Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2011, 20:18   #1
aisodi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2010
Skąd: reda
Model: ford mondeo kombi
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Auto kopci i gaśnie, po wystygnięciu odpala i po kilku kilometrach powtórka - co to??

Witam sredecznie
Posiadam mk3 2001r tddi kombi
wczoraj kupiłem paliwo na lotosie ,przejechałem 4 km i auto zaczeło wariować ,kopcić,i zgasło ale po ok godzinie jak ostygł silnik odpalił normalnie ale po przejechaniu kilku km to samo i juz nie można odpalić,odholowałem grata na warsztat,wymienili filtry i niby ok odpalił od kopa,ale o przejechaniu kilku km to samo dławi sie traci moc i gasnie,odholowałem go z powrotem ,no niby maja go jutro podłączyć pod komputer,ale powiedzieli ze wtryski to nie mogą być ani turbina,tym, bardziej pierscienie.Moze ktoś miał podobną przygode z fordem ,bardzo dziękuje za ewentualne odpowiedzi.Pozdrawiam Aisodi


Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 16-11-2011 o 20:47
aisodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 20:56   #2
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: Auto kopci i gaśnie, po wystygnięciu odpala i po kilku kilometrach powtórka - co

Obstawiam pompkę pomocniczą paliwa lub przekaźnik pod akumulatorem. Tankowanie na lotosie może być zbiegiem okoliczności.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez wbbmzg ; 16-11-2011 o 21:01
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 22:41   #3
aisodi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2010
Skąd: reda
Model: ford mondeo kombi
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Auto kopci i gaśnie, po wystygnięciu odpala i po kilku kilometrach powtórka - co

witaam
dzięki z szybkie info ,jutro z rańca zadzwonie na warsztat i im podpowiem bo jak zaczna grzebac to pół grata wymienią,mam tylko nadzieje ze to będzie to .Pozdrawiam
aisodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 22:47   #4
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Auto kopci i gaśnie, po wystygnięciu odpala i po kilku kilometrach powtórka - co

w najgorszym przypadku może być pompa wtryskowa
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 10:27   #5
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Auto kopci i gaśnie, po wystygnięciu odpala i po kilku kilometrach powtórka - co

Cytat:
Napisał motorek26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w najgorszym przypadku może być pompa wtryskowa
Albo tylko sam przekaźnik i/lub sterownik...
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 10:46   #6
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Auto kopci i gaśnie, po wystygnięciu odpala i po kilku kilometrach powtórka - co

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo tylko sam przekaźnik i/lub sterownik...
ja tutaj raczej myślałem o samej pompie jakieś mechaniczne uszkodzenie może głowiczka w niej siada i po rozgrzaniu nie daje odpowiedniego ciśnienia
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 10:47   #7
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Auto kopci i gaśnie, po wystygnięciu odpala i po kilku kilometrach powtórka - co

Witam,

Znajomy miał podobny kłopot. Przyczyną był problem z brakiem odpowietrzenia zbiornika paliwa. Po zatankowaniu "uczciwie" zamknął wlew paliwa. Zawór zwrotny w rurce odpowietrzającej się zablokował i po przejechaniu paru kilometrów pompa paliwa nie radziła sobie z podcisnieniem w zbiorniku.

Pozdrawiam
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 14:25   #8
krol44
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Elbląg
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,6 duratorque
Rocznik: 2013
Postów: 109
Domyślnie Odp: Auto kopci i gaśnie, po wystygnięciu odpala i po kilku kilometrach powtórka - co

Na 80% pompka pomocnicza, wstaw zamiennik powinno być dobrze.
krol44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 23:24   #9
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Auto kopci i gaśnie, po wystygnięciu odpala i po kilku kilometrach powtórka - co

Cytat:
Napisał krol44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 80% pompka pomocnicza, wstaw zamiennik powinno być dobrze.
a może niech najpierw sprawdzi czy jego stara działa zanim wymieni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 19:50   #10
anabol18
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-02-2011
Skąd: Sląsk
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125ps
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Auto kopci i gaśnie, po wystygnięciu odpala i po kilku kilometrach powtórka - co

a ja napiszę z innej półki ... może nie na przykładzie forda .... ale OPLA CORSY mojej Żony ..... auto odpalało jezdziło ale gdy sie zagrzało poprostu gasło ..... rozrusznik kręcił pompa paliwowa chodziła ale auto nie odpalało ...... ponadto auto po zgaśnięciu nie szło odpalić do wyziębienia silnika ..... potem odpalało i zaś kilka km szło jechać ...... w serwisie OPLA w...... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chcieli mi wymieniać cały komputer,sterowanie itp itd koszt wyliczyli na około 4 tysiące ... auto warte 6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poczytałem i jeden post znalazłem okazało sie ze to czujnik położenia wału mimo iz był dobry i w innym aucie działał poprawnie w tym samochodzie już pokazywał oznaki zepsucia wymiana pomogła koszt 120 zł ...... spróbuj dać używke takiego czujnika zobacz co sie bedzie działo jak OK kup nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie ważne przy czym stoisz,ale jak tym potrafisz jeździć
anabol18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.