Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2018, 15:03   #11
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: kostka podłączenia reflektora

Cytat:
Napisał DamianUK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobny problem a mianowicie chodzi o to ze obie wtyczki, ta z reflektora i ta od wiązki, są trochę zasniedziale (zielony, kolorowy nalot). Nie świeci mi jedna żarówka Reflektor przekładalem do innego mondka i wymieniłem żarówkę i dalej nie świeci. W jaki sposób mogę to najlepiej wyczyscic
Są takie spraye do czyszczenia połączeń elektrycznych, możesz wspomóc się jakimś pędzelkiem aż będzie czyste. Ale jak za bardzo już zjadło piny to i czyszczenie nie pomoże.

klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2018, 15:10   #12
DamianUK
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 22-01-2018
Skąd: UK
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Odp: kostka podłączenia reflektora

Dzięki, pomogło ��
DamianUK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 21:00   #13
Kill3rReaper
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Bełchatów, Łódź, Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: kostka podłączenia reflektora

Cześć!
Odgrzeję kotleta, ale jestem dopiero co po dosyć długiej i męczącej walce z niedziałającym co chwilę reflektorem w swoim Mondku.
Otóż nieumiejętnie demontując tytułową kostkę / wtyczkę reflektora / lampy ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) ułamałem górny zatrzask. Kostka nie była zabezpieczona i co chwilę nie było przewodzenia, przez co miałem na C+ ciągłą informację o usterce świateł. Klejenie awaryjne taśmą klejącą działało na góra max kilkadziesiąt kilometrów. Pod wpływem wysokiej temperatury z silnika, "amerykańska uniwersalna srebrna taśma" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. popuszczała ucisk i wtyk się wysuwał.
Naszukałem się na szrotach kostki z kabelkami, niestety bez skutku: wszędzie dostępne były już połamane... Jednak przeglądając portale aukcyjne znalazłem pasującą wtyczkę za... 15pln. Nową. Jednak, chyba mało kto wie, że pasuje ona do Mondeo Mk4, bo googlając kod produktu nie byłem (może źle szukałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) w stanie trafić na nic związanego z Fordem Mondeo... Dlatego popełniłem ten post.
Kod złącza pasującego do naszych Mondków: 1J0973737
Co może być jeszcze przydatne... O ile odcięcie uszkodzonej wtyczki, pilnowanie się by nie pomylić żadnych kabli i samo zakładanie tych żółtych gumeczek wraz z konektorami żeńskimi nie przysparza zbyt wiele problemów komuś średnio zręcznemu (polecam jakieś małe / średniej wielkości szczypce), o tyle samo wciskanie ich jest już zajęciem ciężkim. A raczej było, dopóki nie zorientowałem się, że tę wtyczkę w środku się przesuwa! Stąd symbol strzałki na niej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wtyczka podczas montowania konektorów żeńskich powinna być przestawiona przeciwnie do wskazania strzałki (inaczej za nic nie wejdą). Po zamontowaniu wszystkich konektorów, staramy się przesunąć (tak, by nie połamać obudowy wtyki) różowy środek wtyczki zgodnie z kierunkiem strzałki (ostatnie zdjęcie pokazuje dolną wtyczkę przesuniętą, górna nieprzesunięta). Ja używając maksymalnej ilości siły nie byłem w stanie tego przestawić (może kabelki nie były perfekcyjnie wpasowane...?). Dopiero próbując wpiąć się w wtyką w lampę zacząłem nierówno ją wkładać z jednej strony i w momencie jak z tej strony zaczęła wchodzić docisnąłem z drugiej i wskoczyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak na szybko chciałem podzielić się z Wami, mam nadzieję, że się komuś przyda. Ja nie mogłem znaleźć, namęczyłem się, straciłem w sumie z 3h, a w rzeczywistości jak się ma narzędzia i wie jak zrobić to czas roboty max 1h i 15pln za wtyczkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image002.jpg (86.3 KB, 197 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg image004.jpg (76.3 KB, 181 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg image006.jpg (80.3 KB, 172 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg image008.jpg (75.6 KB, 170 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg image014.jpg (78.5 KB, 193 wyświetleń)
Kill3rReaper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2019, 14:50   #14
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: kostka podłączenia reflektora

Zawsze zamiast ciąć wiązkę można użyć [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 16:55   #15
Ox3000cc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Wtyczka przedniego reflektora nie wchodzi w złącze

Witam,

Mam dość nietypowy problem, wydaje się być błahy, ale wczoraj po ~1h próbowania ostatecznie rzuciłem rękawicę.

