Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2019, 13:12   #1
Userkaa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 0
Question Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC

Witam serdecznie.

Moje autko uległo kolizji, został zarysowany
- zderzak (gruba rysa, również w powłoce plastiku zderzaka), czarne rysy - ślady na powłoce lakieru
- błotnik - lekkie uszkodzenie lakieru
- plastikowa osłona błotnika, przy zaczepach- odchylenie, luz miedzy błotnikiem
- plastikowa listwa na zderzaku.

Ubezpieczalnia powyższe szkody wyliczyła na nieco ponad 600zł
Byłam w ASO, gdzie wstępnie określono koszt na min. 2000zł.

Chciałabym oczywiście odwołać się od wyceny ubezpieczalni.
Z ich wyceny nie bardzo rozumiem jak chcą to naprawić za te pieniądze.
Proszę o informacje jak powinna fachowo odbyć się ta naprawa?
Czy skoro na zderzaku jest gruba rysa która jest tez pod lakierem w plastiku zderzaka to czy taki zderzak powinno się wymienić na nowy, powinien być jakoś zaszpachlowany (powłoka plastiku - szpachlować plastik?) czy jeżeli byłby tzw. "szpachlowany" to czy wtedy powinien być cały lakierowany czy może być jakoś punktowo?
Może ktoś z Państwa mógłby mi doradzić w tym co dobrze byłoby napisać w odwołaniu? Jak fachowo to nazwać? Co podkreślić w odwołaniu?
Szczegóły samochodu, wycena poniżej:

Zestawienie kosztów naprawy pojazdu wygląda tak:
Wartość naprawy - 620 zł Robocizna blacharsko-mechaniczna - 67zł Robocizna lakiernicza - 260zł Materiał lakierniczy - 314 zł Części zamienne, materiały drobne, koszty dodatkowe - 57zł Wartość naprawy netto - 504zł

Szczegółowa wycena naprawy:

Podgląd wyceny

Podgląd zniszczeń:
Podgląd-1
Podgląd-2
Podgląd-3
Podgląd-4
Podgląd-5


Ostatnio edytowane przez Userkaa ; 06-01-2019 o 20:26
Userkaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 13:49   #2
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC

Wstępna wycena ASO jest bliższa prawdy, bowiem ubezpieczyciel zrobił kalkulację naprawy na stawce 56 zł za rbg, a to dotyczy raczej wioskowego kowala, albo Janusza wykorzystującego swoją stodołę jako warsztat. W kosztorysie jedyną częścią zakwalifikowaną do wymiany jest listwa zderzaka i zastosowano tu tani zamiennik, na dodatek z okrojoną ceną (rabat -20%). Jest to niedopuszczalne, bo ubezpieczyciel ma wyliczyć rzeczywistą wartość szkody. Nie ma wszak gwarancji, że poszkodowany taki rabat otrzyma. Ponadto wcale nie musi samochodu naprawiać, a odszkodowanie przysługuje mu w pełnej wysokości. Zderzak o ile nie ma pęknięć, dziur, lub ułamanych zaczepów, nie podlega wymianie. Ewentualne odwołanie należy uzasadnić (uwagi powyżej, są wystarczającymi argumentami). Najlepiej jednak było by zdjąć zderzak i sprawdzić, czy zaczepy i ślizgi nie są ułamane (wartość szkody podskoczy wtedy o blisko 2 tys.). W takiej sytuacji wystarcza zrobić fotki ujawnionych uszkodzeń i wysłać ubezpieczycielowi z żądaniem korekty wyceny szkody. Oddając auto na naprawę bezgotówkową, warsztat zrobi to za Ciebie. Szkoda, że na błotniku widoczne jest ognisko korozji, bo wtedy można by się domagać lakierowania całego błotnika, a nie tylko odnowy lakieru.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 21:56   #3
Userkaa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC

hak64, dziękuje serdecznie za bardzo pomocną odpowiedź i zainteresowanie tematem.

Wydaje mi się, że raczej nie będzie żadnych innych uszkodzeń na zderzaku.
Nie wiem tylko jak zakwalifikowywać widniejący nie wielki odstęp (luz) między zderzakiem a ta plastikową osłoną na błotniku.
Zdjęcie:Podgląd-5

Co do samego zderzaka i ubiegania się o o jego wymianę to czy w związku z ubytkiem tworzywa mogę wnosić o jego wymianę lub złożenie przez TU pisemnego potwierdzenia, że producent tego pojazdu przewiduje naprawę ubytków uszkodzonych części z tworzyw sztucznych poprzez ich szpachlowanie.

