Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2018, 10:47   #211
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Dzięki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzisiaj się za to wezmę jeśli temperatura za oknem pozwoli. Musiałem tylko stoczyć trzpień mocujący wiertła szesnastki do 10mm aby weszło w głowicę ręcznej wiertarki.

__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2018, 10:47   #212
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Ja rozwiercilem trzymając ręką w ręce i też jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 14:44   #213
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Ja kupiłem te tulejki ale poległem przy wymianie. Nie wiedziałem jak odkręcić blachę, do której jest przymocowane zapięcie pasa. Blacha przykręcana na wkręt i nakrętkę - nakrętka od spodu, w prowadnicy fotela...
Póki co po dokręceniu śrub luzy mam już tylko minimalne i zniknęło skrzypienie. Fabrycznie miałem szare (teflonowe?) tulejki.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2018, 18:53   #214
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Rozkręcenie fotela jest przecież proste a tym bardziej odkręcenie mocowania pasa. Coś pokreciles.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 07:57   #215
Tomek_1983
ford::amateur
 
Avatar Tomek_1983
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-08-2016
Skąd: Kórnik
Model: Mondeo mk4
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

U mnie również ostatnio objawił się duży luz w lewym tylnym mocowaniu fotela (z el podnoszeniem/opuszczaniem). Oczywiście powodem była odkręcona śruba HS3. Podczas dokręcania naszła mnie jednak pewna refleksja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy aby szybkość zużywania się tych orginalnych tulejek nie jest, w głównej mierze, uzależniona od częstotliwości podnoszenia/opuszczania fotela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo w moim przypadku przez rok czasu (od kiedy stałem się posiadaczem tego samochodu) był spokój, bo ustawienie fotela nie było ruszane, a ostatnio trochę żona pojeździła i zaczęła przestawiać wysokość fotela i od razu pojawił się problem (jak zwykle - żona wsiadła i popsuła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomek_1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2018, 21:26   #216
Biały85
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-10-2014
Model: Mondeo MKIV TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kupiłem te tulejki ale poległem przy wymianie. Nie wiedziałem jak odkręcić blachę, do której jest przymocowane zapięcie pasa. Blacha przykręcana na wkręt i nakrętkę - nakrętka od spodu, w prowadnicy fotela...
Póki co po dokręceniu śrub luzy mam już tylko minimalne i zniknęło skrzypienie. Fabrycznie miałem szare (teflonowe?) tulejki.
Witam, wystarczy wsunąć płaski śrubokręt pomiędzy śrubę a prowadnice i dzięki temu zakleszczysz ją na tyle, że przestanie się ślizgać i da radę odkręcić od góry. Powodzonka.



Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 02-10-2018 o 08:12
Biały85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2018, 21:32   #217
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Dzięki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak też myślałem, ale odpuściłem robienie tego przy 35 st pod gołym niebem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na dniach zabiorę się za to jeszcze raz.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 21:54   #218
yogibp
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-05-2013
Model: S-Max MK2 | Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi biturbo | 2.0TDCi
Rocznik: 2015 XI 2009 X
Postów: 62
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał Pajko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój gotowy zestaw do naprawy fotela
Tulejki wykonane wg rysunku ccLot
Witam,
Czy jest ktoś w stanie skompletować mi taki zestaw? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znalazłem oferty tylko samych tulei bez całego zestawu. Potrzebuje tego max na piątek.
yogibp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 21:08   #219
cacyk02
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2014
Model: Mondeo, Transit Connect
Silnik: 2.5T, 1.6TDCi
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Można wiedzieć po co tak szerokie te tulejki skoro blacha w którą wchodzą ma 2mm?
cacyk02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 22:44   #220
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Jak przewiercisz to masz 2 warstwy czyli 4 mm. Tak sądzę. U siebie zrobiłem to srubami z foteli innych aut gdzie takie rzeczy sie nie dziejąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie pytajcie z jakiego auta bo miałem pod reka kilkaset foteli wiec chodziłem i szukałem aż trafiłem idealneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.