Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2017, 22:02   #21
genewa
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-04-2016
Skąd: opolskie
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Pb, 100 KM
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"

Fura zrobiona i przegoniona.
Przewód (żółto-czerwony - zasilanie 12 V) obcięty przy wtyczce (terminal 2) i przy skrzynce bezpiecznikowej. Wstawiony nowy przewód, ale już nie w wiązce.

Pozdrawiam
Marek

genewa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 12:35   #22
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"

Hej.
Sorry za wykopaliska... Ale jest grudzień i tym razem mnie (no - mojej żonie) mondeo nie odpala pokazując te same błędy.

Mógł byś napisać (o ile pamiętasz) do której skrzynki bezpieczników idzie ten uszkodzony przewód ?
Jakieś porady jak się za to zabrać ?
chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 16:21   #23
Darecki1971
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 24-12-2016
Skąd: WOLIN
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"

Cytat:
Napisał chase1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej.
Sorry za wykopaliska... Ale jest grudzień i tym razem mnie (no - mojej żonie) mondeo nie odpala pokazując te same błędy.

Mógł byś napisać (o ile pamiętasz) do której skrzynki bezpieczników idzie ten uszkodzony przewód ?
Jakieś porady jak się za to zabrać ?
Ale po co go ciągnąć do skrzynki bezpieczników,jeśli znajdziesz miejsce utlenienia to wstawisz kawałek nowego przewodu i po kłopocie,zaizolujesz jak było i ok,
Darecki1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 06:08   #24
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"

Zamiast pruć cała wiązkę która jest cholernie sztywna, która się w kilku miejscach rozgałęzia i którą dość trudno wydostać z samochodu do sprawdzenia , łatwiej wymienić cały przewód kładąc go "obok"
chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 15:36   #25
piobie3612
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-04-2016
Skąd: DG
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"

U mnie też objawy "usterka silnika" i " immobilizer aktywny" brak możliwości odpalenia.
Sprawdziłem przewody z napięciem 12V przy module PCM i w kostce nr 2 przewód G4 żółto czerwony jest z napięviem tylko ok.8V. Okazało się że choroba fordów się potwierdziła. Problem jest w miejscu gdzie wiązka od strony PCM z lewego nadkola zakręca w stronę bezpieczników.
Potwierdzam wcześniejsze wpisy. Kabel zaśniedziały na w/w zakręcie i prawie całkiem przerwany. Rozwinąłem izolację wiązki i sprawdziłem resztę przewodów - jeszcze jeden był spuchnięty. Po za tym wcześniej ktoś już leczył 2 inne kable. Dobrze na koniec zabezpieczyłem i mam nadzieję że na tym koniec. Ważne żeby tak spiąć wiązki aby od wibracji silnika nie pracowały w miejscu tego zakrętu. Choć jeśli przyczyna leży w chińskiej miedzi to i tak z czasem temat powróci.

Bump:

Ostatnio edytowane przez piobie3612 ; 20-06-2020 o 15:41
piobie3612 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2020, 21:24   #26
mikaeru83
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-05-2018
Skąd: Kolno
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna 145 koni
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"

Mondeo mk4 kombi duratec he benzyna 2.0 L 145 kucy odmówiło posłuszeństwa dwa razy zgasło podczas jazdy wywala usterkę silnika wchodzi w tryb serwisowy i masa błędów z manetek ma ktoś jakieś pomysły bo pomimo tych błędów auto zachowuje się normalnie wszystko działa nie traci na mocy dodam jeszcze że przepustnica i filtr powietrza zostały wymienione na nowe ,wiązki kabli sprawdzone w nadkolu podmieniony sterownik zaprogramowany na nowo
mikaeru83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2021, 19:05   #27
MŁODZIAK
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: okolice Białej Podlaskiej
Model: MONDEO MK4/MK4
Silnik: 2.2 TDCI /2.2 TDCI
Rocznik: 2011/2009
Postów: 128
Domyślnie Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"

Witam.Odświeżę trochę kotleta.U mnie oprócz w/w komunikatów choinka kontrolek,alarm ,nie działająca klima,kreski zamiast km,daty i godziny.Po podłączeniu kompa -brak kontaktu z CAN.Wyświetlają się również zła dane z licznika i nie widzi modułów drzwi.Rozbebeszona wiązka od komputera i wiązki pod tapicerką kierowcy i pasażera.Sprawdzone przewody pod schowkiem kierowcy łącznie z GEM.Wszystko wygląda super.Nie mam już pomysłów.
MŁODZIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2022, 18:44   #28
bodzinnio
ford::amateur
 
Imię: Bogumił
Zarejestrowany: 05-11-2019
Skąd: Szkocja
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"

Mam podobny problem - U0167. Aku na full - Forscan czyta BCMii, czyta PCM, błąd dalej jest i dalej auto nie odpala, kable sprawdzone, masa sprawdzona, bezpieczniki ok, przekaźniki ok, dalej wywala U0167, nie można odpalić auta, przekaźnik R1 nie reaguje. Dziwi mnie fakt, że przekaźnik w bagażniku się załącza kiedy przekręcam na odpalenie. Schemat nie uwzględnia przekaźników w bagażniku. Po manualnym styku na przekaźniku R1 auto kręci ale nie odpala.........
bodzinnio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2023, 16:37   #29
Tittez
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-01-2019
Skąd: Poznań
Model: MondeoMk4Sedan
Silnik: 2.0Tdci140Km
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"

Witam duuuużo czasu minęło ale może ktoś podpowie miałem te same objawy ale po wjechaniu w kałuże auto postało całą noc nie odpalało 3 dni po czym odpalało i gasło. Facet skasował mi błędy i teraz odpala normalnie. Co byście zrobili pruli wiązkę czy jeździli dalej skoro działa? Pozdrawiam aha auto ma 410 tyś przejechane.
Tittez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2023, 13:49   #30
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: "usterka silnika" i "immobilizer aktywny"

Jak po wjechaniu w kałużę to najpewniej coś się dzieje przy komputerze w lewym nadkoli lub w wiązce w okolicy.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.