Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2010, 07:58   #11
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4

jak najbardziej, mam tak ustawione lusterka od początku i trochę się obawiałem jak będzie się to zachowywało w czasie mrozów, ale jak dotąd bezawaryjnie.
ps. system bezkluczykowy i ford power to fajne rozwiązanie i ułatwienie sobie życia.

gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 12:33   #12
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4

Cytat:
Napisał gloomy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak najbardziej, mam tak ustawione lusterka od początku i trochę się obawiałem jak będzie się to zachowywało w czasie mrozów, ale jak dotąd bezawaryjnie.
a nie masz przypadkiem dokupionej opcji z pamięcią ustawień fotela? bo z tego co pamiętam tylko wówczas da się składać lusterka razem z centralnym.
W innych układach jest "guzik" do składania...
Może coś się pomieniało w nowszych modelach...
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 13:50   #13
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4

U mnie występuje składanie lusterek tylko z przycisku pomimo że mam elektrycznie sterowany fotel z pamięcia. Czy da się to zmienic aby automatycznie sie składały jeśli auto zostaje zamknięte?
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 13:57   #14
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4

pamięci ustawień fotela niestety nie mam, jedynie elektryka góra/dół, zresztą nie jest mi to potrzebne bo tylko ja nim śmigam. A co do lusterek to jest również osobny przycisk, coś mi bardziej świta, że automatyczne składanie może być powiązane z opcją oświetlenia przestrzeni wokół drzwi, jako komplet. Choć to bardziej domysły.
gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 15:49   #15
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4

Automatyczne skladanie lusterek przy zamknieciu samochodu wprowadzono w modelach od 03.2009 we wczesniejszych tego niema . Kwestia jest wymiany oprogramowania lecz zadne ASO tego nie zrobi no chyba ze ma sie jakiegos zaprzyjaznionego elektryka. Warunkiem jest oczywiscie posiadnie elekrycznie skladanych lusterek. Opcja oswietlenia przestrzeni w okol drzwi nic tu niema do zeczy.
__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 18:25   #16
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4

Cytat:
Napisał grzegorz914 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Automatyczne skladanie lusterek przy zamknieciu samochodu wprowadzono w modelach od 03.2009 we wczesniejszych tego niema . Kwestia jest wymiany oprogramowania lecz zadne ASO tego nie zrobi no chyba ze ma sie jakiegos zaprzyjaznionego elektryka. Warunkiem jest oczywiscie posiadnie elekrycznie skladanych lusterek. Opcja oswietlenia przestrzeni w okol drzwi nic tu niema do zeczy.
Zgadza sie.Ani fotel z pamiecia.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 22:48   #17
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4

No i super wiadomość, mam takiego "zaprzyjaźnionego" jutro nie będzie miał życia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Napisze potem, czy się udało.

PS. mi mówili wcześniej, że to zależy od wersji alarmu, ale byłem pewien, że się mylą..
blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 22:58   #18
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4

Tak w ogóle to zaciekawił mnie temat a o lusterka zapytałem się przy okazji...

czy już coś wymyśliliście z tymi klamkami, tzn czy potrzebne są dodatkowe czujniki (mam ford power)?

A co do lusterek to naskrobałem swojego czasu maila do ford polska data 17-11-2009:
"
Szanowny Panie,

Odpowiadając na Pana zapytanie uprzejmie informujemy:
* Czujnik zmierzchowy - nie ma możliwości przeprogramowania działania czujnika tak aby dział zgodnie z Pana życzeniem;
* Składane lusterka - również nie ma możliwości zmiany działania układu składania lusterek;
* Samoczynne blokowanie zamków powyżej określonej prędkości - jak Pan zauważył w swoim zapytaniu, Ford odstąpił od tej opcji bez możliwości powrotu do niej;
* Zdalne odpalanie silnika - klucz musi znajdować się w stacyjce (w przypadku systemu bezkluczykowego - w pojeździe) aby mogło nastąpić odczytanie kodów z klucza warunkujące dezaktywację immobilizera niezbędne do uruchomienia silnika - nie ma możliwości uzyskania opcji zdalnego uruchamiania pojazdu;
"

hehe mondrale.

A o czujnik zmierzchowy pytałem się ich, czy może działać z włączoną opcją świateł dziennych - bo po co go mam skoro nie potrafi przełączyć między światłami dziennymi i trybem nocnym...może tylko włączać i wyłączać światła, tylko po co skoro w Polsce trzeba zawsze na światłach jeździć?
blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2010, 09:13   #19
peszt
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Łódź
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0l 140km
Rocznik: 2008
Postów: 147
Domyślnie Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4

Dobra chlopaki, ale to jest temat o klamkach nie lusterkach skladanych. "blazeyzem" jak masz tego kolege w aso to zapytaj go o mozliwosc zalozenia tych klamek. Pozdrawiam.
peszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 06:39   #20
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4

Pytałem i się chwycił za głowę, trochę niedoświadczony w tym temacie i raczej nie pomoże.. Ale wytrwale będę go męczył, więc będę informował o postępach.
blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.