Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2018, 10:02   #41
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Radio Android Z Chin

dzięki, kupiłem "standardowe" android 2 din. Dokłądnie coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dostawa z magazynu w Niemczech w ciągu 4 dni (w poniedziałek zamówiłem, w czwartek dotarło), bez ryzyka vatu i cła.


Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 27-06-2018 o 20:08
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 14:13   #42
muaddib
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: KRK
Model: Mondeo Mk.5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 67
Domyślnie Odp: Radio Android Z Chin

A sterowanie z kierownicy będzie działać ?
__________________
był - Mondeo Mk4 (2012), 2.0TDCi 140KM, Panther Black, Titanium
jest - Mondeo Mk5 Vignale (2017), 2.0TDCi 180KM, Ruby Red
zaFORDzony od 1999 ....
muaddib jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 19:49   #43
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Radio Android Z Chin

w związku z dużą kolejką u "mojego" elektryka wziąłem się w końcu sam za podłączenie radyjka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pierwsze wrażenie pozytywne, plastiki wyglądają przyzwoicie, pokrętła pochromowane itp.
W sumie chyba dłużej schodzi z rozebraniem panelu niż z samym montażem radia. Trzeba było podciąć fabryczny koszyk bo się radio nie mieściło i zdemontować schowek do wyprowadzenia przewodu z wtykiem USB. W komplecie była gotowa wiązka z kostki "fordowskiej" na właściwą do radyjka + wtyk do podłączenia candekodera. Po zamontowaniu pasuje elegancko, żadnych krzywych szczelin itp. Przejściówka anteny radiowej była w komplecie, dokupiłem przejściówkę SMA->Fakra do anteny GPS i wszystko działa na fabrycznej instalacji. Miałem jeszcze walczyć z podłączeniem fabrycznego mikrofonu, ale po próbach jakość rozmów telefonicznych jest ok. na zintegrowanym mikrofonie w radiu. Dźwięk uważam, że jest przyzwoity - chyba delikatnie gorszy niż we wcześniejszym moim Blaupunkcie FX, ale to może tylko moje subiektywne odczucie, albo kwestia ustawień korektora trzeba sprawdzić... Tuner radiowy jest lepszy niż w FXsie, złapało mi dodatkowe stacje, który Blaupunkt nie wychwycił. Dotyk działa bez problemu, po udostępnieniu telefonu jako hotspot internet działa po WiFi. Fabrycznie jest zainstalowana nawigacja iGO, działa w miarę ok, po podłączeniu do neta się zaktualizowała, posiada polskie menu, ale nie ma polskiego lektora - może da się doinstalować, muszę powalczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Działania usb/mp3/filmów jeszcze nie testowałem. Drobne rozczarowanie: próbowałem instalować Yanosika - pokazał się komunikat, że jest nie kompatybilny z twoim urządzeniem, Automapa się zainstalowała normalnie, mapy google działają też. Sterowanie z kierownicy jeszcze do weryfikacji.
Przyciski na kierownicy Vol-, prawa strzałka (przeskok do kolejnego utworu na płycie lub stacji radiowej) działają normalnie, przycisk środkowy też - zmiana źródła (radio/usb/CD itd.), na manetce z sterowanie telefonu działa też (otwiera się aplikacja od telefonu). Problem jest z przyciskiem Vol+ - po wciśnięciu działa jakby jednocześnie ze środkowym, tzn. podgłośni i np. zmieni źródło dźwięku, podobnie strzałka w lewą. Trzeba sprawdzić czy to kwestia jakiegoś problemu z przyciskami, ale do tego potrzebny jest ktoś mądrzejszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., albo faktycznie candekoder "głupieje". Myślę, że skoro inne przyciski działają to te też powinny...
Przyciski kierownicy z prawej strony działają też normalnie, tzn. po przejściu w menu convers+, włączeniu guzika środkowego można uruchomić radio/cd itd., w meny convers+ brak opcji nawigacji przy FXsie była (trzeba uruchamiać bezpośrednio z radia), i to co było opisywane w innych wątkach RDS w radio działa, ale na Conversie wyświetla tylko częstotliwość, bez nazwy stacji.

