Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2018, 20:26   #1
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie stłuczka st220

gosciu wyjezdzal z parkingu i palnął mnie, tak że walnięty zderzak, błotnik i lampa. szkoda niby na 4000zł, ale że zderzak i błotniki już swoje wady zewnętrzne miały to obcięli o 800zł. jeśli chce naprawiać na warsztacie to muszę do tego co wystawią fakturę dopłacić te 800zł. chyba lepiej się to opłaca niż wzięcie tych 2900zł?
zderzak 1600
błotnik 500zł
lampa 500
weź to spasuj, montuj itp to jakaś masakra moze mi wyjsc
jak sądzicie?
tyle, że mój stek już po kolizji był, czołowej i bocznej, ma ta belke przednia nieco wklęsłą. powie mi facet że zderzaka nie zamontuje przez ta belke, al ebelka widziałem za 200zł. co byście zrobili?
jak warsztat to podobno nówke musi wsio załatwić, wiec to moze mi sie bardizej opłacać i dopłacić te 800zł.

Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2018, 20:39   #2
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: stłuczka st220

Brałbym kasę, szukał warsztatu co majster obejrzy i w niej się zmieści. Jak coś już jest krzywe to mogą Ci wymienić za dużo i dopłata będzie większa. Ciesz się że Ci szkody całkowitej nie zrobili.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2018, 21:13   #3
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: stłuczka st220

Trudno ci coś doradzić, nie widząc fotek uszkodzeń i wyceny ubezpieczyciela. Do oględzin zderzaków powinno się zdejmować uszkodzony element, bo pod skorupą zderzaka znajdują się kolejne elementy, które mogły nie wytrzymać uderzenia. Wgniecenia błotnika mogą natomiast skutkować uszkodzeniem nadkola. Najlepiej więc dokonać oględzin z kanału. Na chwilę obecną możesz żądać ponownej wizyty rzeczoznawcy uzasadniając to ujawnieniem nowych uszkodzeń, lub wysłać ubezpieczycielowi fotki uszkodzonych elementów, z żądaniem korekty wyceny szkody. Z doświadczenia wiem, że zwykle dorzucają co nieco do odszkodowania. Inna rzecz, że wyceny ubezpieczycieli są zwykle mocno okrojone (zastosowane rabaty na części, korekty za wcześniejsze uszkodzenia, zaniżona stawka rbg, czy pominięcie niektórych czynności. Ale jak zaznaczyłem na wstępie, bez fotek i wyceny, to tylko wróżka...
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 31-07-2018 o 21:17
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 08:54   #4
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: stłuczka st220

ogólnie auto wycenili na 10700zł, a na allegro ceny około 19 tys
na olx od 15 tys
dobry przebieg mam 190tys, 2002r
foty przesle Wam niebawem, jade do warsztatu zobaczyc jak wycenią to
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 09:59   #5
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: stłuczka st220

Cytat:
Napisał Przemooo30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ogólnie auto wycenili na 10700zł, a na allegro ceny około 19 tys
Ogólnie ubezpieczyciele zaniżają wartość bazową (przed zdarzeniem) samochodu, a zawyżają wartość wraku (to przy szkodach całkowitych). Niedawno miałem przypadek, gdy PZU wyceniło wóz na 14450 zł, a w celu ustalenia wartości wraku wystawili go na licytację i uzyskali ofertę 14980 zł. Do poszkodowanego trafiła więc informacja, że odszkodowanie zostanie wypłacone, jako różnica pomiędzy wartością auta przed i po szkodzie; zatem 14450 - 14980 = do wypłaty "0" zł.
Cytat:
Napisał Przemooo30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
foty przesle Wam niebawem, jade do warsztatu zobaczyc jak wycenią to
Do weryfikacji rzetelności wyceny ubezpieczyciela wystarcza ich kalkulacja kosztów naprawy. Ta z warsztatu może Ci posłużyć do uzasadnienia sporządzonego odwołania.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 13:34   #6
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: stłuczka st220

Najgorsze jest, że auto jest po dzwonie albo i dwóch, z przodu i z boku, a oni będą ciągnęli w dół aby jak najmniej wypłacić przez to. Niby mam że szkoda na 4000zł, ale że zderzak, błotnik i lampa były czesciowo uszkodzone to 800zł do ewentualnej naprawy ja mam dopłącić okoł 800zł, wiec do wypłaty zostaje mi 2900zł.
Tylko, że tak, błotnik wycenili tylko malowanie.
Zderzak na 1300zł - a za tyle to znajdziesz jedynie używke pękniętą! Co w tym przypadku? Bo wiemy że originalny zderzak to znacznie więcej!
Lampe nową.
Ja sie obawiam czy nie tylko 800zł musiałbym dopłącić, ale czy nie więcej później jak sie okaże.
Warsztat powiedział, że sam montaż tego wszystkiego to 1500zł.
Uszkodzeniu uległ też ten blok, zapomniałem jak to sie nazywa, to on podtrzymuje chłodnice, trzyma też lampi itd. I on też do wymiany niby, widizałem ze kosztuje około 150zł.

