Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2018, 22:05   #31
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Nowy model forda - Ford EcoSport

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dochodzi jeszcze import zza Odry. B-Maxa na ulicy widziałem na oczy jeden raz.
To prawda, ale C-MAXów mało się importuje, tutaj moim zdaniem przeważa S-MAX i trochę Galaxych.

No ja mam w okolicy salon Forda, to od nich widuję jedną sztukę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją drogą Ford się pogubił w tych rodzinnych samochodach. W tej chwili jest B-MAX, C-MAX, Grand, S-MAX i Galaxy, dodatkowo jeszcze rodzina Tourneo.

Do tego jak kupowałem Grand C-MAX'a to jeden dealer ewidentnie sugerował, że nie chcą sprzedawać Grandów co mnie dziwi. Szczerze? Ja bym trzymał ze dwie sztuki u siebie na placu, 1.0 125KM Trend z pakietem Comfort 1, Winter 1 i Design 1(moim zdaniem Edition vs. Trend nie ma sensu, to już na prawdę lepiej Tit). Dobra cena i zejdą. Dla mnie jedyną przewagą (ale mało istotną) C-MAX'a nad Grandem jest aspekt wizualny tyłu.

__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 09:12   #32
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,360
Domyślnie Odp: Nowy model forda - Ford EcoSport

I tutaj rynek angielski mocno podnosi statystyki.

B-Maxy są, EcoSporty są, C-Maxy są (od groma), S-Maxów też trochę na ulicach widać (tylko u mnie na osiedlu stoją dwa a mówimy o osiedlu gdzie pod co trzecim domem stoi Focus)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 13:44   #33
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model forda - Ford EcoSport

Angole przekłamują statystyki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak serio, to jest rynek numer 1 dla Forda, więc nie dziwi ilość na ulicy.

Grand jest liczony wspólnie z C-maxem, a B-max to był, bo od pół roku już nie jest produkowany.

C-maxa na crossovera nie zmienią, bo jest przecież Kuga, chyba że jako niższa Kuga w wersji "coupe" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ponoć ma być następca, zobaczymy pewnie za jakiś rok. Na pewno nie będzie go już w USA.

Polska jest słabym wyznacznikiem popularności i przekładania tego na decyzje Forda.
Ale jeśli brać tylko ilości sprzedanych aut w całej Europie, to wcześniej do skasowania jest S-max/Galaxy i Mondeo...

Ostatnio edytowane przez boncio ; 21-02-2018 o 13:47
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 13:53   #34
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Nowy model forda - Ford EcoSport

Tak gwoli ścisłości to podlinkowana przeze mnie lista tyczy się Polski.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 15:43   #35
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowy model forda - Ford EcoSport

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jeśli brać tylko ilości sprzedanych aut w całej Europie, to wcześniej do skasowania jest S-max/Galaxy i Mondeo...
Mysle ze jeden z tych vanow zostanie, predzej z tych dwoch zrobia jeden anizeli skasuja oba - przynajmniej poki S-max zbiera tytuly Car of the Year a konkurencja ma w tym segmencie jakies auta.
Jesli chodzi o Mondeo to zapotrzebowanie na klase nizsza srednia w europie jest, i zawsze znajdzie sie jakis prezes ktory kupi takie auto zamiast marki premium - bylo nie bylo roznica w cenie miedzy np. Mondeo a BMW 5xx jest spora, a tak naprawde wielkosc aut mniej wiecej ta sama, jakosc podobna. Zreszta konkurencja nadal robi auta w tej klasie, np. Passat, i40, Talisman, itd.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 17:51   #36
cadship
ford::beginner
 
Avatar cadship
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: KUGA III VIGNALE PHEV/Ecosport STLine
Silnik: 2.5 +EL/1.0 125KM automat
Rocznik: 2020 / 2018
Postów: 32
Domyślnie Odp: Nowy model forda - Ford EcoSport

[QUOTE=marcin'ek;2933577] Ja kupilem nowa Fieste bo stwierdzilem ze niema sensu przeplacac za Ecosporta. Na polu nie mieszkam wiec wiekszy przeswit mi nie potrzebny, a placic za sam wiekszy przeswit to szkoda kasy.


Zgadzam sie z toba tez bym wybral fieste, ale z racji ze mieszkam wlasnie na 'polu' (200m dojazdu do domu) z duzymi dziurami zwlaszcza po zimie i opadach zamowilem zonie ecosporta. Pytanie dlaczego taka maszkara?
1. Zonie sie bardzo podobał - szczegolnie srodek STline - i calkiem niezle jezdzi jak na takie wysokie male cos (testowalem przez dwa dni) jedynie przeszkadza slupek A dosc mocno ograniczajac widocznosc
2. konkurencja seat arona (moj faworyt) niestety silnik 1.0 TSI i jego kultura pracy to dramat - w porownaniu do ecoboosta - a z silnikiem 1.5 nie ma automatu, a to było glowne zalozenie bo to samochod do miasta
3. Wspomniany T-roc - nie wszystko zloto co sie swieci - po jezdzie probnej praca zawieszenia bardzo glosna, a z nieszczesnym silnikiem 1.0 nie ma automatu, natomiast z silnikem 1.5 i DSG z podobnym wyposazeniem co ford kosztowac mial po rabatach 124 tys -wiec okolo 35tys wiecej, a sprawe przesadzil przeswit bo ten samochod tylko udaje ze jest wyrzej podniesiony (tylko 1cm wyzej niz moje mondeo ktorym co chwile szuram po mojej drodze
4. Citroen C3 aircross - bardzo fajny wygodny cichy z super automatem, ale niestety francuzi przesadzili z cena, bo tez wyszlo ponad 105tys (a niestety francuz traci szybko na wartosci)

Jak widac na takie wynalazki znajda sie chetni (w ciagu tygodnia moj kolega przyjał 16 zamowien na ecosporta).
cadship jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:47   #37
Abermon
ford::beginner
 
Avatar Abermon
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-12-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci PS
Rocznik: 2016
Postów: 47
Domyślnie Odp: Nowy model forda - Ford EcoSport

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak gwoli ścisłości to podlinkowana przeze mnie lista tyczy się Polski.
Tak, ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością jeśli chodzi o bmaxa. 95% sprzedaży b maxa w Polsce to tak zwany re-import. Te auta przyjezdzaly do Polski w ilościach hurtowych, były rejestrowane przez dealerów i wracaly do Niemiec lorami jako używki z zerowym przebiegiem. Dlaczego tak? Zgadnij Przykładowy salon X - przyjechało w 2017 roku 200 bmaxów. Sprzedaż w salonie 1 szt. Reszta wróciła tam skąd przyjechała.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Abermon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:49   #38
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Nowy model forda - Ford EcoSport

To by wyjaśniało ich "popularność" na polskich drogach.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecosport , ford


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.