Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2021, 20:48   #431
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
A ja swojego sprowadziłem z Niemiec jako 5 miejscowy , a polski diagnosta zarejestrował jako 7 osobowy.
Czyli wszystko w porządku. S-Max jest 7. osobowy. Może mieć 5 miejsc lub 7 miejsc

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 12:19   #432
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Kolega pojechał na kolejny już przegląd roczny do tej samej stacji i nie podbili mu bo... w dowodzie ma 4 os.
Focusa 2 (ciężarowy), a kanapa z tyłu na 3 os. Zapytał co niby ma zrobić to powiedzieli że.ma mieć na stałe jakiś podłokietnik (nie ma tam ani pasów ani zagłówka). Pojechał do mechanika i pyta co teraz, a ten sam pojechał na tę samą stacje i przywiózł podbity dowód :-D
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 12:48   #433
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

A co to ma wspólnego z tematem?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 17:36   #434
victor7577
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-04-2010
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 39
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Ile może być warta tylna część podłogi od wersji 7-osobowej?
victor7577 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 10:20   #435
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

jakby co to mam podłogę pod 3. rząd do mk1 - miałem zakładać, ale odpuściłem temat
wydaje mi się, że dałem za nią 350zł na allegro
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 13:49   #436
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co to ma wspólnego z tematem?
Teraz mogę powiedzieć bogatszy o nowe doświadczenie. Dziś w końcu i mi się udało pojechać na pierwszy przegląd w Polsce. S-MAX z Niemiec, wersja 5-os w dowodach 7-os.

Panowie diagności zaczęli go oglądać otworzyli bagażnik i czegoś szukają. Pytam się czego szukają, a oni że siedzeń i pasów (!). I powiedzieli że nie mogą mi go zarejestrować na 7 os. jak w dowodzie bo teraz wszyscy na przeglądach sprawdzają stan faktyczny samochodu.

Zacząłem z nimi lekko dyskutować i powiedzieli że od niedawna nie rejestrują i nie puszczają samochodów patrząc tylko na dowód, tylko sprawdzają ile rzeczywiście w tym samochodzie jest miejsc i czy są pasy. Gdybym miał chociaż wiszące pasy i otwory w podłodze to by może wbili 7-os.

Według nich gdybym teraz chciał mieć wersję 7-os to muszę założyć pasy i fotele w warsztacie, mieć na to fakturę/paragon i wykorzystać jeszcze nowe części (?!) a całość do sprawdzenia i legalizacji na okręgowej stacji kontroli.

Wspomniany wcześniej kolega w zeszłym roku miał problem na stacji "z kratką", bo nie była pełna za fotelami. Wtedy pomyślał że przerejestruje go na wersję 5-os. Kupił gdzieś pas (nie wiem czy nowy) zamontował wszystko posprawdzał i zaczął procedurę. Nie znam szczegółów ale powiedział, że odmówili mu ze względu na to że nie miał papierów ani na pas ani na robociznę. Ostatecznie kupił nową kratkę i pojechał na jej montaż do warsztatu. Tam mu powiedzieli żeby pojechał jeszcze raz w na inną stację i tam go puścili ze starą kratką, ale z pasem powiedzieli jak wyżej. Odpuścił zupełnie wersję 5-os.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 19:06   #437
krolikPL
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Łódź
Model: S-MAX MK1 + MK2
Silnik: Benzyna + Diesel
Rocznik: 2012 + 2019
Postów: 113
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Na pasy musisz mieć fakturę (i muszą być nowe) ale na fotele nie słyszałem. Dzięki za informacje.
krolikPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 21:06   #438
GTab
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: Gorlice
Model: Skoda Rapid; Galaxy mk3
Silnik: 1,0 TSI; 1.8 TDCI
Rocznik: 2017, 2008
Postów: 0
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Jestem teraz na etapie szukania S-Maxa i rozgryzałem temat z tymi 7os. wersjami, obdzwoniłem z 10 diagnostyk i nikt nie chce na pierwszym przeglądzie wbić 7 foteli jak auto ma fizycznie 5. Podobna sytuacja jest z autami które są w PL zarejestrowane, prawie wszystkie sprzedawane są zarejestrowane na 5 os. A spotkałem się z tym że jedna osoba mówiła żę za brak 2 foteli na przeglądzie auto dostało negatywa i bez podbicia przeglądu.

Według diagnostów procedura wygląda tak że trzeba wyciąg z homologacji z VINem danego auta że przewidziany jest montaż 2 dodatkowych foteli. Kolejnym dokumentem jest faktura na montaż foteli wraz z pasami co polecono mi załatwić przez ASO Forda za symboliczną opłatą i wtedy na przegląd na stację Okręgową i opłata 2x90zł. Dlatego odpuściłem i szukam gotowej wersji 7os albo auto z wbitymi 7os w dowodzie.
GTab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 22:44   #439
GTS23
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-10-2017
Model: S-Max MK2
Silnik: 2.0 tdci 180
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Jak widać co SKP to inne podejście. Ja, tak jak pisałem, przed przeglądem musiałem przedstawić dokument potwierdzający modyfikacje, niektóre SKP mają możliwość wystawienia takiej opinii/dokumentu. W "mojej" nie mieli, skierowali mnie w odpowiednie miejsce, gość wystawił papier, że została dokonana zmiana i tyle. Żadnych faktur nie musiałem przedstawiać za zakup pasów (co byłoby absurdem, bo pasy miałem zamontowane przez fabrykę...).
GTS23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 04:32   #440
AlfredMAX
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: S-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 98
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał krolikPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pasy musisz mieć fakturę (i muszą być nowe) ale na fotele nie słyszałem. Dzięki za informacje.
Od kiedy:/? ja mam używane założone i nikt nie wymagał ode mnie żadnej faktury :/ sam wszystko montowałem i bez problemu diagnosta mi to podbił

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka
AlfredMAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.