Macie foty, po zdarzeniu:
http://decoriva.smarthost.pl/po1.jpg
http://decoriva.smarthost.pl/po2.jpg


A tutaj jak poprawiłem lampe na swój sposób pomocowałem, że jest stabilna - można jeździc (na te opaski takie samozaciskające) i nagiąłem nieco zderzak, że nie widać jakby już aż tak mocno tej szpary miedzy grilem a zderzakiem, jednak wgniotka na zderzaku i oberwanie małe lakieru nadal jest:
http://decoriva.smarthost.pl/1.jpg
http://decoriva.smarthost.pl/2.jpg
http://decoriva.smarthost.pl/3.jpg
http://decoriva.smarthost.pl/4.jpg



Nie zależy mi na wycyckanym aucie, zderzak moge to spolerować jak sie da, troche podmalować, lampa jakos tez sie trzymam chce nim jeszcze pojezdzic pare lat i zastanawiam sie czy te 2900zł nie zainwestować w gaz. Auto ma 190tys przebiegu, jest dość zadbane, rok temu z niemiec sciagane.
Co sądzicie? Co byście zrobili na moim miejscu?
Jeśli można odpicować auto na ziher a dopłacić tylko te 800zł czy tam do 1200, to być może warto to zrobić?
Jak widać błotniki sa zajechane, bo za duze były chyba zalożone kiedyś felgi, czy zderzak krawężnik zahacyzł już pare razy (na początku nie mogłem sie przyzwyczaić, teraz od dawna bez)

Bump: i jak błotnik może być tylko do malowania skoro ewidentnie w niego też uderzono? Fakt, że w tym miejscu błotnik był też wcześniej malowany, ale nie zmienia to faktu. Nie rozumiem tej filozofii w ogóle. SKoro jezdze samochodem sprawnym, moga byc sobie ryski czy malowania, ale wszystko jest ok, a potem obrywam to juz moze byc cos z tym nie tak, wiec do wymiany i tyle. A on tylko malowanie zlecił.
Chyba faktycznie dam na warsztat, aby im wysłał wycene i tyle. Bo jak samo montaż i malowanie za 1500zł, no to same części: błotnik, lampa i zderzak (sam ten to pewnie z 2500zł) wyjdzie z 4000zł - 5000zł no to juz mamy 1500zł - 2500zł więcej niż wyliczył. Pytanie tylko czy ja wtedy dopłacam nadal te 800zł czy mi coś wynajdą.

Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 01-08-2018 o 14:12
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 15:34   #7
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: stłuczka st220

Kolego, ubezpieczyciel ma prawo zastosować korekty do cen części zakwalifikowanych do wymiany, ale nie może to być korekta cen najtańszych zamienników. Jeśli miałeś oryginały, to takie powinny znaleźć się w kalkulacji szkody i do ich (oryginałów) cen zastosować korektę. To zrozumiałe, że rzeczoznawca mierząc grubość powłoki lakierniczej stwierdził, że dany element był już wcześniej naprawiany, czy lakierowany, ale jeśli do oględzin nie zdejmowano zderzaka, to masz okazję zrobić to teraz i ubezpieczycielowi przesłać fotki uszkodzeń widocznych pod skorupą, z żądaniem uwzględnienia w kosztorysie także tych uszkodzeń. Nadal nie mogę odnieść się do wyceny ubezpieczyciela i sprawdzić jej rzetelność, bo nie pochwaliłeś się tą wyceną. Ten błotnik nie ma widocznych krawędzi zagięć, więc nie musi być wymieniany. Samo lakierowanie wydaje się więc być całkowicie zasadne.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 16:11   #8
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: stłuczka st220

O tyle jest problem, że pod zderzakiem jest jakaś nieoryginalna gąbka.
Natomiast grill był zdejmowany i gościu tam zobaczył belkę wklęsłą, co oznacza, iż był chyba dzwon z przodu. Zrobię Wam tego fotki i umowy też, nie ma problemu. Taka wycena chyba nie jest tajna? Moge ją pokazać tutaj?
Właśnie na tym zderzaku jestem stratny uważam, skoro on tylko 1300zł około za niego policzył. Podesle korekte.
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 19:34   #9
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: stłuczka st220

A nie, przepraszam, oryginalny zderzak podobno latwo peka a podroba z plastiku jest wytrzymalsza, chocby z polcar wlasnie.

Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 01-08-2018 o 19:53
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 09:51   #10
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: stłuczka st220

Cytat:
Napisał Przemooo30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taka wycena chyba nie jest tajna? Moge ją pokazać tutaj?
Wystarczy zamazać własne dane.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.