Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2018, 13:59   #1
kevcio60
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Arrow Proces wymiany radia 3500EON na "nieoryginalne" z bluetooth

[MK6] Fiesta 3500 EON RDS - wymiana radia / pytania.

Witam, posiadam Fieste MK6 i zastanawiam się czy wymienie tutaj radio na "nieoryginalne"
Przejrzałem już wiele tematów ale i tak postanowiłem napisać żeby się wszystkiego upewnić, bo na autach się nie znam i będę pierwszy raz takie coś robić.

Radio to 3500 EON RDS kaseciak jak na foto(mam adapter kaseta > jack - słaba jakość :/).
Spoiler:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


1) Muszę kupić ramkę DIM1 lub DIM2(czym się różnią?) Chce radio na "1slot" i na górze bądź dole mieć pustą półeczkę ale mieć w zapasie zaślepkę.. Oryginał ma 1.8DIM czy zmieści się tam 2DIM(wyczytałem że chyba tak, ale pytam dla pewności..)? Czy mógłby ktoś mi podać linka do takiej rameczki allegro?

Taki chce efekt:
https://i.imgur.com/9mwYk0E.jpg

2) Czy do tego przedniego panela muszęe mieć jakieś specjalne kluczyki czy "wyjmowaki" jeśli tak, to proszę o link do allegro(fajnie gdyby były z tą ramką czy coś w pakiecie).

3) Czy są na allegro(nie mogę znaleźć) te przednie panele(konsolą środkową z otworem 2din) żeby nie musieć ręcznie wycinać tych dwóch pasków, aby wyglądało to estetyczniej, jeśli tak to proszę także o linka do allegro.

4) Jakie radio do 300zł(najlepiej mniej) z Bluetooth, Aux polecacie aby wrzucić do auta(głównie muzyka, bassy)?

5) Jakie kabel, bądź przejściówkę potrzebuje aby potem podłączyć to "nieoryginalne" radio? (także proszę o linka do allegro).


Zdaje sobie sprawe że jest wiele tematów na ten temat(przeczytałem z 50, ale dalej nie dawały mi satysfakcji odpowiedzi, tak będę czuł się bardziej bezpiecznie, nie pomylę się i nie zrobię żadnego błędu...).

//mogę udokumentować wszystko zdjęciami dla innych(wiele tematów umarło ze zdjęciami).

Pozdrawiam i bardzo serdecznie dziękuje za odpowiedzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez kevcio60 ; 06-02-2018 o 14:07
kevcio60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 14:39   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: [MK6] Proces wymiany radia 3500EON na "nieoryginalne" z bluetooth

Podklejony temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Reszta to według uznania.

Cytat:
Jakie radio (...) do auta(głównie muzyka, bassy)
Sprawdzałeś w ogóle czy masz dwa czy cztery głośniki?


Bez wycinania poprzeczek niczego tam nie włożysz.
Znam jeden szrot gdzie stoi Fusion z oryginalnym navi blaupunkta, tam była konsola bez poprzeczek.
Byłem na nim w listopadzie, może jeszcze go nie pocięli.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 06-02-2018 o 14:47
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 17:31   #3
kevcio60
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: [MK6] Proces wymiany radia 3500EON na "nieoryginalne" z bluetooth

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałeś w ogóle czy masz dwa czy cztery głośniki?
Dziękuje za odpowiedz.
Tak posiadam 4 głośniki w aucie.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez kevcio60 ; 13-02-2018 o 17:01
kevcio60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 17:35   #4
kevcio60
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Proces wymiany radia 3500EON na "nieoryginalne" z bluetooth

Takie wyszły efekty, jeszcze tylko ten mikrofon gdzieś będę ciągnął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kevcio60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 17:42   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Proces wymiany radia 3500EON na "nieoryginalne" z bluetooth

Czy to konieczne zeby zostawiac resztki poprzeczek?
Spełnia to jakąś funckję czy to brak chęci wykończenia projektu?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 18:17   #6
kevcio60
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Proces wymiany radia 3500EON na "nieoryginalne" z bluetooth

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to konieczne zeby zostawiac resztki poprzeczek?
Spełnia to jakąś funckję czy to brak chęci wykończenia projektu?
Oczywiście że nie konieczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Można zawsze przypiłować w 5min i pewnie by estetyczniej wyglądało.
Gdyby chęci nie było to bym się pewnie nawet za coś takiego nie brał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy raz coś takiego robię i pomyślałem że zostawię "jak gdyby coś".
Funkcje jaką spełnia to mocno trzyma górną półeczkę, ale to nie było zamierzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ważne że jestem zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze wstawię tutaj filmik który mi bardzo pomógł, a na żadnym forum go nie widziałem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam!
kevcio60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.