Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2017, 16:00   #21
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

No chyba w tym radiu skończyłem z modyfikacjami. Podłączyłem kamerkę cofania bezprzewodowo i tu zonk. Kamerka chodzi owszem ok ale za to dioda poświetlenia tablicy ledwo bździ, mruga-tak właściwie to oświetlenia tablicy praktycznie nie ma. Podłączyłem również kamerkę rejestratora i kolejny zonk-obraz ładnie pokazuje po uruchomieniu apki "NAGRYWANIE" ale jak chcę zrobić zdjęcie lub nagrywać trasę to pojawia się komunikat, że pamięć jest niezainstalowana. Oczywiście karta pamięci jest w slocie a gdy włączę iGO navigację to navi działa. Gdy wyjmę kartę i spróbuję uruchomić navi to mówi abym włożył kartę GPS. Czy ma ktoś pomysł na wskazanie tej kamerce miejsce do nagrywania? Na wszelki wypadek wszędzie włożyłem w możliwe sloty karty pamięci i pendrivy. Instrukcja informuje, że kamera po podłączeniu automatycznie nagrywa na GPS Card

xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2017, 10:32   #22
chudy771
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2013
Model: Focus MK3, Kuga MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI, 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2011, 2018
Postów: 13
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

W końcu podłączyłem kamerkę cofania. Krótki opis:

Ściągamy najpierw czarny plastik w bagażniku - musimy podważyć śrubokrętem uchwyty do zamykania klapy, a pod nimi mamy 4 śruby. Odkręcamy, a następnie szarpiemy za krawędzie dookoła.

Odkręcamy lampki bagażnika - po jednej plastikowej nakrętce, odkręcane palcami. Następnie lampa musi iść pionowo w górę od zewnątrz - jest jeden metalowy zatrzask który musi puścić. Jak lampa wychodzi pod kątem to nie wyjdzie z tego zatrzasku.

Następnie musimy odkręcić 6 nakrętek trzymających lakierowaną listwę z logo Ford i przyciskiem klapy. Uwaga przy wyjmowaniu - są jeszcze dwa plastikowe zatrzaski w okolicach nakrętek (od środka), które trzeba podważyć przy ściąganiu. Jak się połamią to nie ma tragedii.

Co do samego przycisku - możemy go wyjąć wcześniej - podważając płaskim śrubokrętem z lewej strony, albo po zdjęciu listwy odłączyć i wypchnąć.

Kolejnym krokiem jest wsadzenie przycisku z kamerką, podłączenie oryginalnej wiązki i przeciągnięcie wtyczek przez gumowy przepust. Polecam nie wyciągać gumowej zaślepki, która przez którą idzie wiązka do przycisku - lepiej naciąć/zrobić dziurkę jak siedzi w dziurce. Przez gumę przeciągamy obie wtyczki, aby nie miały dostępu do wilgoci. Podłączamy zasilanie do kamerki i następnie prowadzimy przewód w kierunku wtyczki prawej lampy. Czarny (-) podłączamy do biało-czarnego, a czerwony (+) do zielono-brązowego, tak jak na zdjęciu poniżej. Nie pomylić z brązowo-zielonym.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podłączamy kabel video do kamerki i puszczamy go przy oryginalnej wiązce w kierunku gumowego łącznika klapy z nadwoziem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ważna informacja
Jeśli przed montażem kamerki nie przełączało nam się automatycznie po wrzuceniu wstecznego na ciemny obraz, to musimy podłączyć czerwony kabelek przy żółtej wtyczce do plusa światła cofania. U mnie się przełączało, więc go nigdzie nie podłączyłem. Czyli jak na poniższym obrazku:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aby przeprowadzić grubą wtyczkę przez gumowy łącznik, polecam najpierw sztywny drut, a do niego przywiązać sznurowadło/sznurek. Następnie sznurowadło przywiązać do wtyczki i skleić razem taśmą - wtedy można używać siły bez obaw że połączenie się zerwie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Następnie ciągniemy przewód stroną kierowcy do radia. Polecam przed włożeniem gumowego łącznika popchnąć przez otwór podsufitkę i wyciągnąć przewód do bagażnika. Ja dalej puściłem go w podsufitce przy uszczelce, następnie w doł do bagażnika po lewej stronie i dalej pod parapetem lewego okna bagażnika aż do foteli. Dalej wpychając w plastikowe osłony progów aż do schowka przy lewej nodze kierowcy.

Ważna informacja 2
W przypadku kombi przysłany kabel jest za krótki, brakuje 0.5-1m. Warto się zaopatrzyć w dłuższy lub jak w moim przypadku dokupić kabelka. Mi się udało kupić 1.5m przez co zostało trochę zapasu. Dobrym miejscem na połączenie jest za schowkiem kierowcy, tam gdzie gniazdo OBD.

Przewód następnie puszczamy pod kierownicą w kierunku radia. Na tym etapie również przydaje się patent z przeciąganiem sztywnym drutem.