Mianowicie wtyczka / kostka przedniego reflektora nie chce wejść.
Oglądałem czy czasem piny są mocno przekrzywione, ale nic nie zauważyłem.

{ kierunki są od strony jakby się siedziało za kierownicą }
Lampa przednia lewa:
https://i.imgur.com/LOVurSr.jpg

Lampa przednia prawa:
https://i.imgur.com/nzrH0ZM.jpg

{ nie widzę żeby piny były jakoś mega przekrzywione na którejś z kostce }

Niemniej do przedniej LEWEJ lampy nie mogę podłączyć lampy, lampa nie wchodzi całkowicie - nie "łapię" zatrzasku...
PRAWA wchodzi bez problemu...

Kostka od przedniej lewej lampy wygląda tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziwi mnie jedno zagięcie; na filmie w prawym dolnym rogu, tak jakby tam nie stykało?
-> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy ktoś miał podobny problem?
Ew. jak sprawdzić co jest problemem (piny na reflektorze, czy też zdeformowana kostka)?

Ostatnio edytowane przez Ox3000cc ; 08-05-2020 o 17:05
Ox3000cc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2020, 01:22   #16
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Wtyczka przedniego reflektora nie wchodzi w złącze

Zapewne wewnętrzna część kostki jest przesunięta.
Tu jest post kolegi Kill3rReaper o kostce reflektorów (zwróć uwagę na ostatnie zdjęcie):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2020, 11:57   #17
Ox3000cc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wtyczka przedniego reflektora nie wchodzi w złącze

Hej,

Tak widziałem ten post i próbowałem przesuwać kostkę przeciwnie do strzałek, zanim podłączyłem (u mnie da się bez problemu przesunąć przeciwnie do strzałek i z powrotem do "naturalnej" pozycji - jest to oryginalna kostka do xenona, łacznie 10 pinów).

Niestety bez skutku. Nadal nie wchodzi reflektor.

Postanowiłem zamówić kostkę z allegro:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przyjdzie we wtorek-środę.

Jak kostka (nowa - zamiennik z różowym kolorem) wejdzie w reflektor, to mam informacje że wadliwa jest oryginalna kostka / wtyczka.

Jak nie wejdzie, to mam informacje, że jest coś nie tak z pinami.

Ostatnio edytowane przez Ox3000cc ; 10-05-2020 o 12:08
Ox3000cc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2020, 12:03   #18
Ox3000cc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Odp: kostka podłączenia reflektora

Motyw od znajomego mechanika:

Jeśli masz ułamany zatrzask, to możesz po prostu wyjąc uszczelkę (pomarańczowy kolor w oryginalnej wtyczce), wtedy da się wcisnąć kostkę znacznie głębiej i nie będzie wypadać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest to rozwiązanie tymczasowe, ale wg mnie najlepsze (np. dojechanie do mechanika albo gdy musimy mieć auto sprawne na N dni-tygodni).

Oczywiście ryzykujemy parowaniem reflektorów i ew. że dostanie się woda do pinów, więc lepiej jest kupić nowy zamiennik albo używaną kostkę (uwaga na ilość pinów!) z allegro.

EDYCJA:
Lol dopiero teraz zauważyłem, że temat został złączony (przeniesienie posta przez moderatora oraz złączenie dwóch tematów w 1), o informacji w powyższym poście wiedziałem od jakiegoś czasu, ale zapomniałem napisać.
Nie rozwiązuje ona mojego problemu w:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Ox3000cc ; 10-05-2020 o 12:21
Ox3000cc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 22:19   #19
Ox3000cc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wtyczka przedniego reflektora nie wchodzi w złącze

Cytat:
Napisał Ox3000cc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,
Postanowiłem zamówić kostkę z allegro:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przyjdzie we wtorek-środę.

