Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2020, 12:41   #1
Rhagrin
ford::amateur
 
Avatar Rhagrin
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Szczawnica
Model: Ford Mondeo MK3 - 2.0 TDCI - 130KM - KOMBI
Silnik: Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Question Samochód zgasł Już nie odpalił

Wracając z pracy , podczas jazdy samochód mi zgasł nagle bez powodu. Już nie odpalił.

Wymieniłem w zaworze nadciśnieniowym , przy pompie wtryskowej "Oring" , myślałem że coś pomoże , bo był tam uszkodzony. Samochód dalej nie pali.

Przeszperałem różne tematy na Forum , nic mi do głowy nie przychodzi , by szybko diagnozę postawić.

Pod komputer był podpinany , postawiono mi diagnozę "Brak wysokiego ciśnienia" , niskie podobno jest.

Co może być powodem , że samochód nie pali ?

Czujnik ciśnienia paliwa przy listwie ? Wtryski ? ( staram się to wykluczyć ).


Ostatnio edytowane przez Rhagrin ; 12-12-2020 o 13:08 Powód: Zmiana tytułu
Rhagrin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 12:59   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 - 2007 - 130KM - Kombii

Zmień tytuł na zgodny z regulaminem.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 13:30   #3
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Samochód zgasł

Cytat:
Napisał Rhagrin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając z pracy , podczas jazdy samochód mi zgasł nagle bez powodu. Już nie odpalił.

Wymieniłem w zaworze nadciśnieniowym , przy pompie wtryskowej "Oring" , myślałem że coś pomoże , bo był tam uszkodzony. Samochód dalej nie pali.

Przeszperałem różne tematy na Forum , nic mi do głowy nie przychodzi , by szybko diagnozę postawić.

Pod komputer był podpinany , postawiono mi diagnozę "Brak wysokiego ciśnienia" , niskie podobno jest.

Co może być powodem , że samochód nie pali ?

Czujnik ciśnienia paliwa przy listwie ? Wtryski ? ( staram się to wykluczyć ).
Po pierwsze trzeba sprawdzić albo kompem albo organoleptycznie po odpięciu zasilania paliwem od wtrysków czy pompa podaje paliwo. Czy paliwo do pompy w ogóle dochodzi?

Tylko przy próbach sprawdzenia samej pompy obowiązkowo odepnij wtyczki zasilające do wtrysków.

Lekko na plaku probowales palić?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 14:13   #4
Rhagrin
ford::amateur
 
Avatar Rhagrin
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Szczawnica
Model: Ford Mondeo MK3 - 2.0 TDCI - 130KM - KOMBI
Silnik: Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Samochód zgasł

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze trzeba sprawdzić albo kompem albo organoleptycznie po odpięciu zasilania paliwem od wtrysków czy pompa podaje paliwo. Czy paliwo do pompy w ogóle dochodzi?

Tylko przy próbach sprawdzenia samej pompy obowiązkowo odepnij wtyczki zasilające do wtrysków.

Lekko na plaku probowales palić?
Na plaku nic nie łapie właśnie.

Kiedyś mieliśmy z bratem drugiego takiego Forda rocznik 2003 - komputery po różnych województwach , oraz wielu mechaników nie mogło postawić dokładnej diagnozy. Okazało się że cały układ paliwowy był sprawny , pompa wtryskowa , czujnik ciśnienia paliwa , listwa były sprawne. Diagnostyka wskazywała awarię na czujnik ciśnienia paliwa , okazało się że jeden wtrysk się zaciął "jeden zaworek" w jednym z wtrysków i wtedy też na plaka nie palił samochód. Wystarczyło wykręcić wtrysk , rozebrać , przedmuchać , rozruszać zaworek , poskładać i zapalił od strzała. Co i tak tylko na chwilę , bo zaworek i tak się zacierał.

Teraz problem taki , że na plaka samochód wogóle nie pali.
Tak jak pisałem staram się wykluczyć wtryski , i szukać awarii przed nimi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam takie pytanie ?
Czy ten sterownik turbiny ma wpływ na odpalenie samochodu ?

https://i.imged.pl/sterownik-turbiny...2-2-tdci-3.jpg

Ostatnio edytowane przez Rhagrin ; 12-12-2020 o 14:21
Rhagrin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 17:51   #5
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Samochód zgasł

Sterownik od turbo nie ma znaczenia przy odpalaniu.

Bardziej zacięty jako otwarty egr.

Sprawdziles układ paliwowy tak jak mówiłem.

Zatarte zaworki to właśnie problem z odpalania na sucho.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 19:56   #6
Rhagrin
ford::amateur
 
Avatar Rhagrin
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Szczawnica
Model: Ford Mondeo MK3 - 2.0 TDCI - 130KM - KOMBI
Silnik: Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Samochód zgasł Już nie odpalił

Mniej więcej jest sprawdzone , paliwo dochodzi na listwę wtryskową.
W tej chwili czekam na manometry - jeden do sprawdzenia pompy , drugi do sprawdzenia ciśnienia na listwie wtryskowej.