Nie wiem czy to da się obejść, ale radio działa tylko z włączonym zapłonem i za każdym razem długo startuje (ładowanie Androida itd.)

Jakby ktoś miał pytania to piszcie.

PS. Yanosik z pliku .apk z pendrive zainstalował się bez problemu.

Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 28-06-2018 o 12:46
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 23:19   #44
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Radio Android Z Chin

Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w związku z dużą kolejką u "mojego" elektryka wziąłem się w końcu sam za podłączenie radyjka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.....
Czesc, kupiłem jakiś czas temu ten sam model radia z androidem. Boison BX440. Czytam, że masz Conversa+. Możerz wrzucić jakaś fotke co działa na Conversie po podpięciu tego radia? Zastanawiam się nad zmianą na Conversa, ale jak ma nic nie pokazywać (chociażby radio albo audio track) to może nie ma sensu...
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 16:34   #45
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Radio Android Z Chin

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czesc, kupiłem jakiś czas temu ten sam model radia z androidem. Boison BX440. Czytam, że masz Conversa+. Możerz wrzucić jakaś fotke co działa na Conversie po podpięciu tego radia? Zastanawiam się nad zmianą na Conversa, ale jak ma nic nie pokazywać (chociażby radio albo audio track) to może nie ma sensu...
U mnie na Converse+ wyświetla się np. "stacja nr 1" zgodnie z zaprogramowaniem i częstotliwość, przy odtwarzaniu CD "ścieżka nr 1" Fotki mogę puścić na maila.

Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 18:14   #46
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Radio Android Z Chin

Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie na Converse+ wyświetla się np. "stacja nr 1" zgodnie z zaprogramowaniem i częstotliwość, przy odtwarzaniu CD "ścieżka nr 1" Fotki mogę puścić na maila.

Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
Dzięki kolego za odpowiedź, a jak puszczasz np muzykę z mp3? Ja za bardzo z płyt nie korzystam. Czyli coś tam się pokaże. Podpinales jakieś dodatkowe przewody żeby gadalo z Conversem?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 21:24   #47
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Radio Android Z Chin

Jak z MP3 muszę sprawdzić.

Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2018, 22:44   #48
drdres
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Radio Android Z Chin

No i jak gra to radio z androidem?? Warto kupic? muli czy wszystko jest ok?
Jakoś dzwieku?


Cytat:
Napisał bodzio17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki, kupiłem "standardowe" android 2 din. Dokłądnie coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dostawa z magazynu w Niemczech w ciągu 4 dni (w poniedziałek zamówiłem, w czwartek dotarło), bez ryzyka vatu i cła.
drdres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 09:46   #49
Bysiu35
ford::beginner
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 31-08-2018
Skąd: Wierzchosławice
Model: galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Radio Android Z Chin

Panowie wiecie może jak ogarnąć ustawienia w tym tzw ukrytym menu w takim radiu?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Chodzi mi dokładnie o ustawienia związane z Can-busem
Bysiu35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2018, 18:49   #50
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Radio Android Z Chin

Kolego co masz dokładnie na myśli?

Generalnie z canbusem nie musisz nic ustawiać, podłączasz i działa, niejako jego zadanie "tłumaczenie komunikatów Forda podawanych przez canbus, na język zrozumiały dla radia". Ewentualnie jak chcesz zmienić działanie przycisków to się ustawia w samym grajku - standardowo jest opcja w menu, nie jest w żaden sposób ukryta. Natomiast w Chinach producentów tego typu sprzętu jest kupę, po mimo takiego samego zewnętrznego wyglądu mogą być trochę inne..., chociaż wszystkie są na Androidzie i w 90% sam system będzie działał podobnie.

Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 19-10-2018 o 19:14
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.