Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2016, 19:23   #21
rozekl
ford::advanced
 
Avatar rozekl
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-03-2007
Skąd: Lubań
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2005
Postów: 220
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Witam zakupiłem licznik poliftowy z dużym wyświetlaczem i chciałem zmienić kolor samego wyświetlacza z czerwonego na zielony. Jak ktoś zmieniał proszę o info czy tam są kolorowe diody czy folia?


Ostatnio edytowane przez arturek ; 22-05-2019 o 10:24
rozekl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 22:00   #22
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Cytat:
Napisał rozekl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam zakupiłem licznik poliftowy z dużym wyświetlaczem i ciachałem zmienić kolr samego wyświetlacza z czerwonego na zielony.
Nie idź tą drogą.
Zielone podświetlenie tych zegarów, to porażka jest.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2016, 08:04   #23
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Cytat:
Nie idź tą drogą.
Zielone podświetlenie tych zegarów, to porażka jest.
Panowie,
przyłączając się do tematu,
mam właśnie problem ze zmianą podświetlenia, chodzi o przełącznik świateł do foki polifta,
wie ktoś jak toto rozkręcić żeby był dostęp do diód ?
kupiłem z zielonym podświetleniem, a koniecznie chcę zmienić na czerwone.

pozdr.
__________________
Focus 2 MK2 FL TiVCT 115 -> 145 KM
PantherBlack

Ostatnio edytowane przez pablos79 ; 26-04-2016 o 08:11
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 00:00   #24
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Prościej i szybciej będzie kupić z czerwonym, a ten sprzedać, ale jak się uprzesz, to...

przede wszystkim z wyczuciem i ostrożnie. O ile dobrze pamiętam to najlepiej jest to rozbierać z przełącznikiem w pozycji 0, przy czym warto zapamiętać w jakiej pozycji jest wtedy druga część wyłącznika (najlepiej zrobić zdjęcie tej tulejki w którą wchodzi trzpień od "tyłu" wyłącznika, aby było widać to nacięcie jak jest ustawione.

Nie ruszaj przodu, bo się będziesz bujał z pozycjonowaniem pokręteł, wystarczy rozebrać tylną część. Tam są 4 zatrzaski na tej owalnej części, dwa "do góry" i dwa "na dole" patrząc na przełącznik tak jak jest zainstalowany w aucie. Po wypięciu tych zatrzasków trzeba jeszcze odgiąć uszy, które trzymają włącznik na zewnątrz i można próbować to wysunąć.

Jak już będzie w dwóch częściach, to na tej "z tyłu" będziesz miał płytkę ze zworami wetkniętymi w coś w rodzaju wsuwek - trzeba to wyciągnąć. Wtedy będziesz miał dostęp do ścieżek drukowanych.

Przerysuj sobie polaryzację diod na kartkę i możesz się brać za wylutowanie. Nie przegrzewaj za bardzo punktów lutowania, bo te ścieżki są wątłe i łatwo odchodzą i się przerywają.

Diod trzeba mieć dosyć dużo. Z tego co pamiętam to około 10 lub nawet 12. Są tanie jak barszcz, bo to zwykłe ledy do montażu przewlekanego fi 3mm.
Wybierz wszystkie o tej samej jasności - sugeruję najciemniejsze jakie znajdziesz w sklepie. Rezystory ograniczające są dla zielonych - wartość jest mniejsza niż dla czerwonych dlatego dioda będzie traktowana lekko wyższym napięciem i świeciła jaśniej niż normalnie powinna. Niby nie ma to znaczenia, ale będzie Cię w nocy drażnić zbyt intensywne odbicie tego podświetlenia w szybie bocznej jak przedobrzysz.
Jakby przypadkiem diody okazały się za mocne, to możesz czubki potraktować permanentnym czarnym flamastrem - skutecznie przyciemnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak chcesz, to możesz dołożyć sobie dodatkowe diody do podświetlenia pozycji świateł przeciwmgielnych przednich i tylnych. Są wyprowadzenia na płytce - wystarczy dodać zwory dwie, dwie diody i dwa rezystory zbijające 330 Ohm. Diody będą się zapalać jak włączysz odpowiednio światła p.m. przednie i tylne. Jak sobie zamiast zwor zmostkujesz to od tej, na której idą normalnie światła, to może Ci się to świecić razem z resztą.