Przy takim szpachlowaniu, jaką mam pewność, że za chwilę się powłoka ta nie zniszczy, będzie nie trwała lub wyjdą jakieś defekty?

Mam też jeszcze takie pytanie, w wzorach odwołań jest czasem, a czasem nie podany artykuł na podstawie którego składam odwołanie. W kilku które znalazłam są rożne, chciałbym zapytać który obecnie jest aktualny i czy może wcale nie trzeba go opisywać?
Userkaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 22:06   #4
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC

Plastik może być szpachlowany w robocie na sztukę. Lepiej , to ta głęboka rysa może być zaspawana plastikiem i wtedy lekkie szpachlowanie z wł szklanym i będzie bez śladu.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 22:19   #5
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC

Miałem podobnie, dali chyba 700 zlotych. I wiesz co? Gdybym drugi raz miał taką sytuację to dałbym im (ubezpieczalni) zrobić to we własnym zakresie, bo taka jest zawsze ich propozycja. Moim zdaniem dużo więcej od nich nie wyciągniesz.
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 01:21   #6
Userkaa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC

Serdecznie Wam dziękuję za odpowiedzi i chęć pomocy.
Ja jednak powalcze i w odwołaniu też napisze, że chce wymiany zderzaka
Co do odwołania to powiedzcie proszę jeszcze w tym odwołaniu muszę żądać jakiejś konkretnej sumy czy mogę np. wpisać min. 2000zł lub nie pisać w ogóle stawki, skoro pisałam na początku odwołania, że aso i inne warsztaty wyliczyli na min. 2000zł?

I jeszcze takie pytanie jak nazwać ta przypadłość co jest taki luz, odkształcenie między zderzakiem a tym czarnym co jakby osłona od koła?
Tutaj foto:
-> Zdjęcie:Podgląd-5
Musze to nazwać aby opisać w uzasadnieniu ale nie wiem jak fachowo opisać to uszkodzenie.
Userkaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 06:20   #7
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,161
Domyślnie Odp: Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC

1. Błotnik nosi ślady korozji - utrata wartości,
2. Uszkodzenie zderzaka to tak naprawdę otarcie - nie ma szans na wymianę ze względu na brak uszkodzeń uniemożliwiających poprawny montarz.
3 Listwa zderzaka - w tym przypadku wymienna
4. Chodzi ci o nadkole,zdeformowane - nie sądzę aby uznali do wymiany - nigdzie nie widać pęknięć.
ASO wyliczyło naprawę w oparciu o stawkę za roboczo-godzinę stąd taka cena.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 09:56   #8
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC

Kolega wyżej bardzo ładnie Ci odpowiedział. Powalczyć oczywiście możesz ale wątpliwe żebyś dużo więcej wyciągnęła
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 11:59   #9
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC

Cytat:
Napisał mrhenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybym drugi raz miał taką sytuację to dałbym im (ubezpieczalni) zrobić to we własnym zakresie, bo taka jest zawsze ich propozycja.
Od kiedy to ubezpieczyciel dokonuje napraw? Z tego co mi wiadomo, mają warsztaty z podpisaną umową partnerską, ale poszkodowany nie musi godzić się na naprawę w takim warsztacie, zwłaszcza gdy zachodzi obawa, że to interes partnera (ubezpieczyciela) jest ważniejszy.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2019, 12:23   #10
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Kolizja - niska wycena przez ubezpieczalnie szkody z OC

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od kiedy to ubezpieczyciel dokonuje napraw? Z tego co mi wiadomo, mają warsztaty z podpisaną umową partnerską, ale poszkodowany nie musi godzić się na naprawę w takim warsztacie, zwłaszcza gdy zachodzi obawa, że to interes partnera (ubezpieczyciela) jest ważniejszy.
No chodziło mi o to wlasnie, tylko bardziej to opisales.
Co do naprawy odpowiedziałem jak ja bym postąpił, nie warto dla kilku złotych latać po sądach
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.