Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2018, 19:19   #1
Misiek_WR
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 TDCI 150 km
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Czyszczenie klimatyzacji

Witam,
przymierzam się do samodzielnego odgrzybienia i oczyszczenia klimatyzacji z zastosowaniem środka chemicznego +ozonator. Sama opcja ozonatora, to najprostsza i najszybsza robota ale z doświadczenia wiem, że optymalnym rozwiązaniem byłoby dodatkowo profilaktycznie spryskać sam parownik chemią.

W związku z powyższym, aby nie popełnić błędu i nie zalać któregoś z wentylatorów lub czujników, szukam instrukcji serwisowej do przeprowadzenia takiej operacji (pewnie coś takiego zostało ASO przygotowane).

Domyślam się, że można byłoby spróbować dostać się do parownika poprzez odpływ skroplin ale nie dysponuję kanałem......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wewnątrz pod filtrem kabinowym jest umiejscowiony wentylator (tak to przynajmniej wygląda ), który skutecznie ogranicza dostęp.

Może jest jakieś inne rozwiązanie pozwalające taką chemię bezpiecznie zaaplikować z wnętrza kabiny? Może ktoś z Was ten temat już przerabiał?

Z góry dziękuję za informację

Misiek_WR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 07:29   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Czyszczenie klimatyzacji

Istnieja srodki w aerozolu, ktore wkladasz do samochodu przy wlaczonej klimie uruchamiasz aerozol i zamykasz pojazd. Zostawiasz na jakis czas z pracujaca klima i uklad odkazony.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 08:20   #3
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Czyszczenie klimatyzacji

K2 Klima Doktor jest praktycznie bezobsługowy – wystarczy ustawić puszkę za siedzeniem kierowcy i uruchomić, wcześniej włączając w samochodzie zamknięty obieg powietrza.
Pytanie: czy środek za kilkanaście zlotych/ róznych producentow to koszt rzędu 20 PLN/ zrobi robotę....?
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 08:58   #4
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Czyszczenie klimatyzacji

Panowie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pyta czy i jak można bezpiecznie spryskać chemią parownik. To co podaliście najwyżej odświeża zapach w samochodzie, na pewno nie usuwa grzybów z parownika.
Prawdopodobnie po wyjęciu filtra kabinowego będzie dostęp do parownika, ale czy można pianą go bezpiecznie psiknąć to nie wiem. Zdaje się, że był na forum wątek, gdzie kolega uszkodził jakąś elektronikę, która została zalana skroploną pianą. Pytanie czy odpływ był drożny...
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 09:09   #5
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Czyszczenie klimatyzacji

Ja osobiscie odczulem efekt takiego odkazania. Biorac pod uwage, ze gaz znajdujacy sie w puszce robi obieg w wentylacji przez jakies 30 min, moim zdaniem zabija grzybki na parowniku. Po skonczonej operacji, jak sie otwiera drzwi to az dusi. Wole uzyc taki srodek, niz wziac ryzyko zalania wentylatora i czujnikow jakms produktem chemicznym. W poprzednim samochodzie jaki mialem, uzywalem pianki ktora aplokowalem za filtrem. Po jakims czasie wentylator zaczal wydawac dziwne dzwieki. Ale kazdy robi jak uwaza. Pozdrawiam
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 11:10   #6
Misiek_WR
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 TDCI 150 km
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Czyszczenie klimatyzacji

To ja może dopowiem i wyjaśnię po co, na co i w ogóle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według mnie wszelkiego rodzaju preparaty w stylu K2 Klima Doktor itp służą tylko do chwilowego ukrycia problemu zagrzybionej, czy zabrudzonej klimatyzacji - dałem się również na to namówić kilka lat temu .....
Zaraz po zastosowaniu i jeszcze przez kilka dni ma się wrażenie świeżości poprzez zastosowany środek zapachowy. Jak samochód jest w miarę nowy, to wrażenie dobrze wykonanej przez te preparaty roboty utrzymuje się dłużej.

Jednak prawidłowo wykonane odgrzybianie polega na bezpośrednim spryskaniu parownika chemią czyszczącą i grzybobójczą (cały syf spłynie wówczas odpływem skroplin). Całą reszta układu można wówczas skutecznie oczyścić ozonatorem o wydajności minimum 2 - 3g /h (ja korzystam z 5g/h).

W taki sposób od 2 lat oczyszczam klimatyzację w swoich autach, które na luzie wystarcza mi na cały rok eksploatacji pod warunkiem regularnych wymian filtrów kabinowych. W przypadku S-MAX'a MK2 mam problem z bezpośrednim dostaniem się do parownika i dlatego szukam pomocy na forum.
Po wyjęciu filtra kabinowego, poniżej znajduje się wentylator obiegu powietrza , którego nie chce uszkodzić poprzez zalanie chemią. Można próbować się dostać do parownika wprowadzając pomiędzy łopatkami wentylatora długą rurkę dozującą. Niestety również w tym przypadku nie mam pewności, czy po drodze nadal nie natrafię na jakąś elektronikę.....
Podobno w ASO nie chcą się tym bawić i w większości kończy się to wrzuceniem generatora ozonu na 10-15 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Producent samochodu na pewno przewidział jak to powinno wyglądać i przygotował odpowiednie procedury serwisowe. Może ktoś z Was trafił na takie materiały lub ma dostęp do tego rodzaju informacji ?
Misiek_WR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 13:00   #7
Cinek78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2018
Skąd: Oleśnica k/Wrocławia
Model: Gulietta,S-max,Ducati, Genesis Coupe 3.8 V6
Silnik: 2.0 180PS diesel
Rocznik: 2015 S-max
Postów: 149
Domyślnie Odp: Czyszczenie klimatyzacji

W starszych autach nie wiem jak to działa , bo mam max 5-6 latki. Ale od zawsze wiosną w aucie ląduje puszka Wurtha ( markowa chemia) + 30 minut ozonowania i nigdy nie mam problemów z zapachami i innymi anomaliami związanymi z klimą...
Cinek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 16:18   #8
Misiek_WR
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-01-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 TDCI 150 km
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Czyszczenie klimatyzacji

Wurth - to bardzo dobry preparat pod warunkiem, że wprowadzisz go do parownika. Ja właśnie szukam bezpiecznego miejsca z wnętrza kabiny samochodu, które umożliwi mi zaaplikowanie np; Wurth'a nie zalewając połowy elektroniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Misiek_WR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 19:48   #9
Cinek78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2018
Skąd: Oleśnica k/Wrocławia
Model: Gulietta,S-max,Ducati, Genesis Coupe 3.8 V6
Silnik: 2.0 180PS diesel
Rocznik: 2015 S-max
Postów: 149
Domyślnie Odp: Czyszczenie klimatyzacji

Ja mam wersję wurtha "dywanikową"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cinek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 20:56   #10
Mondziawka
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Haverhill
Model: Focus titanium x
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 192
Domyślnie Odp: Czyszczenie klimatyzacji

Wurth lub inny w ten desen, tzn z rurka aplikacyjna. Demontaz filtra kabinowego i naprysk na wymiennik. Robilem tak kilka razy i nic nie zepsulem. Ale tak jak zostalo napisane wczesniej, najlepszy rezultat daje zastosowanie i spryskania i ozonowania przynajmniej 30min (w zaleznosci od wydajnosci ozonatora). Te preparaty co sie stawia miedzy siedzenia to bardziej taka kosmetyka niz konkrety. Nowy filtr oczywiscie. Wymiana kabinowego max co rok.
Mondziawka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.