Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2011, 18:27   #41
Artur37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: PISZ
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Witam ponownie - widzę że to przygasanie to jakaś czarna magia i chyba już nic nam (wszystkim tym co migają, przygasają czy pulsują światła) nie pomoże
to jest dołujące a tym bardziej że w prawie nowych samochodach.
Pojadę po nowym roku do fachowca od instalacji Bosch może on coś pomoże a jak ustali co to jest to wam napiszę albo napiszę nawet jeżeli nic nie ustali a podobno jest naprawdę dobry w te kocki, tak przynajmniej polecali mi go znajomi.

Artur37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 11:56   #42
michalkoczur
ford::average
 
Avatar michalkoczur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 29-10-2011
Skąd: Bielsko-Biala/Roeselare
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2010
Postów: 186
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

witam
czy jakies nowe wiesci w sprawie swiatelek? pozdro.
michalkoczur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 18:40   #43
Bandites
ford::beginner
 
Avatar Bandites
 
Zarejestrowany: 30-03-2012
Skąd: Z Polski
Model: Mondeo MK3 FL GHIA X Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115km 6 biegów
Rocznik: IX 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

podepnę się pod temat jeśli pozwolicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co prawda mam Mondka MK3 ale taki sam objaw jakiś czas temu zauważyłem u siebie (przygasanie świateł) ale nie cały czas, tylko raz na kiedyś mi taki objaw się robił
już wtedy wiedziałem że albo regulator napięcia, albo alternator kończy swój żywot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nic z tym nie robiłem i jeździłem aż do 2 tyg temu podczas jazdy zapaliła się kontrolka ładowania a że jechałem akurat do mechanika z czym innym poprosiłem by mi zerknął na alternator, okazało się że szczotki się skończyły, łożysko zajechane, komutator ledwo zipie, koszt regeneracji pod Koszalinem 200zł (+ dojazd we własnym zakresie) i teraz jak na razie mam spokój z przygasającymi światłami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Bandites jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2012, 09:27   #44
Hoplita
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Ok Skórca
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Witam wszystkich

Potrzebuje pomocy , ponieważ mam problem z moim Focusem 1.6 16V 1999r a mianowicie jak go kupiłem było wszystko w porządku po pewnym czasie zauważyłem ze światła mi przygasają i wszystko co ma podświetlenie w samochodzie , zaprowadziłem wiec go do mechanika wyszło ze ma przeszło 15V ładowania wymienił mi regulator 175zł ale nic nie pomogło zaproponował zmianę aku wiec tez to zrobiłem tez kicha wiec stwierdził ze trzeba kopić cały alternator bo możne mieć przebicie na zwojach wiec tak zrobiłem 200zl regeneracja i co najciekawsze nic mi to nie pomogło wiec wybrałem sie do serwisu forda tam stwierdzili ze regulator napięcia nie współgra z komputerem wizyta 200zł wymieniłem regulator na Magneti Mirelii podobno jest on oryginalną częścią alternatora focusa 150zł i nic nie mam juz siły do niego gdzie tkwi problem gdy odłączam wtyczkę kompa od alternatora jest dobrze tylko ja podłącze już lądowanie jest ok 15V
POMOCY
Hoplita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2012, 09:49   #45
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Ze swojego doświadczenia wiem, że po awarii regulatora zapisuje się błąd, który trzeba wykasować przed włożeniem nowego, czy zmianą alternatora.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2012, 13:56   #46
Piterr
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-11-2011
Skąd: Skarżysko
Model: Mondeo IV
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Wracając do wątku przygasających świateł - w MK4 Benzyna 1.6 odebranym w grudniu 2011r również światła przygasają . Z moich obserwacji wynika, że ma to związek z obrotami silnika. Bardzo łatwo mogę zaobserwować to zjawisko podczas wjazdu do garażu, w momencie ruszania na chwilę przygasają światła.
Piterr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2012, 16:12   #47
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Można ruszać lekko zduszając silnik (obroty poniżej 750) i wtedy przygasną, ale w normalnych warunkach nie zauważyłem oprócz awarii alternatora, po której wsadzili mi nowy chiński... podpiąłem ELM, popatrzyłem na napięcia na wykresach i kazałem wymontować - wstawiłem używkę i jeżdżę.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2012, 19:09   #48
szpiotr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Witam. U siebie też już wcześniej zaobserowowałem to pulsowanie świateł, ale teraz jakby po 2 latach jest większe. W poprzednim MK3 też miałem to zjawisko. Problem rozwiązałem sam czyszcząc dokłAdnie połączenia na przewody masowe w okolicach lewej podłużnicy. Od momenty wyczyszczenia tych styków problem zniknął. Na forum elektrody znalazłem podobny przypadek, tam kolega dodatkowo pociągnął sobie przewód masowy bezpośrednio do alternatora i również problemy się skończyły. Było to w MK3. Warto spróbować tego rozwiązania w Mk4. Jezeli ktos to zrobi niech się pochwali czy pomogło, ja będe miał czas chyba dopiero w grudniu.
szpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2012, 19:03   #49
michalkoczur
ford::average
 
Avatar michalkoczur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 29-10-2011
Skąd: Bielsko-Biala/Roeselare
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2010
Postów: 186
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

u mnie po roku tez bardziej mrugaja. ostatnio zagadnalem w aso to powiedzieli ze to normalne (!) i ze jak chce to moge sobie kupic nowy alternator...
michalkoczur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2012, 19:37   #50
motylanogha
ford::beginner
 
Imię: Nie pamiętam
Zarejestrowany: 06-05-2010
Skąd: z Polska
Model: mk4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

A ja po prostu od czasu do czasu w okresie jesienno-zimowym czyszczę reflektory na glanz!

Pomaga! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
motylanogha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.