Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2018, 08:48   #11
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Odp: Brak reakcji rozrusznika

To dobry kolega, więc to nie możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za info, dam znać co było nie tak.

marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2018, 11:14   #12
1984muster
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-10-2017
Skąd: Manchester
Model: Mondeo Titnium X
Silnik: 2.2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Brak reakcji rozrusznika

Mialem tak samo. Rozrusznik.
Wyjmij i rozbierz rozrusznik .Sprawdz szczotki itp wyczysc nasmaruj co sie da. Sparwdz klemy w aku czy nie sa luzne i czy wszustko jest dobrze przykrecone do rozrusznika mogl stracicos na tulejach i sie zacial . Ja wymienilem rozrusznik na Made in CCCP i tydzien wytrzymal . Dobrze , ze starego nie wyrzucilem i po mojej wlasnej regeneracji hula do dzis .
1984muster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 09:07   #13
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Odp: Brak reakcji rozrusznika

Oczywiście winny był rozrusznik. Po regeneracji pali jak wściekły. Koszt 200 zł.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 19:18   #14
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Brak reakcji rozrusznika po przekręceniu kluczyka.

Hej.
Spotkał się ktoś z sytuacją, że po przekręceniu kluczyka do pozycji odpalania, był brak jakiejkolwiek reakcji rozrusznika? Kontrolki normalnie się paliły i wszystko było jak zawsze z wyjątkiem tego, że rozrusznik nie kręcił. Silnik był ciepły, bo chwilę wcześniej zatrzymałem się na stacji zatankować paliwo. Wyciągnąłem kluczyk, ponownie włożyłem do stacyjki i tym razem odpalił bez szemrania. Już kiedyś, może z m-c może więcej mi się tak stało, ale wtedy pomyślałem, że może mi się coś pomieszało w głowie i miałem jakąś zajawkę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 21:49   #15
Hugo_Chavez
ford::average
 
Avatar Hugo_Chavez
 
Zarejestrowany: 13-04-2013
Model: S Max
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 120
Domyślnie Odp: Brak reakcji na przekrecenie kluczyka w stacyjce

Szykuj się na wymianę rozrusznika. Lepiej miej to na uwadze żebyś nie musiał w trasie korzystać z lawety.
Hugo_Chavez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 09:57   #16
hamertbu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-08-2015
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 205
Domyślnie Odp: Brak reakcji na przekrecenie kluczyka w stacyjce

Witam koledzy.
Mam podobnie tzn po przekręceniu kluczyka słychać "cykniecie" i nic. czasami po kilku czasami po kilkunastu próbach załapie. moje pytanie czy lepsza regeneracja czy lepiej kupić taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hamertbu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 11:45   #17
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Brak reakcji na przekrecenie kluczyka w stacyjce

Cytat:
Napisał Hugo_Chavez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szykuj się na wymianę rozrusznika.
Albo stacyjki, względnie przekaźnika.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 20:45   #18
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: Brak reakcji na przekrecenie kluczyka w stacyjce

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo stacyjki, względnie przekaźnika.
No właśnie, też upatruje rozrusznik, albo kostkę w stacyjce albo skrzynkę z przekaźnikami. Może być jeszcze przewód albo na połączeniu przewodu z punktem. Usterka dotyczy braku reakcji na przełączenie kluczyka w pozycje rozruch. Kontrolki się palą jak powinny, nic nie przygasa, nie mruga ect. Jest tak jakbym pozostawał w pozycji do palących się kontrolek. Nie wiem czy coś pyka w rozruszniku albo w skrzynce z przekaźnikami, bo w aucie ciężko usłyszeć. Dwa razy pod rząd próbowałem odpalić i nic. Następnie wyjąłem kluczyk ze stacyjki, ponownie włożyłem i auto odpaliło. Do tej pory więcej się nie powtórzyła taka akcja. Podłączyłem komputer, błędów brak, akumulator 90% a ogólnie wymieniony w styczniu 2020. Przy rozruchu mierząc programem chwilowy pobór prądu przekracza nieco ponad 300A. Byłem na diagnostyce, choć teraz uważam, że nie miało to sensu i jedyne co stwierdzili to że akumulator nie jest już taki sprawny jak powinien być i bez jego wymiany dalsza diagnostyka jest nie możliwaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A ja wyraźnie tłumaczyłem, że jak odpala to nie ma problemu z odpaleniem. Kreci aż miło i "pali na dotyk", nawet jak postoi kilka dni nie ruszany. Ostateczne stwierdzenie aso: masz pan assistance, co się pan martwisz najwyżej laweta i do serwisuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2023, 09:10   #19
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Brak reakcji na przekrecenie kluczyka w stacyjce

Cytat:
Napisał benykuleczka1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następnie wyjąłem kluczyk ze stacyjki, ponownie włożyłem i auto odpaliło.
To sugeruje usterkę stacyjki.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2023, 17:05   #20
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: Brak reakcji na przekrecenie kluczyka w stacyjce

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To sugeruje usterkę stacyjki.
No właśnie być może. Sęk w tym, że taka akcja była raz jakiś czas temu i powtórzyła się ponownie w zeszłym tygodniu i nijak nie daje się wymusićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Prościej byłoby, jakby się zepsuło całkiem i basta a tak wymieniać na czuja to trochę szkoda kasy. Nowe części nie są tanie a używki w postaci kostki albo startera odpadaja.
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.