Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2020, 15:56   #1
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 328
Domyślnie Prawidłowa wartość DPF

Witam,
Czy wartość 1.2 kpa dpf na biegu jałowym jest prawidłową wartością?

__________________
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 20:25   #2
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Za dużo. Sterownik powinien już uruchomić procedurę wypalania
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 20:29   #3
Cacodaemon
ford::average
 
Avatar Cacodaemon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Skierniewice
Model: X-Back
Silnik: 0.4 mV
Rocznik: 2087
Postów: 106
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Na komputer,
ile jest po zapłonie.
ile na jałowym.
ile na 2k obr.
Cacodaemon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2020, 15:19   #4
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 328
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Na jałowym 0.9 kpa

Bump: Przy 2 tyś obrt 5.5 kpa
__________________
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2020, 20:47   #5
Cacodaemon
ford::average
 
Avatar Cacodaemon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Skierniewice
Model: X-Back
Silnik: 0.4 mV
Rocznik: 2087
Postów: 106
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

W twoim przypadku zadbaj o dpf, polecam wurth 5861014500, samemu można stosować zgodnie z zaleceniami producenta.
__________________
Skierniewice, adBlue, SCR.
Cacodaemon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2021, 08:31   #6
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 328
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Ja słyszałem że dopalanie dpf uruchamia się przy 5.0 kpa na jałowym czy to prawda?
__________________
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2021, 09:41   #7
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 328
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

A przy 2 tys rpm 10.0 kpa , a 50 kpa to graniczna granica dpf ?
__________________
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2021, 11:58   #8
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Na jałowym powinno być jak najbliżej zera, a koło 2tyś nie powinno przekraczać 10 - co i tak jest dość dużo i świadczy raczej o zatkanym filtrze bo nie powinno przekraczać 8.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2021, 12:09   #9
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 328
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Czyli mój wynik nie jest zły, będę czekał na wypalanie, pilnuje tego ale moją żoną niestety nie i jak jej tłumacze pewne sprawy związane z tym dopalaniem to dla niej abstrakcja dlatego myślę o zamontowaniu diody do instalacji podgrzewania tylnej szyby tylko nie wiem jak to zrobić, myślisz że jeżeli żona nie dopatrzył i przerwała z dwie sesje dopalania (krótkie trasy) to załącza się teraz bez problemu to dopalanie przy jakiej górnej granicy? Jaka górną wartośc na biegu jałowym jest aby uruchomiło się dopalanie?
Dzięki za pomoc
__________________
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2021, 20:14   #10
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Prawidłowa wartość DPF

Moim zdaniem takie wymienianie kto ma jakie wartości nie ma kompletnie sensu, zależy to od obrotów, obciążenia i innych takich. Ciężko też powiedzieć kiedy uruchomi się wypalanie, bo to zależy od warunków. 5 kpa? Na wolnych obrotach czy w czasie jazdy? Na wolnych 5 kpa to dpf zabity na amen, a w czasie jazdy to tyle co nic i wypalanie się nie uruchomi.

Ogólnie sprawa z dpf'em jest skomplikowana, raczej nie da się podać konkretnych wartości. Wypalanie zależy od stylu jazdy, jeżeli jedziesz w trasie i sterownik to wyłapie że ma warunki, to dopali już przy niskiej wartości, jeżeli sobie lecisz trasą dłuższy czas. Jeżeli jedziesz w mieście w korkach i nie ma warunków do wypalania, to przetrzyma go nawet powyżej granicznej wartości i zacznie dopalać dopiero kiedy naprawdę będzie musiał, ale w mieście czy na postoju nie ma warunków, nie wypali go do końca, będzie wypalał ponownie po kolejnych uruchomieniach. Także nie da się podać konkretnych wartości.

Można podać kiedy jest drożny. 0,6-0,9 kpa na wolnych obrotach to drożny/czysty dpf. 1,2 kpa to nie jest jakaś tragedia, bardzo minimalnie zapełniony, do rozjeżdżenia na autostradzie. Warto sprawdzić czy masz zalany płyn do wypalania, albo od razu z litra kupić, bo pewnie nie masz.

