Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2014, 18:29   #1
szpiotr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 31
Post Dziwne zachowanie obrotów silnika 1.4 96KM

Moja nowo zakupiona Fiesta z 2011 roku ma wg. mnie coś nie tak z silnikiem. Przy każdej zmianie biegów na wyższy obroty silnika rosną o jakieś 50-100 i dopiero zaczynają spadać. Jeżdzę autami rożnymi już 18 lat, więc to nie jest tak, że za wsześnie naciskam sprzęgło a za poźno puszczam gaz. Poza tym stwierdzam słabe hamowanie silnikiem - gdy hamuje na jakimś biegu silnikiem to jeszcze powyżej 1500 obr/min jakoś hamuje (wówczas komputer pokazuje spalanie 0 l/100km), natomiast poniżej 1500 obr/min mam wrażenie że gaz się zacioł silnik hamulej bardzo słabo (wówczas nawet komputer pokazuje już spalanie rzędu 2-3 l/100km mimo hamowania silnikiem). Gdy na przykład nacisne w tym momencie sprzęglo obroty szybko fajnie spadają do biegu jałowego - czyli zachowuje się poprawnie. Czy ten typ tak ma ? Czy może to wina instalacji gazowej ? Nie stwierdziłem aby gdzieś podbierał sobie "lewe" powietrze, sama instalacja też pracuje prawidłowo. Ale problem z tymi obrotami wystepuje zarówno na benzynie jak i na gazie. Czy ten typ tak ma czy jednak coś jest nie tak z tym silnikiem ??

szpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 18:33   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie obrotów silnika 1.4 96KM

Jeżdżę taką fiestą tylko bez gazu i nie zauważyłem nic takiego jak opisujesz
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 22:18   #3
michalb77
ford::average
 
Avatar michalb77
 
Zarejestrowany: 11-03-2012
Skąd: SWD
Model: Fiesta mk7 Sport
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie obrotów silnika 1.4 96KM

Cytat:
Napisał szpiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym stwierdzam słabe hamowanie silnikiem - gdy hamuje na jakimś biegu silnikiem to jeszcze powyżej 1500 obr/min jakoś hamuje (wówczas komputer pokazuje spalanie 0 l/100km), natomiast poniżej 1500 obr/min mam wrażenie że gaz się zacioł silnik hamulej bardzo słabo (wówczas nawet komputer pokazuje już spalanie rzędu 2-3 l/100km mimo hamowania silnikiem).
Tak ma być, poniżej 1500 obr.min komputer włącza wtryski. Miałem tak nie tylko we Fiescie, w każdym aucie z wtryskiem jest taki sam efekt.
michalb77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 09:58   #4
Mr_K
ford::beginner
 
Avatar Mr_K
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: KRK
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie obrotów silnika 1.4 96KM

Cytat:
Napisał szpiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy każdej zmianie biegów na wyższy obroty silnika rosną o jakieś 50-100 i dopiero zaczynają spadać
Wiele ludzi nie zwraca na to uwagi; u mnie jest tak samo. Nie szukałbym żadnej awarii w takim zachowaniu. Pedał gazu w tym aucie działa na zasadzie potencjometru - zmiana rezystancji w tym przypadku może nie być tak szybka jak zamknięcie przepustnicy, gdy pedał gazu jest na lince ( tak sądzę; żeby to potwierdzić trzeba by sprawdzić z jakimś salonowym autem - może to być również kwestia zużycia elementów ciernych/ślizgowych rezystora)

Co do słabego hamowania - michalb77 wyjaśnił. Moja Fiesta zachowuje się tak samo.

Pozdr.
__________________
That awkward moment when someone asks you to tell more about yourself, and you're like :

OH GOD, WHO AM I ?
Mr_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.