Warto poprawić luty - szczególnie te w okolicy radiatora/tranzystora, który odpowiada za ściemnianie. W przedlifcie awaria "ściemniacza" przynajmniej u mnie oznaczała zanik podświetlenia zegarów. Poliftowe zebary na szczęście świecą cały czas, z tym, że bez świateł na maksa, a ze światłami tyle ile ustawione na ściemniaczu.

Jak będziesz składał, to nic na siłę - ważne jest poprawne ustawienie pozycji obu części przy składaniu (0 było pozycją neutralną z tego co pamiętam) i poprawne "wcelowanie" wypustami pokręteł ściemniania i pochylenia lamp (jak masz) w te podkówki, bo będziesz rozbierał ponownie.

Jak będziesz ponownie wpinał płytkę w te wsuwki, to się upewnij, że nie ma tam luzów, bo będzie dystkoteka ze światłami/podświetleniem. Można lekko pościskać te końcówki jakimiś szczypcami, ale z wyczuciem.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 09:27   #25
pablos79
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus 2 MK2 FL
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 191
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ,

wielkie dzięki za odpowiedź,
z kupnem jest duży problem, bo albo 99% sprzedających "nie wie" albo "a pod co ja mam to podłączyć",
kupiłem już ze 3 różne i wszystkie są zielone,
znalazłem u siebie elektronika i mi przelutuje diody za 10zł więc dla mnie super, nie mam lutownicy ze stacją do tego, tylko zwykłą lutole, więc wole dać to elektronikowi będzie lepiej wiedział,
__________________
Focus 2 MK2 FL TiVCT 115 -> 145 KM
PantherBlack
pablos79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 10:14   #26
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Wystarczy nr części. Pierwsza cyfra albo litera to rok modelowy. 3, 4, 5 to przedlifty zielone będą, 7 a 8 i więcej albo litery na pewno to czerwone polifty.
Żadna filozofia.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2018, 11:28   #27
rozekl
ford::advanced
 
Avatar rozekl
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-03-2007
Skąd: Lubań
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2005
Postów: 220
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Witam jakie diody idą do przełącznika 4 szyb i regulacji lusterek żeby zmienić z zielonego na czerwone, może ktoś posiada jakąś fotorelację lub oznaczenie diod.
rozekl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 09:12   #28
kurzik
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 16-05-2019
Skąd: Katowice
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Jestem właścicielem Fiesty z 2010 roku.
Chcę zmienić kolor podświetlenia sterowania szyb z czerwonego z wersji przedlifowej na niebieskie z wersji poliftowej, niestety nie mam pojęcia jak dobrać diody.
Wiem że ten temat dotyczy Fokusa ale liczę na wasze doświadczenie.
Czy mogę liczyć na pomoc?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190521_114310-567x1008.jpg (72.7 KB, 52 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190521_114348-567x1008.jpg (81.0 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190521_114517-1008x567.jpg (64.2 KB, 43 wyświetleń)
kurzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2019, 04:41   #29
FiestaCiechanow
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Ciechanów
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 64
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Wydaje mi się, że to są diody LED SMD 3528 (1210) ale pewności nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] natrafiłem na Twój post przez przypadek bo szukałem czegoś innego.
Mianowicie wie ktoś jak rozebierać te przyciski:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo chciałbym się właśnie do diód dobrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FiestaCiechanow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2019, 05:36   #30
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

podważyć zatrzaski i zdjąć kapsel

chcesz czarne przerabiac na czerwone diody czy srebrne na niebieskie?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.