Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2011, 22:45   #11
crocos246
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2008
Skąd: Kłodzko
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nierównomierny przyrost mocy

Cytat:
Napisał Jkostek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie a moze to jest przeładowywanie turbo? Jest to czesto wynikiem zapiekania sie zmiennej geometrii turbiny.
no niestety ale właśnie to podejrzewam. Zajrzę do EGR'a, czyszczenie mu nie zaszkodzi ale obawiam się, że to jednak kierownice turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będzie duuużo roboty... Ponawiam pytanie a'propos demontażu turbiny: wychodzi bez wyjmowania prawej półosi? Wie ktoś?

crocos246 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 22:23   #12
wariat
ford::beginner
 
Avatar wariat
 
Zarejestrowany: 05-05-2009
Skąd: Chojnice
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nierównomierny przyrost mocy

Ja bym raczej hipotezę o sprzęgle odrzucił bo łapie normalnie, nie ma żadnych niepokojących oznak od strony sprzęgła. To wydaje mnie się że jest jakaś silnikowa sprawa być może turbo, chociaż z przyspieszaniem do 200km/h nie ma problemów i pojedzie tyle, z tym że odczuć można na 5,6 biegu takie jakby "odpuszczanie" gazu podczas przyspieszania.
wariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 13:50   #13
Jkostek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Krakow
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nierównomierny przyrost mocy

To "odpuszczanie" gazu to nic innego jak przeładowywanie turbiny.Mozna spróbować regulacji srubki na sztandze zaworu (tzw.gruszki).Jak to nie pomoże to trzeba spróbować wyczyścić łopatki zmiennej geometrii w turbo?
Jkostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 22:07   #14
crocos246
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2008
Skąd: Kłodzko
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nierównomierny przyrost mocy

regulacja nic nie pomoże, nie radzę tego ruszać. Regulacja zmieni tylko zakres działania i zacięcia kierownic spalin "przesuną się" w inny obszar obrotów. Jeśli to jest przyczyną to skuteczna metoda jest jedna - rozbiórka i czyszczenie...
crocos246 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 00:16   #15
rafal0804
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 30-06-2009
Skąd: Sanok
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Nierównomierny przyrost mocy

konieczne jest wyjecie katalizatora a dalej jest problem tylko z dostaniem się do 2 śrub ale to pikuś jak masz duży zestaw kluczy nasadowychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafal0804 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 16:01   #16
jacek69
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: śląsk
Model: FOCUS C MAX GHIA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 68
Domyślnie Odp: Nierównomierny przyrost mocy

Witam!
Od paru dni mam to samo, nagle traci moc, przyśpiesza ale powoli, jak mu depne na luzie obroty dochodzą do 2,5 tyś i koniec. Wył/zał silnik i jest ok.
Co jakiś czas się to powtarza, co wy na to?
dodam że żadne kontrolki się nie świecą.
jacek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 18:34   #17
mckwacz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nierównomierny przyrost mocy

Cytat:
Napisał wariat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem coś podobnego w moim c-maxie, również pojawia się takie nierównomierne przyspieszanie - tzn. raz wciska w fotel, potem odpuszcza potem znowu wciśnie w fotel, i odpuszcza, wszystko powyżej 2000 obrotów się dzieje. takie "coś" jakby się puszczało na chwilę nogę z gazu podczas wyprzedzania i zaraz znowu wciskało gaz.
To chyba jakaś plaga w 2.0 TDCi - ja również, dokładnie tydzień temu, wracając z łykendu zauważyłem to samo, właśnie miałem poszperać na forum a tu akurat taki temat zarzucony :/

Tak jeszcze patrzę po awatarach i wszyscy mają rocznik 2004 - czyżby przypadek? A może to jakiś błąd programowy w sterowniku silnika?

Ostatnio edytowane przez mckwacz ; 12-06-2011 o 18:38
mckwacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.