Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2012, 20:30   #1
darmar41
 
Postów: n/a
Domyślnie Prośba o ocenę Galaxy Mk.3

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, liczę, ze dzieki Waszej pomocy będę mógł gościć na nim częściej.
Szukam Galaxy Mk3.
trafilem na coś takiego:
http://otomoto.pl/ford-galaxy-2-0-tdci-C26259082.html

Pojechalem, bo blisko od domu i czego sie dowiedziałem:

samochod do konca 2009 byl w Niemczech, ostatni wpis w książce serwisowej jest z września 2009, przy przebiegu ok. 160 000 tys. ksiazka nie wydaje sie sfałszowana, sa roznie pieczatki, charaktery pisma, uzyte dlugopisy, ale jak wiadomo moze to o niczym nie swiadczyc.
potem podobno samochod mial wymianiany rozrusznik tylko w Polsce z grubszych napraw, oraz mial lakierowany lewy bok po przycierce.

z badania miernikiem wyszlo, ze malowana byla tylnia klapa, obie pary lewych drzwi, przedni blotnik, maske. lewa strona o ile pamietam czysta.

wszystkie szyby z roku 2007, z wyjatkiem przedniej, z roku 2009.

samochod wstawiony w komis w Toyocie Zeran, wlasciciel jest znajomym jednego z pracownikow salonu. Nie wie, kiedy samochod mial wymieniany rozrzad, czy mial wymienianie kolo dwumasowe, wtryski, czy byly jakies historie z turbiną. jakies tam faktury ma, ale nie wie na co i gdzie, generalnie jest rozkoszny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

obejrzalem ze znajomym spód auta na podnosniku, jest czyste, nie przeżarte rdzą. podluznice proste, podloga nie pogięta.
do wymiany oslona przegubu, tarcze przednie + klocki, dolne tuleje tylnych wahaczy. widac lekkie zapocenie pomiedzy silnikiem a skrzynia biegow, ale trzeba by zdjac oslony, zeby zlokalizowac dokladne zrodlo wycieku. rowniez lekkie pocenie z rozrządu.

silnik pracuje rowno, nie kopci przy uruchamianiu, jedzie prosto, nie sciaga na zadna strone, buda nie skrzypi przy podjezdzaniu na krawęznik.

do naprawy jest zamek tylnej klapy.

Nr VIN: wf0mxxgbwm7j05869.

Po rozkodowaniu jako jedna z opcji wyposazenia widnieje "pakiet skorzany Florida". tymczasem jedyna skóra, jaką zaobserwowałem to ta na kierownicy i mieszku dzwigni zmiany biegów. czy ktos potrafi to wyjasnic?

Generalnie co myslicie o tym samochodzie? zakladając, ze przebieg jest realny i pierwsza wymiana rozrzadu byla robiona jeszcze w Niemczech, czy nie czeka mnie teraz wymiana rozrzadu/ czy nie rozsypie sie zaraz dwumasa?

Z gory dziękuje za wszystkie odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Darek


Ostatnio edytowane przez darmar41 ; 02-11-2012 o 20:54 Powód: edycja tematu
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2012, 21:21   #2
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę Galaxy Mk.3

wymiana rozrządu mogła być robiona ale nie musiała jeżeli przebieg wiarygodny,jednak zawsze po zakupie należy go wymienić ,chyba że są wiarygodne papiery, to co do tej pory się dowiedziałeś o tym aucie,mnie by zniechęciło , w końcu nie kosztuje parę groszy.Inna sprawa że w tej kwocie trudno o dobre Galaxy, trudno coś doradzić.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2012, 21:57   #3
darmar41
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Prośba o ocenę Galaxy Mk.3

Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ja jestem nastawiony 50/50. oglądalem to auto i przejechałem sie nim z kolegą mechanikiem, który twierdzi ze mechanicznie jest poprawne.
Natomiast na "nie" nastawie mnie niepewna przeszłość lakiernicza samochodu.

Piszesz, ze w tej kwocie ciezko o dobre galaxy. czy łatwiej by było o bardziej pewnego s-maxa? jest ich w ogłoszeniach znacznie więcej.

Pzdr,
Darek
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2012, 22:11   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę Galaxy Mk.3

łatwiej o S-maxa, co nie oznacza że będzie łatwo.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 07:56   #5
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę Galaxy Mk.3

Cytat:
Napisał darmar41 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
samochod do konca 2009 byl w Niemczech, ostatni wpis w książce serwisowej jest z września 2009, przy przebiegu ok. 160 000 tys. ksiazka nie wydaje sie sfałszowana, sa roznie pieczatki, charaktery pisma, uzyte dlugopisy, ale jak wiadomo moze to o niczym nie swiadczyc.
Nr VIN: wf0mxxgbwm7j05869.
Coś mi tu nie bardzo pasuje piszesz, że ostatni wpis z września 2009 przy 160 tys. a mi wyszło, że to autko w maju 2009 miało dopiero 101 tys.
Na początku w miarę „spokojnie” latał a w trzy miesiące 60 tys. mi się czerwona lampka zapaliła.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 10:02   #6
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę Galaxy Mk.3

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
września 2009 przy 160 tys. a mi wyszło, że to autko w maju 2009 miało dopiero 101 tys.
Na początku w miarę „spokojnie” latał a w trzy miesiące 60 tys. .
Więc ktoś sie tutaj myli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A wracając do Galaka...prawie cały malowany to raz...a 2 że za taką kase coś muuuusi być na rzeczy,jaka kasa taki towar wiadomo.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 10:41   #7
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę Galaxy Mk.3

Cytat:
216.000km
w tym silniku jest co 220tk, sprawdź z resztą w ETISie.
Cytat:
prawie cały malowany to raz
co nie znaczy, że powypadkowy. Galaxy to duże auto, część osób nie potrafi tym manewrować- w związku z czym obcierki są na porządku dziennym.
Sprawdza się podłużnice, słupki, zgrzewy- tu wychodzi, czy auto jest godne uwagi.

Maska z przodu w Galaxy i S-Maxach jest bardzo mocno narażona na odpryski, gdy używa się auta w trasie. W moim malowana była już dwukrotnie.

Na jakieś kompromisy musisz iść, bo budżet skromny jak na ten samochód.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 10:49   #8
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę Galaxy Mk.3

Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w tym silniku jest co 220tk, sprawdź z resztą w ETISie.
Cytat:
Pasek napędu, napinacz i bierne koła pasowe wałka rozrządu:

Co 200 000 km/10 lat - Wymienić
Co 200 a nie 220 tys. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 10:50   #9
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę Galaxy Mk.3

fakt, pomyliłem się.
Ja zmieniałem po ok. 180tkm
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 11:54   #10
darmar41
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Prośba o ocenę Galaxy Mk.3

Dziękuje za wszystkie wypowiedzi.

Czyli rozrząd do wymiany tak czy siak. Moj mechanik wstepnie wycenil kwote potrzebna do usuniecia podstawowych przypadlosci zaraz po zakupie na 1500 PLN (bez rozrządu). Nie wiem, ile kosztuje wymiana rozrządu w Galaxy, ale liczę, ze auto po zakupie pochlonełoby jeszcze ok. 3 tys zlotych?
Jaka kwotą trzeba by Waszym zdaniem dysponować na godne zaufania Galaxy lub S-maxa z tych rocznikow (2007-200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?

Pzdr,
Darek
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.