najlepsze opinie ale ja puki co polecam. Na pewno trzeba się umawiać na cenę z góry.
Przepraszam, że tak się rozpisałem ale od dłuższego czasu czerpię z tego forum informację i choć raz też chciałem napisać coś co może się komuś przydać.
koziolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 09:51   #3
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?

Tak chwalisz cenę i chwalisz to może napisz jaki olej był wlany i ile Cie cała operacja kosztowała , na pewno więcej osób będzie zainteresowanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 10:42   #4
koziolo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-02-2016
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0L 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?

Nie wiem czy można pisać o takich rzeczach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Napisałem, że oryginalne materiały czyli olej i filtr forda przynajmniej tak wyglądały opakowania. Napisałem też, że 60 zł różnicy jak bym sam zamawiał. Każdy kto planuje wymianę zna pewnie ceny. Ale żeby już nie owijać... Zapłaciłem 620zł - paragon (nie mam firmy więc VAT sobie nie odpisuję).

P.S.
Strasznie denerwujące jest te wylogowywanie, siedząc w pracy nie zawsze jest te 5 minut nieprzerwanego czasu. Można to gdzieś zmienić?
koziolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 12:34   #5
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?

Oczywiście , że można. No to dobra cena , ASO bierze ok 1000 zł +-
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2016, 22:53   #6
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Jeżeli chodzi o softową stronę (adaptację, aktualizację PowerShifta), to zapraszam do mnie. Wszystko na miejscu we Wrocku i nie będzie problemu ze starym IDSem.

Możemy nawet umówić się tak, że można podjechać do wybranego zakładu (np. Caros) by tam zrobili wymianę, a ja mogę tam podjechać i zrobić co trzeba od strony softu.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2018, 11:39   #7
strozsp
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 06-08-2018
Skąd: zawiercie
Model: Focus MK2
Silnik: 2,0 tdci 100KW
Rocznik: 2010
Postów: 0
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?

Witam
Potrzebuję pomocy w kwestii: "warsztatu" w okolicy Zawiercia, który wymieni mi olej... i ewentualnie zdiagnozuje skrzynie ponieważ zakupiłem focusa (2010r z przebiegiem 103tyś) ale niestety szarpie/ślizga się skrzynia ... POMOCY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez strozsp ; 06-08-2018 o 14:42
strozsp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2018, 16:31   #8
Aedifico
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?

Cytat:
Napisał strozsp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Potrzebuję pomocy w kwestii: "warsztatu" w okolicy Zawiercia, który wymieni mi olej... i ewentualnie zdiagnozuje skrzynie ponieważ zakupiłem focusa (2010r z przebiegiem 103tyś) ale niestety szarpie/ślizga się skrzynia ... POMOCY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli się nie mylę to dolnyśląsk nie dokonał jeszcze anschlussu Zawiercia.
Aedifico jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2018, 07:21   #9
strozsp
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 06-08-2018
Skąd: zawiercie
Model: Focus MK2
Silnik: 2,0 tdci 100KW
Rocznik: 2010
Postów: 0
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?

racja - nowy jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
strozsp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2018, 19:57   #10
Sandacz 5
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-12-2018
Skąd: Polkowice
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?

Witam wszystkich szukam dobrego zakładu który wymieni olej w pavershifcie i zrobi adaptację sprzegiel, chodzi mi na Dolnym Śląsku.
Sandacz 5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.