Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2011, 10:08   #1
mortifero
ford::beginner
 
Avatar mortifero
 
Zarejestrowany: 05-06-2011
Model: Ford Fokus MK2 FL kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie gwałtowny wzrost obrotów przy 4 i 5- tym biegu

Witam

Od jakiegoś czasu mam pewien problem. Przy bardzo dynamicznej jeździe, w momencie przerzucania biegu z 3 na 4 obroty silnika mocno wzrastają (do około 3000 obrotów) samochód zbiera się ale strasznie głośno 'ryczy' a następnie obroty powoli spadają do 2000 i zaczynają pracować 'normalnie'.
Podobnie jest przy zmianie z 4 na 5. Jednak gdy pilnuję obrotów, tzn 'nie deptam' mocno nic się nie dzieje.
Kompletnie nie znam się na autach... z początku myślałem, że to może problem z wtryskiem albo, że jakiś filtr może jest przypchany... ostatnio podjechałem do jednego mechanika, który powiedział, że to problem sprzęgła a konkretnie wysprzęglika oraz, że jego wymiana to koszt około 900zł + robocizna.

Czy faktycznie problem ten dotyczy tej usterki? Czy może być jakaś inna przyczyna?
Nie znam dobrego, zaufanego mechanika, który by mi na to pytanie odpowiedział i doradził... a nie chcę wyrzucać kasy na coś co może okazać się w porządku.

Będę niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

mortifero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 11:32   #2
Yosephtbg
ford::average
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 24-09-2007
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Focus st170
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002r
Postów: 58
Domyślnie Odp: gwałtowny wzrost obrotów przy 4 i 5- tym biegu

Mechanik ma rację niestety, z czasem kiedy sprzęgło będzie bardziej zajeżdżone będziesz to odczuwal na niższych biegach, a będzie się niszczyło coraz szybciej.
Sam to przeszedłem niestety. Po pewnym czasie tak jak piszesz obroty spadają bo sprzęgło przestaje się ślizgać i działa normalnie.

Ostatnio edytowane przez Yosephtbg ; 05-06-2011 o 11:44
Yosephtbg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 12:25   #3
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: gwałtowny wzrost obrotów przy 4 i 5- tym biegu

wedlug mnie jak juz to robic to calosc zmieniac nie sam wysprzeglik.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 12:32   #4
mortifero
ford::beginner
 
Avatar mortifero
 
Zarejestrowany: 05-06-2011
Model: Ford Fokus MK2 FL kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: gwałtowny wzrost obrotów przy 4 i 5- tym biegu

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wedlug mnie jak juz to robic to calosc zmieniac nie sam wysprzeglik.
Tzn cena ~900zł uwzględnia właśnie całe sprzęgło
mortifero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 13:44   #5
weronika112
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-01-2011
Skąd: nasielsk
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 22
Domyślnie Odp: gwałtowny wzrost obrotów przy 4 i 5- tym biegu

Witam cena za całe sprzęgło kompletne z wysprzęglikiem luka to 700 a valeo to 730-760 a jak poszukasz na allegro to z wysyłką za luka zapłacisz w granicach 650 a robocizna to 200-300zł .Wiem bo ostatnio ja wymieniałem ,miałem takie same objawy jak ty .
weronika112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 19:33   #6
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: gwałtowny wzrost obrotów przy 4 i 5- tym biegu

Cytat:
Napisał mortifero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Od jakiegoś czasu mam pewien problem. Przy bardzo dynamicznej jeździe, w momencie przerzucania biegu z 3 na 4 obroty silnika mocno wzrastają (do około 3000 obrotów) samochód zbiera się ale strasznie głośno 'ryczy' a następnie obroty powoli spadają do 2000 i zaczynają pracować 'normalnie'.
Podobnie jest przy zmianie z 4 na 5. Jednak gdy pilnuję obrotów, tzn 'nie deptam' mocno nic się nie dzieje.
Kompletnie nie znam się na autach... z początku myślałem, że to może problem z wtryskiem albo, że jakiś filtr może jest przypchany... ostatnio podjechałem do jednego mechanika, który powiedział, że to problem sprzęgła a konkretnie wysprzęglika oraz, że jego wymiana to koszt około 900zł + robocizna.

Czy faktycznie problem ten dotyczy tej usterki? Czy może być jakaś inna przyczyna?
Nie znam dobrego, zaufanego mechanika, który by mi na to pytanie odpowiedział i doradził... a nie chcę wyrzucać kasy na coś co może okazać się w porządku.

Będę niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Sprzęgło Bay Bay ( Welcome nowe sprzęgło ) zmieniaj bo potem będzie jeszcze gorzej aż wkońcu z jedynki nie będziesz mógł ruszyć
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 17:58   #7
mortifero
ford::beginner
 
Avatar mortifero
 
Zarejestrowany: 05-06-2011
Model: Ford Fokus MK2 FL kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: gwałtowny wzrost obrotów przy 4 i 5- tym biegu

2 lata minęły i czas odświeżyć temat... sprzęgło jeszcze 'śmiga' ale już nie tak jak 2 lata temu. Tzn ślizga się mocniej ale jeszcze 'daje radę'.

Pytanie:

Jaki jest koszt wymiany sprzęgła w roczniku 2002 (Mk1), TDDi, 90KM ?
Chodzi mi o części + robocizna (plus minus). Wcześniej była wycena dość wysoka (tak mi się wydaję) - znalazłem na allegro sprzęgło, docisk i wysprzęglik w łącznej kwocie 350zł - proszę o weryfikację.

Mi jeszcze nie przeszkadza aż tak bardzo ale zima się skończyła i nie udało mi się w tym czasie sprzedać auta... teraz chcąc nie chcąc muszę wymienić sprzęgło bo klientowi nie wmówię już, że ślisko na drodze ;P

Ostatnio edytowane przez mortifero ; 17-04-2013 o 18:01
mortifero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 22:56   #8
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: gwałtowny wzrost obrotów przy 4 i 5- tym biegu

Cytat:
Napisał mortifero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz chcąc nie chcąc muszę wymienić sprzęgło bo klientowi nie wmówię już, że ślisko na drodze ;P
Ty zbóju ;P
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 17:37   #9
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: gwałtowny wzrost obrotów przy 4 i 5- tym biegu

Cytat:
Napisał mortifero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...znalazłem na allegro sprzęgło, docisk i wysprzęglik w łącznej kwocie 350zł...
Oczywiście używane ?
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 05:14   #10
mortifero
ford::beginner
 
Avatar mortifero
 
Zarejestrowany: 05-06-2011
Model: Ford Fokus MK2 FL kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: gwałtowny wzrost obrotów przy 4 i 5- tym biegu

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście używane ?
Nie, 100% nowe.
Wkleiłbym linki ale wiem, że na niektórych forach jest to zabronione (a nie mam czasu na czytanie regulaminu) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wysprzęglik - 150zł
sprzęgło+docisk - 209zł
mortifero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
obroty , sprzęgło , wysprzęglik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.