Tyle problem że manometry posiadają gwint przyłącza: 1/4.

Po wykręceniu czujnika temperatury oraz czujnika ciśnienia paliwa , chcę wkręcić tam manometry.


Czujnik temperatury paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

oraz

czujnik ciśnienia paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może mi ktoś doradzić jaki adapter tam wkręcić by móc manometry tam wkręcić ? Jaki to może być rodzaj gwintu ?


Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko przy próbach sprawdzenia samej pompy obowiązkowo odepnij wtyczki zasilające do wtrysków.
Dlaczego przy sprawdzeniu pompy obowiązkowo odpiąć wtyczki zasilające wtryski ?

Ostatnio edytowane przez Rhagrin ; 15-12-2020 o 20:04
Rhagrin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 09:43   #7
Rhagrin
ford::amateur
 
Avatar Rhagrin
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Szczawnica
Model: Ford Mondeo MK3 - 2.0 TDCI - 130KM - KOMBI
Silnik: Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Question Odp: Samochód zgasł Już nie odpalił

Wykręciłem , wszystkie 4 wtryski , rozebrałem je , i wszystkie 4 zaworki się nie kręciły. Były zacięte.

W takim razie szukam rozwiązania. Czy zaworki mogły się zużyć ?

Bo dziś mam w planie zamówić 4 nowe zaworki.
Chcę zamówić płyn do czyszczenia wtryskiwaczy.

Zaworki rozruszałem ręcznie po rozebraniu wtrysku , poskładałem i podczepiłem wężyk paliwa przed pompą do czystego paliwa w kanisterku z domieszką płynu do wtryskiwaczy , ale nie odpalił samochód. Coś jak by go brało.

Czy po zamontowaniu zaworków , wkręceniu wtrysków , zanim paliwo uzupełni wszystkie luki , odpalać auto na preparacie do rozruchu silników , zanim pompa dopompuje paliwo w pełni ?

Ostatnio edytowane przez Rhagrin ; 21-01-2021 o 09:44 Powód: Literówka.
Rhagrin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 09:58   #8
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Samochód zgasł Już nie odpalił

A znasz procedurę odpowietrzania? Jak na sucho kreciles to znowu przytarles zaworki. Jak montujesz wtryski od odepnij wtyczki od nich. Poluzuj rurki doprowadzające paliwo i wtedy kręć. Jak zacznie tryskać paliwo to wtedy podepnij wtyczki, wykasuj błędy i odpalaj. Jak zaworki nie stoją to musi zagadać.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 17:59   #9
Rhagrin
ford::amateur
 
Avatar Rhagrin
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Szczawnica
Model: Ford Mondeo MK3 - 2.0 TDCI - 130KM - KOMBI
Silnik: Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Samochód zgasł Już nie odpalił

Jeszcze raz z tematem. Wyjąłem wtryski , poluzowałem zaworki , wkręciłem wtryski , przyszedł brat i autostartem psikał mi przed cała operacją do węża od filtra powietrza. Odpalając na autostarcie auto zapaliło , pociągło paliwo , dopoki gazowałem silnik chodził , ale było słychać jakieś stuki "podobne do zaworów" , jak popuściłem z gazu , zgasł i drugie podejście koniec. To samo.

Chcę zaznaczyć , czy jak wyciągam wtryska z gniazda , końcówka wtryskiwacza ma być zalana olejem ? Nie znam się , ale mnie to wystraszyło. wyciągając wtryska cała końcówka zalana czarnym olejem.

Mam się bać ? Czy tak ma być ? Mogło zalać środek olejem ? Jeśli końcówka nie ma być z oleju , to czego mam się obawiać ?
Rhagrin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2021, 11:53   #10
Rhagrin
ford::amateur
 
Avatar Rhagrin
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Szczawnica
Model: Ford Mondeo MK3 - 2.0 TDCI - 130KM - KOMBI
Silnik: Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Samochód zgasł Już nie odpalił

Samochód oddałem do Mechanika końcem stycznia. Wtryskiwacze oraz pompę wtryskową zakupiłem ( Nowe ) - z tego co mi wiadomo , dzwonił do mnie mechanik , zbiornik paliwa został przepłukany , nowy filtr paliwa , pompę zamontował , wtryski zamontował , podobno przy odpowietrzeniu , paliwo zaczęło już lecieć. Jak mi wczoraj mówił , samochód nie odpalił - nie wiem co się dzieje. Podobno na listwie ciśnienie jest tak jak ma być.
Rhagrin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.