Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2019, 20:13   #1
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Fiat Punto. Głośna praca silnika. Zawory ?

Nie Ford ale może ktoś się zna lepiej lub miał podobny przypadek.

Czy taki klekot jak na poniższym filmie to zawory ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Żona jeździ na co dzień autem i niestety nie wie nawet kiedy to się zaczęło... Na ciepłym jak wraca z pracy to jest cisza. Gorzej rano jak jest zimny. Dodam, że 2 tygodnie temu jeździłem nim rano i było ok. Więc stało się to w przeciągu tych 2 tygodni. Do tego sprawdziłem olej i było ledwo co na końcówce bagnetu (korek wlewu oleju chyba miał uszkodzoną uszczelkę bo lało się wokół niego z tego co zauważyłem - wymieniony już na nowy). Dolałem w sumie 7 setek aby było prawie na max. Do tego na bagnecie od oleju było takie jak by lekkie jasne masełko. Dziwne. Na korku nic nie widać. Płyn chłodniczy nie ubywa. W zbiorniczku płynu oleju i przedmuchów nie widać. Na oleju obecnym zrobione około 8 tys km. Olej już i tak idzie do wymiany za 2 dni bo czekam na nowy.
Jeśli to zawory gdzie w okolicach Piaseczna , Warszawy najlepiej pojechać aby to ogarnęli dobrze .
Silnik faktycznie ma około 140 tys km. 1.4 77km 8v. Punto EVO 2009


Ostatnio edytowane przez gruby33 ; 08-02-2019 o 22:45
gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 20:23   #2
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Fiat Punto. Głośna praca silnika. Zawory ?

Cytat:
Napisał gruby33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie forsę ale może ktoś się zna lepiej lub miał podobny przypadek.

Czy taki klekot jak na poniższym filmie to zawory ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Żona jeździ na co dzień autem i niestety nie wie nawet kiedy to się zaczęło... Na ciepłym jak wraca z pracy to jest cisza. Gorzej rano jak jest zimny. Dodam, że 2 tygodnie temu jeździłem nim rano i było ok. Więc stało się to w przeciągu tych 2 tygodni. Do tego sprawdziłem olej i było ledwo co na końcówce bagnetu (korek wlewu oleju chyba miał uszkodzoną uszczelkę bo lało się wokół niego z tego co zauważyłem - wymieniony już na nowy). Dolałem w sumie 7 setek aby było prawie na max. Do tego na bagnecie od oleju było takie jak by lekkie jasne masełko. Dziwne. Na korku nic nie widać. Płyn chłodniczy nie ubywa. W zbiorniczku płynu oleju i przedmuchów nie widać. Na oleju obecnym zrobione około 8 tys km. Olej już i tak idzie do wymiany za 2 dni bo czekam na nowy.
Jeśli to zawory gdzie w okolicach Piaseczna , Warszawy najlepiej pojechać aby to ogarnęli dobrze .
Silnik faktycznie ma około 140 tys km. 1.4 77km 8v. Punto EVO 2009
W moim Fordzie Punto to nie występowało.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.