Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2021, 11:04   #11
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Światła dzienne duolight zamiast halogenów - pytanie o podłączenie

Nie dawaj dziennych na "0" W nissanie żony dzienne na "0" nie świecą się i jest to zgodne z przepisami i tak wyszło z fabryki . Ja mam w focusie dzienne tylko w pozycji auto i dzienne mają gasnąć (bądź przyciemniać się) po włączeniu mijania. Masz wszelkie fabryczne funkcje świateł zachowane , pozycja zero nic się nie świeci , pozycja postojówek masz tylko pozycyjne a w pozycji mijania światła mijania . Pozycja auto nikogo nie interesuje i w tej pozycji masz światła uruchamiane automatycznie ....a w razie wątpliwości zapytaj diagnosty

EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2021, 20:03   #12
Eneen
ford::beginner
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 07-01-2021
Skąd: Gliwice
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 econetic
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Światła dzienne duolight zamiast halogenów - pytanie o podłączenie

Z tym włączaniem po zapłonie to jest tak, że nie jest różowo. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest link do rozporządzenia. W tabeli na str. 66-67 jest napisane, że powinny (czyli muszą) się włączać wraz z zapłonem z odnosnikiem 48 czyli dla aut rejestrowanych przed grudniem 2009 można mieć opcję wyłączenia. Problem w tym, że w wyniku kontroli lub konsekwencji wypadku ktoś może zobaczyć, że da się je wyłączyć co prowadzić może do kolejnych problemów i konieczności udowadniania, że się nie jest koniem, szczególnie, że dotyczy to świateł zamontowanych dodatkowo, a nie fabrycznie.
Wg [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] szkolenia policjanci raczej nie będą dyskutować, jeżeli oczywiście zauważą, a ubezpieczyciel skutecznie może uprzykrzyć życie.

Z tego co widzę jedno z rozwiązań to podłączenie zasilania do F110. Szukam teraz gdzie najprościej podłączyć "postojówkowy".

Ostatnio edytowane przez Eneen ; 17-01-2021 o 20:06
Eneen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 18:17   #13
texas
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Colchester
Model: Ford Mondeo Estate(kombi :) ), Focus MK2 1.8 Tdci 2008 Facelift
Silnik: 1.6TdCi
Rocznik: 2012
Postów: 61
Domyślnie Odp: Światła dzienne duolight zamiast halogenów - pytanie o podłączenie

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź tylko wcześniej czy w kostce od zasilania pompek płynu do spryskiwaczy nie masz przypadkiem pinów od kontroli poziomu. Ja miałem, więc u mnie było praktycznie plug and play. Podmieniłem cały zbiornik na taki z czujnikiem, było taniej i łatwiej niż kupować sam czujnik i wiercić otwór w swoim (niestety nie ma zaślepki).
Z reguly jest taka spora 6-pinowa kostka(2 przewody spryskiwacz szyb, 2 spryskiwacz reflektorów, 2 przewody na czujnik poziomu który nota bene jest taki sam jak w np Mondeo MK4) pod nadkolem , jak również co zabawne chyba wszystkie Fokusy MK2 Facelift mają kostkę do przedniego czujnika poziomowania reflektorów.

Bump:
Cytat:
Napisał Eneen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym włączaniem po zapłonie to jest tak, że nie jest różowo. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest link do rozporządzenia. W tabeli na str. 66-67 jest napisane, że powinny (czyli muszą) się włączać wraz z zapłonem z odnosnikiem 48 czyli dla aut rejestrowanych przed grudniem 2009 można mieć opcję wyłączenia. Problem w tym, że w wyniku kontroli lub konsekwencji wypadku ktoś może zobaczyć, że da się je wyłączyć co prowadzić może do kolejnych problemów i konieczności udowadniania, że się nie jest koniem, szczególnie, że dotyczy to świateł zamontowanych dodatkowo, a nie fabrycznie.
Wg [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] szkolenia policjanci raczej nie będą dyskutować, jeżeli oczywiście zauważą, a ubezpieczyciel skutecznie może uprzykrzyć życie.

