Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2018, 16:27   #1
hampel08
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Witam

Od kilku miesięcy zmagam się z dość nietypowym problemem w moim Focusie III 2014 2.0 TDCI.
Problem to: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu. Auto nie ma stacyjki, tylko przycisk do startu i wyłączenia silnika.
Najpierw pojawił się około 3 miesiące temu i po wizycie u elektryka było OK. Elektryk przyznał, że nie znalazł bezpośredniej przyczyny, posprawdzał układy, moduły i bezpieczniki i jeden z nich był zaśniedziały.
Było dobrze przez miesiąc i temat znów wrócił. Akurat miałem wyjazd w dłuższą trasę i nie mogłem go dać do naprawy ale o dziwo gdy dojechałem na miejsce silnik gasł gdy miałem otwarte drzwi, przy zamkniętych nie. Na drugi dzień już znów było OK nawet przy zamkniętych.
Wszystko dobrze do zeszłej niedzieli... znów to samo i drzwi nie pomagają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znów do elektryka i tym razem nie wykrył żadnych błędów w komputerze lub układach.
Nie wiem co się dzieje, dlaczego raz jest dobrze a raz źle. Jedynie zastanawia mnie to, że problem zawsze rozpoczyna się po tym jak jest duża wilgoć na zewnątrz lub pada.
Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Może nakieruje mnie gdzie szukać dalej...
Z tego co czytałem na forach to większość miała problem np z kostką przycisku START - u mnie jest sprawna bo odcina prąd, wygląda jakby gdzieś było zwarcie.

hampel08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 18:21   #2
civicplff
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2018
Model: focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 ti sida benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 173
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Ewidentnie gdzieś masz zwarcie wiazka , moduł, przepustnica (klapa gasząca), zawór regulacji ciśnienia (na listwie paliwa) możliwości dużo, wątpię by ktoś pokierował cię na odległość problem dość upierdliwy do zlokalizowania. Znajdź dobrego elektryka bo wątpię żebyś sam to znalazł. A podłączałeś pod komputer? Może zapisał się błąd który nakieruje w konkretne miejsce, wiązkę.
civicplff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 20:20   #3
hampel08
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Tak, elektryk sprawdzał komputer i żadnych błędów.. wyczytałem na forum, że focusy 2014 mają problem z zalewaniem wodą / płynem od spryskiwaczy wiązek w skrzynce nad nogami pasażera - jutro drugi elektryk będzie miał auto i sprawdzi ten temat.
hampel08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 09:40   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,371
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Cytat:
Napisał hampel08 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że focusy 2014 mają problem z zalewaniem wodą / płynem od spryskiwaczy wiązek w skrzynce nad nogami pasażera
Tak dokładnie to zalewany jest (podobno) cały BCM i dopiero właśnie od 2014 wzwyż dorzucili dodatkową uszczelkę przewodu.

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale potwierdzono, że BCM powinien być wymieniony a z pewnością wadliwa pompka spryskiwacza na tą nowa z uszczelką przewodów.
Link do posta:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 10:25   #5
hampel08
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

No i się potwierdziło... moduł BCM zalany wodą i płynem od spryskiwaczy. Na dodatek w przewodzie zasilającym pompke był płyn... Zobaczcie zdjęcie. Moduł się suszy i oby był sprawny. Ale i tak wybieram się po tej akcji do ASO zgłosić wymianę na ich koszt bo jest błąd fabryczny/konstrukcyjny.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg received_275318326518007.jpg (15.1 KB, 477 wyświetleń)
hampel08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 10:50   #6
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

To jest znany problem. Pompka przeciska płyn przez izolację kabla zasilającego.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 11:17   #7
hampel08
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Czyli wada fabryczna, czy ktoś z Was mający taki problem zgłaszał to do ASO na wymianę na ich koszt?
hampel08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 16:54   #8
hampel08
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Dla potomnych szukających rozwiązania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hampel08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 19:31   #9
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Chodzi o to , że ta wtyka od pompki ( uszczelka w niej ) jest wadliwa i puszcza płyn z pompki jakimś przewodem do skrzynki bezpieczników, ponieważ ten przewód do spryskiwaczy idzie właśnie tamtędy ( przez skrzynkę bezpieczników) i zalewa BCMa?
Tak w skrócie dobrze opisałem?

Skoro dostęp taki prosty to trzeba będzie sprawdzić stan pompki . Czy po dotarciu do pompki , widać od razu wizualnie że puszcza płyn i jest tam mokro ? Oczywiście przy wspomnianej wadzie.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 19:38   #10
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

Opisałem to dobrze, łącznie z fotkami jako pierwszy na tym forum, ale widzę że od tego czasu zamiast używać szukajki to powstało kilka identycznych tematów.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.