Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2017, 19:45   #1
sunday70
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 10-06-2013
Skąd: Czeladź
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Brak wspomagania

Witam serdecznie, dzisiaj odpaliłem samochód i niestety nie działa wspomaganie. Nie gaśnie kontrolka wspomagania oraz ESP.Niewiem czy w moim modelu jest pompa czy też zbiornik z płynem bo nie mogę znaleźć. Fiest mk7 2010 1,4tdci. proszę o pomoc

sunday70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2017, 20:12   #2
AnonimowyAlkoholik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 01-01-2014
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4 tdci 68/85KM 173/226Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2009
Postów: 198
Domyślnie Odp: Brak wspomagania

Wspomaganie elektryczne. Może bezpiecznik?
AnonimowyAlkoholik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2017, 17:09   #3
sunday70
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 10-06-2013
Skąd: Czeladź
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak wspomagania

Bezpieczniki dobre wspomaganie dalej nie działa
sunday70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2017, 22:18   #4
Autopros
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Estate Champions Edition
Silnik: 1,6 TDCi 115
Rocznik: 2012
Postów: 113
Domyślnie Odp: Brak wspomagania

Jeśli masz bezpieczniki OK, to podłącz go pod komputer. Niestety, może to być czujnik kąta skrętu, sterownik wspomagania, samo wspomaganie, problem w wiązce elektrycznej lub na którejś kostce albo durny przekaźnik. Dużo możliwości.
Autopros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 19:39   #5
dgoow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2018
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Usterka elektrycznego układu wspomagania?

Przede wszystkim witam wszystkich, jest to mój pierwszy post, szkoda że dotyczy awarii..
Przechodzę do rzeczy, dzisiaj rano wyświetliła mi się żółta kontrolka od wspomagania kierownicy oraz esp, normalnie kluczyk wchodzi do stacyjki i auto odpala, tylko jest problem że zablokowała mi się kierownica, blokada normalnie odpuszcza po przekręceniu kluczyka, tylko później i tak nie mogę ruszac kierownicą jakby jakaś siła trzymała koła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no może kilka centymetrów w jedną i w drugą stronę i dalej ani rusz...
Jutro szukam speca od diagnostyki komputerowej, podjedzie i podepnie pod kompa i wtedy coś się może więcej wyjaśni...
Spotkał się ktoś z Was z czymś podobnym?
dgoow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 19:47   #6
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Re: Usterka elektrycznego układu wspomagania?

czy spec od diagnostyki ci coś da to wątpie, najprostszym zestawem za 10zl i torque na telefon odczytasz blad sobie sam ... co i tak wiele cie nie nakieruje

zakładając że błąd bedzie w postaci : usterka układu wspomagania kierownicy

lepiej patrz za dobrym mechanikiem i zaoszczędź sobie $ na tej diagnostyce
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 06:04   #7
dgoow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2018
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Usterka elektrycznego układu wspomagania?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] myślalem ze diagnostyka naprowadzi na awarie silniczka czy jakiegos modułu i mniejwiecej bede wiedzial czy szykowac setki czy tysiące na naprawe tego badziewia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wogóle nie moge znalesc informacji w necie opisujacej ten sam problem..
dgoow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 15:39   #8
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Re: Usterka elektrycznego układu wspomagania?

sam czasem diagnozuję swoje auto ;P i te kody nie sa az tak intuicyjne

moze lepiej samemu kupic viakena ? bo za taką usluge wyjdzie cie pewnie koszt kabla
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 20:19   #9
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Usterka elektrycznego układu wspomagania?

Cytat:
Napisał dgoow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro szukam speca od diagnostyki komputerowej
Obawiam się że tu komp nic nie pomoże. Nie ma świecie takiego wspomagania które w czasie awarii uniemożliwia skręcenie kół! Tego zabrania prawo i zdrowa logika. Awaria wspomagania w czasie jazdy i zablokowana możliwość skręcania? cmentarny żart! Jakie by nie było wspomaganie to sama nazwa wskazuje: wspomaganie czyli jak jest awaria to kierownica działa ciężej ale działa. Chyba trzeba obejrzeć wał kierownicy bo to Fiesta a te miały z nimi poważne problemy z przegubami krzyżakowymi i wieloklinem i resztę układu kierowniczego a błąd jest bo jest zbyt duży opór w układzie ,dziwny przypadek albo próba włamania i zerwania blokady, nie wiem bo szczegółów nie piszesz , albo ja się mylę i mój b-max może mi w czasie jazdy "wyłączyć" kierownicę brrr.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2018, 22:06   #10
dgoow
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2018
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Usterka elektrycznego układu wspomagania?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zadnych sladow włamu nie stwierdzilem. Nie pamietam juz kiedy prowadzilem auto bez wspomagania i boje sie teraz na chama krecic zeby nie polamac kiery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A inna sprawa to swego czasu na postoju podczas krecenia kierownica mialem stuki dochodzace z kolumny kierownicy, odwiedzilem aso, przesmarowali cos w kolumnie i stuki ustaly. Moze to ma jakis zwiazek? Ale z kolei tak by padło z dnia na dzien? Jutro rano sprawdze bezpiecznik od wspomagania i ewentualnie akumulator moze on nie daje napiecia.
dgoow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.