Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2020, 22:08   #1
adamsonm
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Wymiana fabrycznego audio na inne + sterownie z kierownicy

Cześć.
Posiadam Fokę MK2 FL z owalnym radiem 6000CD. Niestety nie wiem czy to wina moich kabli czy auxa w schowku ale aux praktycznie nie działa. Trzeszczy albo gra jedna strona. Coś ze stykami, poza tym AUX jest mało wygodny a CD nie obsługuje nawet MP3. Szukam czegoś z USB i po przeczytaniu tysiąca stron wyszło, że pozostaje mi tylko wymiana tego radia na inne, bo te owalne są jakieś chore. Chciałbym też zachować sterowanie z kierownicy i teraz pytanie czy ktoś z Was zastosował taką opcje i polecam kogoś w sieci czy brać pierwsze lepsze?

Tak patrząc na szybko to radio np takie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i do tego taki adapter:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sklei się to plug&play do kupy czy potrzeba jakiegoś specjalnego radioodbiornika?


Drugie pytanie czy warto brać ramkę z jakiś zestawów gdzie jest radio + ramka pod owalne radio czy tu lepiej kupić od Forda żeby jako tako było to spasowane?
Tutaj jakaś niby ze sklepu Forda
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Myślałem nawet żeby wrzucić tam radio 2DIN ale nie potrzebuję żadnych dotykowych ekranów ani wielkich wyświetlaczy z navigacją. Jakby się znalazło takie jak jest to 6000CD ale żeby można było wpiąć się z USB to by była bajka, bo preferuję normalne pokrętła/klawisze niż dotyk i walenie światłem jak z latarni z 10 calowych wyświetlaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo opinia o samym radiu będzie mile widziana choć audiofilem nie jestem, byle jakotako grało z czegoś innego niż radio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

adamsonm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 22:38   #2
gszalas
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 113
Domyślnie Odp: Wymiana fabrycznego audio na inne + sterownie z kierownicy

Ja polecam radio sony i moduł ze streamingiem.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
gszalas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 07:15   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Wymiana fabrycznego audio na inne + sterownie z kierownicy

poczytaj sobie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 23:20   #4
adamsonm
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana fabrycznego audio na inne + sterownie z kierownicy

No właśnie żadne androidy i wielkie wyświetlacze mnie nie interesują. Im więcej fizycznych przycisków pokręteł tym lepiej. Mały wyświetlacz od trybu/częstotliwości/tytułu piosenki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dlatego celuję w 1 DINowe bo 2 DINowe najbardziej zbliżone do moich preferencji to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
adamsonm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 23:32   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Wymiana fabrycznego audio na inne + sterownie z kierownicy

Podałem Ci link zebyś wiedział ze niefabryczne rozwiazania mogą być kosztowne i/lub generować dodatkowe kłopoty.

Wygląd/zasięg fm/sterowanie/brak komunikatów na liczniku/kłopoty z zasilaniem.

Owalne sony da dobry efekt dzwiękowy i mozna je rozbudowac o BT, usb i streaming.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 22:33   #6
adamsonm
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana fabrycznego audio na inne + sterownie z kierownicy

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podałem Ci link zebyś wiedział ze niefabryczne rozwiazania mogą być kosztowne i/lub generować dodatkowe kłopoty.
Co do kosztów to chyba jest to najtańsze rozwiązanie patrząc na ceny modułów bt/vc z usb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląd/zasięg fm/sterowanie/brak komunikatów na liczniku/kłopoty z zasilaniem
Wygląd tak, muszę się zgodzić,
zasięg FM też może być nie halo w ciężkich przypadkach
sterowanie stosując odpowiedni moduł a nie chińczyka z aliexpress, który sam się adaptuje pod pilot to chyba nie powinno być problemów.
brak komunikatów na liczniku, to są jakieś? Może tylko godzina.
Kłopoty z zasilaniem raczej ciężko osiągnąć, taki sam prąd idzie.


Niestety nie czuję się na siłach żeby rozbierać pół auta i kupić używane radio owalne Sony i dokładać całe wiązki.

Jest również jakaś opcja ale tego oprócz jednego filmiku na YT nie znam:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niestety rzadko kiedy dostępne + tylko srebrne a ja radio i środek mam ciemny.

Stąd sumarycznie wyszło, że musi wjechać jakiś "zamiennik" bo nic oryginalnego z USB tam nie wsadzę (albo z powodu braku umiejętności i zwykłego strachu, że narobię więcej kłopotów niż to warte albo z braku odpowiedniego koloru).
adamsonm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 23:31   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Wymiana fabrycznego audio na inne + sterownie z kierownicy

Trochę popłynąłeś i to w złym kierunku.

Moduły BT kosztują, leniuch może kosztować jeszcze więcej, może być taniej, roboty jest na godzinę.

Ostatecznie wszystko działa, gada z autem bez zacięć i ma odpowiednią jakość dźwięku.

Na liczniku może być bardzo dużo informacji z radia i BT, trzeba to sobie tylko włączyć.

Oryginalne radio nie będzie miało kłopotu z uruchamianiem z zapłonem/lub bez oraz restartami.

Link z wnioskami dostałeś. Zajrzałeś tam w ogóle?
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2020, 21:04   #8
adamsonm
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana fabrycznego audio na inne + sterownie z kierownicy

Oczywiście, że zajrzałem. Zanim ten temat napisałem to przeglądałem różne w tym cytowany przez Ciebie.

I z tego co pamiętam został w tym temacie zamontowany chińczyk z aliexpress a nie dokładany moduł BT/VC z USB.

I faktycznie o tych Twoich fotkach zapomniałem (pokazywana trasa na liczniku z radia), ale to chyba też nie jest oryginalne radio?
adamsonm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2020, 21:42   #9
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Wymiana fabrycznego audio na inne + sterownie z kierownicy

Oczywiście że oryginał, co z resztą napisałem (uważni zauważyli)
Blaupunkt FX

powyżej masz dane z radia
częstotliwość lub nazwa po RDS, zamiennie z track info z Audio CD lub AUX jeśli USB/BT Audio

W miejscu navi przy Voice Control lub połączeniu tel. są stosowne komunikaty.

Dziś chyba dam już sobie spokój i nie złożę na stole VC z radiem i licznikiem. Dopiero co sprawdziłem z sony świeżo ulepione wiązki do BT i rozpiąłem wszystko.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 07-11-2020 o 21:47
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 19:34   #10
adamsonm
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana fabrycznego audio na inne + sterownie z kierownicy

Pytanie jeszcze mam, bo brak czasu i w sumie chęci wydawania kolejnych PLNów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pomyślałem sobie, że skoro całe życie za fajerą spędziłem w Fieście z 97 z radiem Pioneera na CD z MP3 i mam na chwilę obecną kilka nówek CD-RW to...

1) Radio Sony odtwarza CD-RW (bo mp3 chyba już bierze, a nie jak to owalne 6000CD)?
2) Jeżeli pytanie 1 = tak to jakiego softu szukać, żeby w razie czego z czasem dołożyć wiązkę i mieć cały komplet z BT/VC/USB i mikrofonem w obudowie lampki?

Jak odp 1 = tak to może macie jakieś sprawdzone aukcje albo ktoś z Was ma na sprzedaż takie radyjko?
Bo w przypadku takiej przekładki rozumiem, że ten "pilot" będzie działał i dane (na chwilę obecną chyba tylko godzina) zostaną przekazane do licznika?
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamsonm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
6000cd , focus , radio , sterowanie radiem


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.