Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2020, 16:03   #41
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,646
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczymy co będzie
Dokładnie.
Natomiast nie wierzę, że będą weryfikować czy auto rzeczywiście spełnia euro 5/6. Jeśli tak, to moim skromnym zdaniem ogromna rzesza właścicieli "Euro 6" ma problem.
Nie wiem nie znam się, ale dziwnym trafem w ciężarówkach/busach jak weszło Euro6 od razu trzeba było lać w adblue. A takie fordy po 2015 w silnikach 2.0 DW10F spełniają Euro6 bez adblue. Tylko czy rzeczywiście spełniaja? : )

cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 17:11   #42
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał tokamil100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Ford Focus 2 1.6 tdci 2010 z DPF. Chcę się poradzić w sprawie wycięcia DPF-u z auta. Nigdy nie chciałem tego robić, ale powoli czuję się zmuszony.
Sprzedaj auto.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 17:31   #43
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Re: Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzedaj auto.
Chcesz kupić popsute auto? Tak myślałem, że nie bardzo. Też bym nie kupił. Rozumiem, że kolejna porada będzie brzmiała: zezłomuj auto. Fajne te porady na forum bywają, takie życiowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 17:43   #44
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pytał jaki błąd konkretnie pokazuje. Jesteś w stanie napisać co dokładnie dzieje się z autem i opisać te błędy?
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 20:00   #45
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Re: Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał majtol88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pytał jaki błąd konkretnie pokazuje. Jesteś w stanie napisać co dokładnie dzieje się z autem i opisać te błędy?

Błąd P1932-60 (niski poziom dodatku paliwa).

Główne podejrzenie: popsuta pompa dodatku w zbiorniku dodatku paliwa FAP. 3 zbiorniki podmienione w tym jeden zupełnie nowy. Błąd nadal istnieje. Po podmianie zbiorników zawsze wykonywane są odpowiednie resety po stronie komputera. Dodam oczywiście, że zbiornik w rzeczywistości jest pełen płynu.

Sprawdzone okablowanie, wymieniony FACM. Błąd nadal istnieje.

Auto jeździ normalnie, ale nie podaje płynu, więc gdyby próbować z tym jeździć to zaraz zapcha się filtr DPF.

Wcześniej miałem problem ze zbyt częstym dawkowaniem płynu. Teraz z brakiem wykrywania stanu obecnego płynu.

Ostatnio edytowane przez tokamil100 ; 24-11-2020 o 20:16
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 20:16   #46
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,646
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Czy ktoś wie czy tam rzeczywiście jest czujnik poziomu tego płynu czy jest to wyliczane?

Bo jeśli jest to:
- czujnik
- okablowanie czujnika
-

Jeśli nie ma:
- mimo wszystko błędnie zrobiony reset po uzupełnieniu eolys
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 20:19   #47
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Re: Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał tokamil100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 zbiorniki podmienione w tym jeden zupełnie nowy.
Masz któryś tych starych? Może dałoby się zajrzeć do środka co tam siedzi.
BTW gdzie jest FACM? Obok zbiornika?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 20:22   #48
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Re: Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz któryś tych starych? Może dałoby się zajrzeć do środka co tam siedzi.
BTW gdzie jest FACM? Obok zbiornika?
FACM jest pod tylnim siedzeniem. Przyjemny dostęp, łatwo zmienić.

Załączam zdjęcia rozebranego zbiornika - ten akurat nie jest mój. Mój też jeden rozebrałem, ale akurat nie zrobiłem zdjęć.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś wie czy tam rzeczywiście jest czujnik poziomu tego płynu czy jest to wyliczane?

Bo jeśli jest to:
- czujnik
- okablowanie czujnika
-

Jeśli nie ma:
- mimo wszystko błędnie zrobiony reset po uzupełnieniu eolys
Jest czujnik. Wyżej załączam zdjęcia wnętrza zbiornika. 3 zbiorniki podłączałem. Aktualnie mam w 100% nowy, oryginalny za 2500 zł. Nie wierzę, że on również jest popsuty.

Ostatnio edytowane przez tokamil100 ; 24-11-2020 o 20:24
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 20:24   #49
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

I gdzie ta płytka piezo do pomiaru poziomu? To ta tulejka? Masz jakieś bliższe zdjęcia z tego czujnika gdzie wchodzą 3 kabelki?
Widzę sprężynkę, to może jednak jest pływak z czujnikiem magnetycznym (kontaktron albo hall)?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 20:30   #50
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I gdzie ta płytka piezo do pomiaru poziomu? To ta tulejka? Masz jakieś bliższe zdjęcia z tego czujnika gdzie wchodzą 3 kabelki?
Widzę sprężynkę, to może jednak jest pływak z czujnikiem magnetycznym (kontaktron albo hall)?
Ciężko mi powiedzieć. Zdjęć niestety nie mam dokładniejszych. Cały układ opisany jest dość szczegółowo tutaj. Wiedza wyciągnięta z książki warsztatowej ASO, tłumaczona translatorem na język polski: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czujnik ma dwie funkcje. Z jednej strony działa jako czujnik poziomu i informuje o wyczerpaniu dodatku do paliwa. Z drugiej strony monitoruje również lepkość paliwa, która może się zmieniać pod wpływem temperatury zewnętrznej. Czujnik płynu określa następnie, ile dodatku paliwa należy dodać do oleju napędowego.

Załączam jeszcze schemat elektryczny całego układu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przetłumaczony fragment książki warsztatowej na temat układu paliwowego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po angielsku: Opis warsztatowy wymiany modułu FACM: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po angielsku: Opis warsztatowy wymiany zbiornika płynu DPF: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tokamil100 ; 24-11-2020 o 20:50
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.