Ostatnio edytowane przez chudy771 ; 28-04-2017 o 10:38
chudy771 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2017, 14:30   #23
tomfor
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 95 KM
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Cześć,
Ja w długi weekend w końcu zamontowałem to radio. Podświetlenie zmieniłem taką samą metodą jak kolega Norek89. Jedyna różnica to taka, że użyłem innej taśmy - a dokładnie dwóch rodzajów - pierwsza taka błękitna pakowa kupiona w Auchan (dałem dwie warstwy) a druga to taka papierowa niebieska malarska (do stosowania na zewnątrz) kupiona w OBI (tej dałem jedną warstwę). Efekt jest dla mnie zadowalający bo osiągnąłem barwę zbliżoną do oryginałuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji zamontowałem kamerkę..właściwe zrobiłem tak samo jak kolega chudy 771 z tym, że udało mi się nie rozcinać tej gumowej okrągłej zaślepki w klapie ( przez którą idzie wiązka do przycisku) - udało mi się przepchnąć kabelek z wtyczką tymi istniejącymi dziurami co idą kabelki do przycisku.
tomfor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 18:01   #24
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Witam, przymierzam się do kupna chińskiego radyjka z Ali.
Mam kilka pytań do osób, które już taki sprzęt mają.

1. Czy antenę GPS chowaliście za radio w tej wnęce, czy gdzieś ją podciągaliście dla lepszego sygnału?
2. Jak od radia przeciągaliście przewody do kamery cofania? Nie chodzi mi o bagażnik co to już było opisywane, tylko od miejsca podpięcia z radiem, którędy mogę pościć kable w kokpicie?
3. Którędy od radia mogę poprowadzić kabelki do mikrofonu zewnętrznego?

Ogólnie czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak po zamontowaniu radia puścić przewody, do kamery cofania, mikrofonu i ewentualnie do kamery przedniej?

Będę wdzięczny
maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 07:13   #25
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

ad1 antena mam zamontowaną w lampce podsufitki, na początku miałem za radiem ale czasami w górkach gubił sygnał teraz wszystko jest super

ad2 kabel do tylnej kamerki mam pociągnięty za schowkiem po słupku na dół pod dolnymi dywanikami w całej wiązce pod siedzeniem tylnym i już jestem w bagażniku

ad3 to zależy gdzie chcesz umiejscowić mikrofon?


co do przedniej nie wiem jak fokus ma przejście kabelkami przez przednia grodż
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 07:30   #26
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Ad 1. A jak poprowadzic najlepiej kabel z radia do podsufitki zeby tam dac antene?

Ad 2. Czyli zdejmowales schowek padazera i potem pod dywanik i do tylu?

Ad 3. Mikrofon chcialbym na lewym slupku lub gdzies w okolicy na lewo od lusterka
maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 07:52   #27
Bysiu35
ford::beginner
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 31-08-2018
Skąd: Wierzchosławice
Model: galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Panowie przede mną chyba ten sam temat a mam nadzieje ze nie problem. Przymierzam sie do kupna takiego radia do mojego Galaxy. I moje pytanie przede wszystkim jakie radio wybrac? Jest ich sporo. Niby sa takie same ale różnia sie np przyciskami(tzn inaczej opisane) jedne maja wejscia z przodu na karty czy tez gniazdo usb a inne nie. No i ceny bardzo zroznicowane a radio niby to samo. Potrafi ktos choc zblizyc sie do ktorejs opcji?

Bump: Konkretnie mam na mysli np takie radio:

https://allegro.pl/radio-nawigacja-gps-ford-s-max-2009-2015-octacore-i7551311157.html?reco_id=7139703e-bd6b-11e8-8afc-246e9680c9a8#thumb/1
Bysiu35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 08:03   #28
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Ja patrzę na ilość sprzedanych i komentarzy (ludzie dają często zdjęcia po montażu), patrze ile ramu i pamięci wewnętrznej (moim zdaniem 1gb to za mało, minimum 2gb), jeśli chcesz z CD lub bez (taniej), ilość wyjść które Cię interesują, np SD z przodu. No i wygląd, podświetlenie, ilość przycisków (czy wszystkie działają), rozmiar ekranu i wersja androida Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja np do focusa zastanawiałem się nad tymi dwoma:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 08:37   #29
Bysiu35
ford::beginner
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 31-08-2018
Skąd: Wierzchosławice
Model: galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

Ty widze poszedleś w radio z całą konsola. Ja owszem patrze na parametry.
I takie które ma procesor 8 rdzeni 4GB Ram powinno chyba śmigać. Ale już naprawde sporo sie oczytałem i mam wrażenie, że każde sprawia jakieś problemy mniejsze bądź większe. A jeśli chodzi o cene to czy jest sens dawać za radio ok 2 tys gdzie takie samo z takimi samymi parametrami jest na allegro np za ok 1200 zl
Jest może jakaś "ukryta" różnica czy poprostu sprzedający zarobi na tym radiu drugie tyle niż inny sprzedawca?
Bysiu35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 08:58   #30
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Odp: Radio z Androidem, ma ktoś?

W moim przypadku na Ali wychodzi taniej i to znacznie za te same parametry. Allegro firmy dodają swoje marżę bo i tak ciągną to z Chin, i w moim przypadku wybór jest mniejszy.

Ponawiam pytanie o

Cytat:
Napisał maciejczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad 1. A jak poprowadzic najlepiej kabel z radia do podsufitki zeby tam dac antene?

Ad 2. Czyli zdejmowales schowek padazera i potem pod dywanik i do tylu?

Ad 3. Mikrofon chcialbym na lewym slupku lub gdzies w okolicy na lewo od lusterka
maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.