Z tego co widzę jedno z rozwiązań to podłączenie zasilania do F110. Szukam teraz gdzie najprościej podłączyć "postojówkowy".
Ja mam DTRL ledowe podłączone w komorze silnika do jednego z nie używanych gniazd bezpieczników pojawia się na nim napięcie wraz z zapłonem i zanika jakieś 5-10 s po zgaszeniu silnika, tylko że u mnie światła do jazdy dziennej się wyłączają jak włączę światła mijania (mam Angel Eyes podłączone przez dodatkowy moduł sterująco-zasilający).
texas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 20:14   #14
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Światła dzienne duolight zamiast halogenów - pytanie o podłączenie

Cytat:
Napisał Eneen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym włączaniem po zapłonie to jest tak, że nie jest różowo. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest link do rozporządzenia. W tabeli na str. 66-67 jest napisane, że powinny (czyli muszą) się włączać wraz z zapłonem z odnosnikiem 48 czyli dla aut rejestrowanych przed grudniem 2009 można mieć opcję wyłączenia. Problem w tym, że w wyniku kontroli lub konsekwencji wypadku ktoś może zobaczyć, że da się je wyłączyć co prowadzić może do kolejnych problemów i konieczności udowadniania, że się nie jest koniem, szczególnie, że dotyczy to świateł zamontowanych dodatkowo, a nie fabrycznie.
Chodzi Ci, że w pozycji 0 można wyłączyć? Tak ma być i nie jest niezgodne z przepisami. Właśnie w pozycji 0 nie powinny świecić.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 20:19   #15
texas
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Colchester
Model: Ford Mondeo Estate(kombi :) ), Focus MK2 1.8 Tdci 2008 Facelift
Silnik: 1.6TdCi
Rocznik: 2012
Postów: 61
Domyślnie Odp: Światła dzienne duolight zamiast halogenów - pytanie o podłączenie

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi Ci, że w pozycji 0 można wyłączyć? Tak ma być i nie jest niezgodne z przepisami. Właśnie w pozycji 0 nie powinny świecić.
nie wyłączyć. DTRL działają zaraz po włączeniu zapłonu czyli w pozycję 1, a wyłączają się same jak światła mijania/drogowe się uruchomią(związane jest to u mnie z wytrzymałością temperaturową LED-ów(maks 80 stopni C) . ale kolega dobrze zaznaczył że lepiej jakby nie było opcji wyłączenia ich przy włączonym zaponie i jazdy bez żadnego oświetlenia zewnętrznego w ciągu dnia

Ostatnio edytowane przez texas ; 21-01-2021 o 20:27
texas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2021, 19:50   #16
Eneen
ford::beginner
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 07-01-2021
Skąd: Gliwice
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 econetic
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Światła dzienne duolight zamiast halogenów - pytanie o podłączenie

Cytat:
Napisał texas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale kolega dobrze zaznaczył że lepiej jakby nie było opcji wyłączenia ich przy włączonym zaponie i jazdy bez żadnego oświetlenia zewnętrznego w ciągu dnia
Tak wynika z przepisów i nawet jeżeli odnośnik 48 w w.w. rozporządzeniu daje mi taką możliwość (pierwsza rejestracja przed grudniem 2009) to i tak zamontuje bez takiej opcji.

Cytat:
Odnośnie przeciągania kabli przez przelotkę to robiłem to batem od anteny CB radia bo jest na końcu cienki więc przelotki nie ruszałem a kabel przylutowany do końca anteny łatwo już przeszedł . Aby sprawdzić instalację zbiorniczka płynu musisz odkręcić nadkole i wtedy dojdziesz do wtyczki . Ja nie miałem instalacji i dokładałem piny oraz oczywiście podmieniałem zbiorniczek płynu na taki z czujnikiem i kabelkami od czujnika do kostki .
Jak poradziłeś sobie z tą dużą okrągłą uszczelką wokół wiązki? Robiłem dzisiaj przymiarkę to przeciągania, ale widzę, że jest ona bardzo ciasno spasowana z wiązką i powinna pozostać szczelna. Czy prowadziłeś przewody tak, by wychodziły przez wiązkę czy przy samej wiązce, między nią a gumą? Zerkałeś może czy jest inne przejście przez grodź? W jakimś wątku ktoś pisał, że są otwory techniczne ale nie mogę nic zlokalizować od strony komory silnika, chyba, że coś będzie w prawym nadkolu, bo tam chyba idzie wiązka ze zbiornika spryskiwaczy. Chyba, że o niej właśnie pisałeś wcześniej, a nie o głównej.

Ostatnio edytowane przez Eneen ; 29-01-2021 o 16:38
Eneen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.