Jak kostka (nowa - zamiennik z różowym kolorem) wejdzie w reflektor, to mam informacje że wadliwa jest oryginalna kostka / wtyczka.

Jak nie wejdzie, to mam informacje, że jest coś nie tak z pinami.

Przyszła nowa kostka i okazuje sie ze wchodzi w reflektor bez problemów.
Próbowałem kilka razy i wszystko OK.

Po bliższym przyjrzeniu się starej kostce okazuje się że jednak jest trochę zmaltretowana + inaczej była uszczelka ustawiona.
Po wywaleniu uszczelki (jutro wrzucę nowa pomaranczowa uszczelke od zamiennika) wtyczka wchodzi - jednak po odpaleniu auta, okazuje sie ze chyba piny nie łączą (lol).

Za pierwszą "udaną" próbą zapaliły się tylko pozycyjne (na drugim reflektorze wszystko swieci).
Nastepnie 2 razy spryskałem piny sprayem do czyszczenia styków (w kostce i reflektorze) i zapaliły się tylko światła mijania + kierunkowskaz (pozycyjne i długie niet).

Odnosze wrazenie, ze lewy reflektor byl znacznie czesciej wyjmowany w tym aucie (maltretacja kostki) i byly styki czyszczone mechanicznie (to moglo je lekko wygiac).

Wiec problem z tym ze kostka nie wchodzi rozwiazany.
Jutro poszukam info tutaj jak dobrze wyczyscic styki (chociaz pewnie trzeba bedzie mechanicznie, bo spray gowno daje - MOTIP do czyszczenia styków).

Ostatnio edytowane przez Ox3000cc ; 13-05-2020 o 23:11
Ox3000cc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2020, 15:06   #20
Ox3000cc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wtyczka przedniego reflektora nie wchodzi w złącze

Ok dzisiaj mam czas, więc napiszę posta (żeby podzielić się wiedzą co tam wygrzebałem / się dowiedziałem):

1)
Cytat:
Napisał Kill3rReaper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć!
Jednak przeglądając portale aukcyjne znalazłem pasującą wtyczkę za... 15pln. Nową. Jednak, chyba mało kto wie, że pasuje ona do Mondeo Mk4, bo googlając kod produktu nie byłem (może źle szukałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) w stanie trafić na nic związanego z Fordem Mondeo... Dlatego popełniłem ten post.
Kod złącza pasującego do naszych Mondków: 1J0973737
Dobrze by było wspomnieć, że obecnie na allegro występują 3 wersje kostek:
- tańszy zamiennik
- droższy zamiennik
- OE od Volkswagena (oryginał + nówka).

Ja osobiście kupowałem na szybko i kupiłem tańszy zamiennik. Jest on gorszy od fabrycznej kostki Forda (cieńsza uszczelka pomarańczowa + plastik jest mniej giętki, więc można łatwiej uszkodzić np. zatrzask podczas wyjmowania lampy).

Sama wymiana u mnie polegała na przecięciu kostki, wyjęciu pinów z kablami oraz zamontowanie tego w nowej kostce (tańszy zamiennik).

Osobiście jak teraz bym kupował to kupił bym droższy zamiennik albo oryginał.

2)
Cytat:
Napisał Kill3rReaper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć!
Co może być jeszcze przydatne... O ile odcięcie uszkodzonej wtyczki, pilnowanie się by nie pomylić żadnych kabli i samo zakładanie tych żółtych gumeczek wraz z konektorami żeńskimi nie przysparza zbyt wiele problemów komuś średnio zręcznemu (polecam jakieś małe / średniej wielkości szczypce),
Nie wspomniałeś tutaj dokładnie o tym, ale ten zestaw co kupiłeś posiada konektory do zaciskania, przy czym zaciskanie poprzez SZCZYPCE (domniemam że tak zrobiłeś), jest bardzo słabym rozwiązaniem (takie zaciskanie jest nietrwałe).

