Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2018, 09:01   #1
Epafras
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2018
Skąd: Rybnik
Model: Laguna
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Ford Edge benzyna serwis

Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum, tak że jakby co to wybaczcie 😉. W związku z tym że przymierzam się do zmiany samochodu moja uwaga skupiła się na Fordzie Edge. Naprawdę jest to kapitalny samochód. Zastanawiam się nad wersją benzynową sprowadzoną z USA lub Kanady. To jednak co budzi moje wątpliwości i obawy to to co czytałem na tym forum. Zauważyłem że jest problem z serwisowaniem ich w Polsce, że serwisy odmawiają usług w tym zakresie jak również jest problem ze zdobyciem części zamiennych poza serwisem. Napiszcie proszę czy ta sytuacja wciąż ma miejsce i czy może coś w tym zakresie się zmieniło i np. jest już lepsza współpraca z serwisami i lepszy dostęp części zamiennych?
Pozdrawiam,

Epafras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 10:04   #2
w4co
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Szczecin
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Ford Edge benzyna serwis

Mój mechanik nie ma problemu ze znalezieniem części zamiennych. Wszystko jest w Polsce (jeżeli chodzi o 2.0 ecoboost), bo są modele aut, które jeżdżą na tych silnikach (np. Mondeo). Serwis olejowy kosztował mnie 250 zł, a byłem przygotowany na sporo więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W razie trudności części można ściągnąć z tascapart.com lub innej strony.
w4co jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 10:09   #3
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ford Edge benzyna serwis

Cytat:
Napisał w4co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serwis olejowy kosztował mnie 250 zł, a byłem przygotowany na sporo więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo dostałeś dziadowski olej (na przykład castrol/ford/bp za pół tej kwoty albo mniej), ze 20 zł za filtr, a stówka za wymianę. Dobry olej z filtrem kosztowałby około 250 zł.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 21:42   #4
gutek.a4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: Edge
Silnik: 3,5
Rocznik: 2016
Postów: 27
Domyślnie Odp: Ford Edge benzyna serwis

Do alfy płacę więcej za selenię, a co do części to nie tragizuj, zakładam że młody samochód to prędko interwencja mechanika nie będzie potrzebna, a jak już zacznie się coś sypać to części będą bo dosyć popularny samochód się robi i spory udział w rynku jest tych z USA
gutek.a4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 14:28   #5
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Ford Edge benzyna serwis

@Epafras z częściami nie ma problemu nawet do silników których nie było w europie w ofercie.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 20:01   #6
Epafras
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2018
Skąd: Rybnik
Model: Laguna
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Edge benzyna serwis

Ok. Tylko gdzie je można kupić...? Może źle patrzę ale na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie widzę ofert dla EDGE ...
Strona tascapart.com trochę kiepsko, bo niby jest oferta ale najtańszy koszt dostawy jakieś 85$ (340PLN!) nie mówiąc o czasie oczekiwania...
No i oczywiście nie tragizuję tylko pytam, żeby później nie tragizować... ;-)
Epafras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 20:04   #7
leszek_ford
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-02-2016
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5
Rocznik: 2015
Postów: 105
Domyślnie Odp: Ford Edge benzyna serwis

rockauto.com włąśnie lecą do mnie klocki hamulcowe. Jest wszystko
leszek_ford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.