Także ja odpuściłbym sobie strzelanie w te 5, 8, 10, 50 kpa. Musiałbym też sprawdzić w czasie jazdy, ale mam większy silnik, a to i tak nie ma znaczenia, sprawdzaj tylko na wolnych czy mieści się poniżej 1 kpa i wiesz, że jest drożny, jeżeli po wypalaniu nie będzie schodził poniżej 1, to już masz taką sadzę, której nie da się wypalić, ja miałem taki problem, trzeba wrzucić do pieca lub rozpuścić płynem, ja płukałem - działa. W czasie jazdy wartości od 5 do 35 kpa przy depnięciu w podłogę, może i więcej, nie pamiętam. 50 to jest bardzo dużo, ale mi jak się zapchał na amen, to i 107 kpa potrafił pokazać, ale to był stan, gdzie było ciężko odpalić silnik albo gasł pracując na wolnych obrotach i łącznik elastyczny na wydechu aż puchł.

Rozpiszę się na temat.

Strzelił mi na autostradzie przewód intercoolera i po kilku kilometrach zapchało mi dpf na amen od dymienia, potem pękł jeszcze łącznik elastyczny między katalizatorem a dpf'em, bo nie wytrzymał tego ciśnienia. Także ja demontowałem katalizator z dpf'em i płukałem całą dobę, bańka 5l płynu do dpf za 49 zł dała radę, ja płukałem dwie puszki, więc musiałem jeszcze trochę dokupić. Rozpuściło wszystko do czystego dpf'u i katalizatora, wartości od razu spadły. Auto zaczęło jeździć. Jak zjechałem z autostrady to wlazłem pod auto, zobaczyłem że wali spalinami z łącznika i pojechałem do tłumikarza wymienić. Myślałem że to był jedyny problem, dopiero potem się okazało że jest jeszcze pęknięty przewód od intercoolera. Też wymieniłem i okazało się, że auto dalej nie jedzie, tak jak napisałem, ciężko odpalał, gasł, nowy łącznik elastyczny też puchł cały czas, bałem się że też pęknie zaraz. Chciałem to rozjeździć, wyjechałem na ulicę, ale nie było sensu, zero mocy. Wróciłem na parking, puściłem wypalanie statyczne. 10 minut auto chodzi na 3 tysiącach obrotów, żar taki że nie idzie z tyłu auta podejść, ani od boku do silnika, lepiej nie robić jak nie ma potrzeby. Po tym zabiegu auto zaczęło jako tako jeździć, ale wartości na wolnych były takie 7-12 kpa. Udało mi się to rozjeździć do 5 kpa, potem do 2 kpa i niżej było ciężko zejść, ciągle był trochę przytkany i ciągle się wypalał. Także było pierwsze wypalanie statyczne, 1000 km jeżdżenia, większość w trasie, potem drugie statyczne, ciągle miałem okolice 2 kpa i nie dało się tego wypalić, także mówię wam od razu, że nie ma sensu.

Zdemontowałem filtr, wypłukałem płynem, po odpaleniu od razu w tym przedziale 0,6-0,9, samochód zaczął normalnie jeździć. Także za kilkadziesiąt zł można samemu ogarnąć, więcej wydałem na paliwo i jeżdżenie w celu wypalenia, a to jest sadza, której na sucho nie wypalisz, ogólnie bardzo ciężko uzyskać temperatury +450 stopni w dpf'ie. Sadza wypala się w 600, a z tym dodatkiem do paliwa w 450, więc trzeba go dolewać, ale to i tak są temperatury które ciężko osiągnąć, musi być duże obciążenie, najlepiej jazda pod górę z bagażem, jak się tylko wyjedzie na płasko to od razu temperatury lecą w dół, można obserwować w forscanie. Płyn rozpuścił wszystko idealnie.


Co do przerwania regeneracji filtra, wiele osób to robi, on się później normalnie powinien dopalić, tylko musi mieć warunki, w mieście się do końca na pewno nie dopali, ale dwa przerwania procedury nie będą problemem, nie wiem jak w 1.6 tdci, ale w 2.0 tdci i tak się tego nie da wyłapać, u mnie ani nie chodzi głośniej, ani nic, niby spalanie chwilowe ma wyższe i w 2.0 tdci jest zamulenie po zmianie biegu, to faktycznie czuć jak się jedzie po mieście i zmienia biegi, innego ewidentnego objawu nie ma. Takiej górnej granicy nie da się raczej podać, tak jak pisałem to zależy od warunków.


Ja sobie zrobiłem diodę bezpośrednio ze świec żarowych, z tym podgrzewaniem szyby to część ludzi pisze że to nie działa.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.