Lepiej to zacisnąć poprzez zaciskarkę albo zlutować (lepiej, ale do tego potrzeba umięjętności).

Więcej informacji:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na allegro można kupić kostkę z zaciśniętymi konektorami + wiązką (wtedy zostaje lutowanie kostki).

3)
Cytat:
Napisał Ox3000cc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po bliższym przyjrzeniu się starej kostce okazuje się że jednak jest trochę zmaltretowana + inaczej była uszczelka ustawiona.
Po wywaleniu uszczelki (jutro wrzucę nowa pomaranczowa uszczelke od zamiennika) wtyczka wchodzi - jednak po odpaleniu auta, okazuje sie ze chyba piny nie łączą (lol).
Źródłem problemu jest spryskanie kostki od reflektora sprayem do czyszczenia styków. Zauważyłem, że wtedy uszczelka od kostki (pomarańczowa) wydłuża się i nie styka idealnie do dołu kostki.
Innymi słowy zmienia swój koształt z mocno zaokrąglonego prostokąta, na prostokąt z dwoma zaokrąglonymi mocno rogami + 2 lekko.

Wtedy gniazdo z pinami od reflektora jest zablokowane w tych miejscach:
https://i.imgur.com/14NcqLs.jpg

Gadałem ze znajomym mechanikiem (rodzina) i mówił, że ten problem jest dość pospolity. Oraz że ew. jak mu brakuje cierpliwości + musi coś zrobić szybko ("Panie, zrób mi to w 2h!") to ew. to uszczelkę się wywala, ale osobiście w swoim aucie by ją zostawił, bo chroni piny przed wilgocią.

Osobiście kupiłem drugą tanią kostkę, rozwaliłem ją i wrzuciłem uszczelkę nowa do kostki w swoim aucie.

4)
Cytat:
Napisał Ox3000cc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro poszukam info tutaj jak dobrze wyczyscic styki (chociaz pewnie trzeba bedzie mechanicznie, bo spray gowno daje - MOTIP do czyszczenia styków).
Trochę przeszukałem TO forum, ale osobiście nie znalazłem nic sensownego.
Dalej po przeczytaniu tego posta na elektrodzie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Stwierdziłem, że wyczyszczę to mechanicznie.
Wyczyściłem piny przy użyciu pęsety. Wiec poszedłem do drogeri i kupiłem pęsętę z "ostrymi końcówkami" (donegal).
Wygląda tak:
https://image.ceneostatic.pl/data/pr...rna-ukosna.jpg
{ ale jakakolwiek z ostrymi końcówkami będzie OK }

Sam proces wyglądał tak:
1. "Nalewam" spray do czyszczenia styków, do czystej popielniczki. Ew. ustawiam ją pod kątem, wtedy wystarczy mniej "nalać".
2. Używam patyczka do uszu, żeby wata nasiąkneła sprayem (notabene związki ropy + alkohol izopropylowy).
3. Jeżdze patyczkiem po pinach, żeby wyczyścić syf (będzie wymagane kilka-kilkanaście patyczków). 2 małe piny ze słabym dostępem, można wyczyścić nasiąkniętym ręcznikiem papierowym.
4. Łapię pęsetą styki i "jeżdzę" w obie strony. Tlenki / Syf zacznie odłazić ze styków.
5. Powtarzam cały proces aż styki mniej więcej będą miedziane, zamiast zielonych lub "czerwonych".

6. Wszystkie styki zabezpieczam wazeliną techniczną bezkwasową.


5)
Warto o tym wspomnieć... Ale znajomy mechanik wspominał, że miedziane styki da się "odratować" przed wymianą, poprzez zastosowanie "sreberka" za 70-80pln (lutujemy styki, wtedy pokrywają się one cyną? i nie korodują).
Nie powiedział więcej szczegółów, ani nawet nie mógł sobie przypomnieć jak się nazywa owe "sreberko" (co wpisać na allegro)

Ostatnio edytowane przez Ox3000cc ; 24-05-2020 o 15:11
Ox3000cc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.